Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING en ABN aan kop in hogere AEX, Ordina stijgt na overname

ING en ABN aan kop in hogere AEX, Ordina stijgt na overname

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist zich dinsdag verder te herstellen onder aanvoering van ING en ABN AMRO. De banken veerden verder op na de reddingsactie van de noodlijdende Zwitserse bank Credit Suisse, die zondag werd overgenomen door concurrent UBS. Ordina behoorde eveneens tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De ICT-dienstverlener heeft overeenstemming bereikt met zijn Franse branchegenoot Sopra Steria over een overname.

Op de andere Europese beurzen was de stemming ook positief. Nu de rust in de bankensector enigszins is teruggekeerd gaat de aandacht uit naar de Amerikaanse Federal Reserve, die dinsdag begint aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. Beleggers zijn benieuwd of de recente onrust bij de banken nog van invloed zal zijn op het rentebesluit van de Fed. Daarbij wordt gehoopt dat de centrale bank de rente minder sterk zal verhogen om de kalmte in de financiële sector te bewaren.

De AEX noteerde rond het middaguur 1,5 procent hoger op 739,60 punten. De MidKap klom 1,9 procent tot 954,33 punten. De beurzen in Londen en Parijs stegen tot 1,6 procent. De DAX in Frankfurt won 1,7 procent ondanks een sterker dan verwachte daling van het Duitse investeerdersvertrouwen. De zogeheten ZEW-index, die het vertrouwen meet, nam voor het eerst in zes maanden af.

Kopgroep

ING dikte 4,6 procent aan en ABN AMRO klom 4,2 procent. Ook de verzekeraars Aegon, ASR en NN Group gingen mee omhoog en wonnen tot 3,5 procent. Staalfabrikant ArcelorMittal stond ook in de kopgroep met een plus van 4 procent. Speciaalchemiebedrijf DSM en dataleverancier RELX waren de enige dalers in de AEX met minnen tot 0,7 procent.

In de MidKap stonden metalengroep AMG en luchtvaartcombinatie Air France-KLM bovenaan met winsten van 3,7 procent. Flitshandelaar Flow Traders was de enige verliezer met een min van 0,7 procent.

UBS

Bij de kleinere bedrijven maakte Ordina een koerssprong van 23 procent. Het bod van Sopra Steria waardeert het bedrijf op zo'n 518 miljoen euro. De partijen verwachten de deal in het vierde kwartaal van dit jaar af te ronden. Na de overname zal Ordina van de Amsterdamse beurs verdwijnen.

UBS klom bijna 4 procent in Zürich. De kredietbeoordelaars Moody's en S&P hebben de vooruitzichten voor de Zwitserse bank verlaagd na de overname van Credit Suisse. RWE won 2 procent in Frankfurt. Het Duitse energieconcern verwacht dit jaar meer dividend uit te keren.

De euro was 1,0754 dollar waard, tegen 1,0695 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie klom 1,4 procent in prijs tot 68,60 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent meer op 74,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

9 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

9 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

9 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

10 uur geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

13 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

14 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

15 uur geleden