ING en ABN AMRO flink lager in roodgekleurde AEX
AMSTERDAM (ANP) - De banken ING en ABN AMRO stonden donderdag bij de grootste dalers in een roodgekleurde AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. ING kwam met kwartaalcijfers die niet goed werden ontvangen door beleggers en verloor daarop 3,9 procent. ABN AMRO (min 5,2 procent) maakte bekend dat topman Robert Swaak in de eerste helft van volgend jaar aftreedt. Het is nog niet bekend wie Swaak opvolgt.
ING boekte in het tweede kwartaal bijna een vijfde minder winst door lagere rente-inkomsten. Het financiële concern zette ook meer geld apart voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Analisten van de Belgische bank KBC haalden ING na publicatie van de cijfers van hun kooplijst af.
Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 ging Ebusco opnieuw hard onderuit met een koersval van 16 procent. De fabrikant van elektrische bussen uit het Brabantse Deurne raakte woensdag al bijna een kwart aan beurswaarde kwijt na teleurstellende resultaten.
Britse renteverlaging
De AEX eindigde met een verlies van 1,5 procent op 907,14 punten, na de winst van 1,4 procent een dag eerder. De MidKap daalde 1,2 procent tot 873,21 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt en Parijs verloren tot 2,3 procent. De FTSE-index in Londen zakte 1 procent. De Britse centrale bank heeft voor het eerst sinds 2020 de rente verlaagd om de kwakkelende economie te ondersteunen.
Shell kwam ook met resultaten en daalde 0,6 procent. Het olie- en gasconcern zag de winst in het tweede kwartaal stijgen vergeleken met een jaar geleden. Ten opzichte van het eerste kwartaal nam de winst wel flink af. Staalbedrijf ArcelorMittal opende eveneens de boeken en leverde 4,5 procent in.
AMG
In de MidKap won metalenspecialist AMG 4,7 procent dankzij goed ontvangen resultaten en was daarmee koploper. Ook de cijfers van roestvrijstaalproducent Aperam vielen in de smaak, want dat aandeel werd 4 procent hoger gezet.
JDE Peet's (plus 2,5 procent) zette de opmars voort. De eigenaar van Douwe Egberts, Senseo en Pickwick steeg woensdag al 10 procent dankzij sterke resultaten. Bodemonderzoeker Fugro was de grootste daler bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een min van 6,7 procent na bekendmaking van cijfers.
De euro was 1,0786 dollar waard, tegen 1,0827 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper op 77,09 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 80,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
4 uur geleden