ING en ABN AMRO flink lager in roodgekleurde AEX
AMSTERDAM (ANP) - De banken ING en ABN AMRO stonden donderdag bij de grootste dalers in een roodgekleurde AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. ING kwam met kwartaalcijfers die niet goed werden ontvangen door beleggers en verloor daarop 3,9 procent. ABN AMRO (min 5,2 procent) maakte bekend dat topman Robert Swaak in de eerste helft van volgend jaar aftreedt. Het is nog niet bekend wie Swaak opvolgt.
ING boekte in het tweede kwartaal bijna een vijfde minder winst door lagere rente-inkomsten. Het financiële concern zette ook meer geld apart voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Analisten van de Belgische bank KBC haalden ING na publicatie van de cijfers van hun kooplijst af.
Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 ging Ebusco opnieuw hard onderuit met een koersval van 16 procent. De fabrikant van elektrische bussen uit het Brabantse Deurne raakte woensdag al bijna een kwart aan beurswaarde kwijt na teleurstellende resultaten.
Britse renteverlaging
De AEX eindigde met een verlies van 1,5 procent op 907,14 punten, na de winst van 1,4 procent een dag eerder. De MidKap daalde 1,2 procent tot 873,21 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt en Parijs verloren tot 2,3 procent. De FTSE-index in Londen zakte 1 procent. De Britse centrale bank heeft voor het eerst sinds 2020 de rente verlaagd om de kwakkelende economie te ondersteunen.
Shell kwam ook met resultaten en daalde 0,6 procent. Het olie- en gasconcern zag de winst in het tweede kwartaal stijgen vergeleken met een jaar geleden. Ten opzichte van het eerste kwartaal nam de winst wel flink af. Staalbedrijf ArcelorMittal opende eveneens de boeken en leverde 4,5 procent in.
AMG
In de MidKap won metalenspecialist AMG 4,7 procent dankzij goed ontvangen resultaten en was daarmee koploper. Ook de cijfers van roestvrijstaalproducent Aperam vielen in de smaak, want dat aandeel werd 4 procent hoger gezet.
JDE Peet's (plus 2,5 procent) zette de opmars voort. De eigenaar van Douwe Egberts, Senseo en Pickwick steeg woensdag al 10 procent dankzij sterke resultaten. Bodemonderzoeker Fugro was de grootste daler bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een min van 6,7 procent na bekendmaking van cijfers.
De euro was 1,0786 dollar waard, tegen 1,0827 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper op 77,09 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 80,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
7 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
9 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
11 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
13 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
15 uur geleden