Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING en ABN AMRO flink lager in roodgekleurde AEX

ING en ABN AMRO flink lager in roodgekleurde AEX

AMSTERDAM (ANP) - De banken ING en ABN AMRO stonden donderdag bij de grootste dalers in een roodgekleurde AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. ING kwam met kwartaalcijfers die niet goed werden ontvangen door beleggers en verloor daarop 3,9 procent. ABN AMRO (min 5,2 procent) maakte bekend dat topman Robert Swaak in de eerste helft van volgend jaar aftreedt. Het is nog niet bekend wie Swaak opvolgt.

ING boekte in het tweede kwartaal bijna een vijfde minder winst door lagere rente-inkomsten. Het financiƫle concern zette ook meer geld apart voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Analisten van de Belgische bank KBC haalden ING na publicatie van de cijfers van hun kooplijst af.

Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 ging Ebusco opnieuw hard onderuit met een koersval van 16 procent. De fabrikant van elektrische bussen uit het Brabantse Deurne raakte woensdag al bijna een kwart aan beurswaarde kwijt na teleurstellende resultaten.

Britse renteverlaging

De AEX eindigde met een verlies van 1,5 procent op 907,14 punten, na de winst van 1,4 procent een dag eerder. De MidKap daalde 1,2 procent tot 873,21 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt en Parijs verloren tot 2,3 procent. De FTSE-index in Londen zakte 1 procent. De Britse centrale bank heeft voor het eerst sinds 2020 de rente verlaagd om de kwakkelende economie te ondersteunen.

Shell kwam ook met resultaten en daalde 0,6 procent. Het olie- en gasconcern zag de winst in het tweede kwartaal stijgen vergeleken met een jaar geleden. Ten opzichte van het eerste kwartaal nam de winst wel flink af. Staalbedrijf ArcelorMittal opende eveneens de boeken en leverde 4,5 procent in.

AMG

In de MidKap won metalenspecialist AMG 4,7 procent dankzij goed ontvangen resultaten en was daarmee koploper. Ook de cijfers van roestvrijstaalproducent Aperam vielen in de smaak, want dat aandeel werd 4 procent hoger gezet.

JDE Peet's (plus 2,5 procent) zette de opmars voort. De eigenaar van Douwe Egberts, Senseo en Pickwick steeg woensdag al 10 procent dankzij sterke resultaten. Bodemonderzoeker Fugro was de grootste daler bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een min van 6,7 procent na bekendmaking van cijfers.

De euro was 1,0786 dollar waard, tegen 1,0827 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper op 77,09 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 80,22 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Koerssprong Intel op Wall Street na miljardeninvestering Nvidia

NEW YORK (ANP) - Intel maakte donderdag een koerssprong van ruim 24 procent op de beurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat AI-chipbedrijf Nvidia 5 miljard dollar gaat investeren in Intel, in ruil voor aandelen. De twee chipbedrijven gaan onder meer samen chips ontwikkelen voor computers en datacenters.

3 minuten geleden
Trump en Starmer ondertekenen technologiepact

ELLESBOROUGH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Britse premier Keir Starmer hebben hun technologiepact officieel ondertekend. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk spreken daarin af samen te werken aan onderzoek naar kunstmatige intelligentie, quantumcomputers en kernenergie.

13 minuten geleden
Economisch adviseur Trump: renteverlaging Fed goede eerste stap

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett, de economisch adviseur van het Witte Huis en president Donald Trump, heeft de renteverlaging van de Federal Reserve verwelkomd als een "goede eerste stap". De Amerikaanse koepel van centrale banken verlaagde woensdag voor de eerste keer dit jaar de leenkosten in de Verenigde Staten, met een kwart procentpunt.

1 uur geleden
Nvidia steekt 5 miljard dollar in Intel voor samenwerking

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.

2 uur geleden
ExxonMobil schort plannen voor plasticrecycling in Rotterdam op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.

2 uur geleden
Studie: 290 miljard schade Duitse economie door cyberaanvallen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.

2 uur geleden
Arbeidsinspectie legt Gelders uitzendbureau twee maanden stil

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.

3 uur geleden