'ING en ABN AMRO hebben miljoenen geleend aan Wirecard'
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO en ING dreigen voor 180 miljoen euro het schip in te gaan als de Duitse betalingsdienstverlener failliet gaat. Dat meldt persbureau Bloomberg. De twee Nederlandse banken waren samen met dertien andere banken met Wirecard in gesprek over een verruiming van een kredietfaciliteit van 1,75 miljard euro die de in opspraak geraakte Duitse bank voor 90 procent had benut.
Dat betekent dat Wirecard voor net geen 1,6 miljard euro heeft geleend. Daarvan hebben ING, ABN AMRO, Commerzbank en LBBW met elk 180 miljoen euro het grootste deel in handen. ING en ABN AMRO geven beide aan geen uitspraken te doen over individuele klanten.
Wirecard is verwikkeld in een boekhoudschaal waarbij rond de 2 miljard euro kwijt is. Het bedrijf heeft inmiddels uitstel van betaling aangevraagd.
Meer uit Financieel
SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft dinsdag een overeenkomst getekend met de Bulgaarse overheid voor de bouw van een fabriek voor artilleriemunitie en kruit in het land. Daarmee is een investering gemoeid van ongeveer 1 miljard euro. Rheinmetall is bezig de productiecapaciteit sterk uit te breiden om zo aan de grote vraag naar munitie te kunnen voldoen, onder meer voor de oorlog in Oekraïne.
5 minuten geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS heeft dit jaar 34.000 banen geschrapt, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers. Dit is 70 procent meer dan het eerdere doel van het concern, werd dinsdag bekend.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING schrapt tot eind volgend jaar mogelijk tot 950 banen in Nederland, onder meer omdat functies kunnen worden vervangen door kunstmatige intelligentie. Dat volgt uit een prognose die de bank heeft ingediend bij uitkeringsinstantie UWV. Dat is een wettelijk verplichte stap.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon gaat ongeveer 14.000 kantoorbanen schrappen, meldt het webwinkelconcern dinsdag. Daarmee wil Amazon de bureaucratie binnen het bedrijf verminderen en lagen wegwerken.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven is in de eerste negen maanden van dit jaar afgenomen, onder meer door de lagere productie van de Duitse staalindustrie. Het Havenbedrijf Rotterdam meldt dat er 2,6 procent minder goederen zijn overgeslagen, waaronder ijzererts, schroot, olieproducten en kolen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De bekende spaarpunten van Douwe Egberts zijn vanaf komend voorjaar weer in te wisselen in de winkel. Douwe Egberts heeft in Bruna een nieuwe partner gevonden voor zijn al meer dan een eeuw oude spaarprogramma voor klanten. Het koffiemerk trok jarenlang samen op met Blokker, maar die keten ging vorig jaar failliet. Vervolgens ging Douwe Egberts op zoek naar een nieuwe partner.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Brussel en China voeren deze week gesprekken over handelsgeschillen, nu de Chinese beperkingen op de export van belangrijke zeldzame grondstoffen en chips de Europese auto-industrie dreigen te verstoren.
2 uur geleden