ING en ABN AMRO flink lager in roodgekleurde AEX
AMSTERDAM (ANP) - De banken ING en ABN AMRO stonden donderdag bij de grootste dalers in een roodgekleurde AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. ING kwam met kwartaalcijfers die niet goed werden ontvangen door beleggers en verloor daarop 3,9 procent. ABN AMRO (min 5,2 procent) maakte bekend dat topman Robert Swaak in de eerste helft van volgend jaar aftreedt. Het is nog niet bekend wie Swaak opvolgt.
ING boekte in het tweede kwartaal bijna een vijfde minder winst door lagere rente-inkomsten. Het financiƫle concern zette ook meer geld apart voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Analisten van de Belgische bank KBC haalden ING na publicatie van de cijfers van hun kooplijst af.
Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 ging Ebusco opnieuw hard onderuit met een koersval van 16 procent. De fabrikant van elektrische bussen uit het Brabantse Deurne raakte woensdag al bijna een kwart aan beurswaarde kwijt na teleurstellende resultaten.
Britse renteverlaging
De AEX eindigde met een verlies van 1,5 procent op 907,14 punten, na de winst van 1,4 procent een dag eerder. De MidKap daalde 1,2 procent tot 873,21 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt en Parijs verloren tot 2,3 procent. De FTSE-index in Londen zakte 1 procent. De Britse centrale bank heeft voor het eerst sinds 2020 de rente verlaagd om de kwakkelende economie te ondersteunen.
Shell kwam ook met resultaten en daalde 0,6 procent. Het olie- en gasconcern zag de winst in het tweede kwartaal stijgen vergeleken met een jaar geleden. Ten opzichte van het eerste kwartaal nam de winst wel flink af. Staalbedrijf ArcelorMittal opende eveneens de boeken en leverde 4,5 procent in.
AMG
In de MidKap won metalenspecialist AMG 4,7 procent dankzij goed ontvangen resultaten en was daarmee koploper. Ook de cijfers van roestvrijstaalproducent Aperam vielen in de smaak, want dat aandeel werd 4 procent hoger gezet.
JDE Peet's (plus 2,5 procent) zette de opmars voort. De eigenaar van Douwe Egberts, Senseo en Pickwick steeg woensdag al 10 procent dankzij sterke resultaten. Bodemonderzoeker Fugro was de grootste daler bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een min van 6,7 procent na bekendmaking van cijfers.
De euro was 1,0786 dollar waard, tegen 1,0827 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper op 77,09 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 80,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
5 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiƫle concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
7 uur geleden