Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING: economie krimpt dit kwartaal met 2 procent

ING: economie krimpt dit kwartaal met 2 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie krimpt dit kwartaal met 2 procent ten opzichte van het derde kwartaal als gevolg van de nieuwe lockdown, zo verwacht het ING Economisch Bureau. Aan het einde van dit jaar is de omvang van de economie daarmee ongeveer 95 procent van wat die voor de crisis was.

Volgend jaar komt de groei van het bruto binnenland product (bbp) uit op 2,6 procent, waarmee de economie zich volgens de economen van ING grotendeels herstelt. Die is dan weer op 99 procent van de omvang van voor de corona-uitbraak.

De dip als gevolg van de tweede coronagolf is aanzienlijk minder diep dan bij de eerste lockdown in maart, verwachten de economen. Ze wijzen op minder strenge contactbeperkingen en het feit dat scholen gewoon open zijn waardoor ouders van jonge kinderen productiever zijn.

De verwachtingen zijn vooral in de commerciële dienstverlening weer flink lager. Daartoe behoren onder meer de horeca, musea, goksector en reisbranche. Ook tankstations zijn weer pessimistischer omdat er weer wordt opgeroepen vooral thuis te werken. Ook in de industrie en de winkelbranche zijn ondernemers somberder geworden, meldt ING. De bouw werd juist wat positiever.

Meer uit Financieel

Iranoorlog stuwt ook prijzen van schoonmaakproducten

LUDWIGSHAFEN (ANP) - Het Duitse chemieconcern BASF verhoogt de prijzen voor ingrediënten voor schoonmaakproducten. Het gaat om "aanzienlijke" prijsverhogingen tot 30 procent als reactie op gestegen kosten voor belangrijke grondstoffen, vervoer en verpakkingen nu de oorlog in het Midden-Oosten de toevoer verstoort. De stap laat zien dat de Iranoorlog niet alleen tot hogere prijzen voor benzine, diesel of gas kan leiden, maar ook voor andere producten.

7 minuten geleden
Trump schort eeuw oude wet tijdelijk op om stijgende energieprijs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een ruim een eeuw oude scheepvaartwet opgeschort om de kosten van het transport van olie, gas en andere goederen in de Verenigde Staten te verlagen. Daarmee probeert hij stijgende energieprijzen in het land, veroorzaakt door zijn oorlog tegen Iran, te drukken.

13 minuten geleden
Wall Street opent lager in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen geopend. Beleggers op Wall Street zijn vooral in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omhoog door een dreiging van Iran voor nieuwe vergeldingsaanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten na een aanval op een groot Iraans gasveld door Israël.

47 minuten geleden
Politie België neemt maatregelen tegen tanktoerisme Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP/BELGA) - De politie van het Belgische Lanaken-Maasmechelen gaat in Maasmechelen ingrijpen vanwege verkeershinder. Die wordt volgens de politie veroorzaakt door tanktoerisme.

1 uur geleden
ProRail-topman John Voppen vertrekt, gaat naar Total Care

UTRECHT (ANP) - Topman John Voppen van spoorbeheerder ProRail stapt per 1 juli op. Hij gaat aan de slag als voorzitter van de raad van bestuur van Total Care, het familiebedrijf achter CSU en Tzorg. Voppen is sinds december 2019 topman van ProRail.

2 uur geleden
Olie- en gasbedrijven investeren minder in schonere energie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De grootste olie- en gasbedrijven ter wereld geven minder geld uit aan schonere energie. Bedrijven hebben hun investeringen in koolstofarme technologieën in 2025 voor het eerst in acht jaar teruggeschroefd, meldt onderzoeksbureau BloombergNEF. Olie- en gasbedrijven scherpen hun budgetten aan om aan de eisen van aandeelhouders te voldoen en richten zich meer op hun belangrijkste activiteiten.

2 uur geleden
ING verwacht wereldwijd 1250 banen te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - ING verwacht dit jaar wereldwijd zo'n 1250 banen van operationele medewerkers te schrappen. Dat meldt de bank in een presentatie over digitalisering en de inzet van kunstmatige intelligentie (AI). Vooral op afdelingen voor klantenonderzoek en aanverwante activiteiten denkt ING met minder mensen verder te kunnen.

2 uur geleden