ING: Duitse export is terug op niveau van voor de crisis
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse export is weer terug op het niveau van voor de crisis. Dat constateren economen van ING, nadat bekend werd dat de uitvoer van de grootste economie van de eurozone voor de veertiende maand op rij is toegenomen.
De oosterburen voerden in juni 1,3 procent meer uit dan in mei. Daarmee was de exporttoename veel sterker dan analisten in doorsnee hadden voorzien. Zij gingen eigenlijk uit van een plus van 0,3 procent. In de voorgaande maand steeg de Duitse uitvoer volgens een bijgesteld cijfer met 0,4 procent.
Volgens de kenners bij ING laten de cijfers zien dat de recente verstoringen in internationale toeleveringsketens nog niet echt invloed hebben gehad op de Duitse export. Maar dit kan nog veranderen, waarschuwen ze.
Vorige week werd bekend dat de industriële productie in Duitsland in juni voor de derde maand op rij was gedaald. Tegelijkertijd liepen het aantal geplaatste fabrieksorders en de levertijden van producten verder op. Wat meespeelt is dat bij sommige grondstoffen tekorten spelen omdat de vraag ernaar heel sterk is toegenomen. De Duitse auto-industrie heeft daarbij veel last van het wereldwijde chiptekort.
Meer uit Financieel
DHAHRAN (ANP) - Saudi Aramco overweegt de verkoop van zijn in Nederland gevestigde dochteronderneming voor synthetische rubber Arlanxeo, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Mogelijk zijn andere chemiebedrijven of investeringsmaatschappijen geïnteresseerd.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De cyberbeveiligingsdienst van de Europese Unie mag een nieuw, krachtig AI-model van Anthropic gaan gebruiken. Het Amerikaanse bedrijf had de toegang tot Mythos 5 al drie maanden geleden toegezegd, maar nu is het volgens de Europese Commissie dan zover.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie doet onderzoek naar de licentiedeal die AI-chipconcern Nvidia eind vorig jaar sloot met de AI-startup Groq. Het ministerie kijkt of Nvidia de overeenkomst ter waarde van 20 miljard dollar (ongeveer 17,2 miljard euro) zo heeft opgezet dat het bedrijf een mededingingsonderzoek kon ontlopen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes hebben het hoogste niveau van 2026 bereikt. Dat meldt De Hypotheekshop. Volgens de hypotheekadviesketen verhoogden bijna alle circa veertig actieve aanbieders afgelopen week hun hypotheekrentes, een aantal zelfs meerdere keren.
1 uur geledenDINTELOORD (ANP) - Suikerproducent Cosun houdt dit jaar rekening met ongeveer een kwart minder suikerbieten en daarmee ook minder suiker. De lagere opbrengst heeft te maken met de aanhoudende droogte waar boeren deze zomer mee te kampen hadden.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Primark gaat voor het eerst zijn kleding, woonaccessoires en verzorgingsproducten aan huis bezorgen in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt AB Foods, de Britse eigenaar van de kledingketen. Primark heeft jarenlang gezegd dat het geen webshop nodig had.
3 uur geledenBASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het tunnelbouwbedrijf van Elon Musk heeft 3 miljard dollar aan kapitaal opgehaald bij een financieringsronde en is nu 23 miljard dollar waard. Met de kapitaalinjectie gaat The Boring Company aan de slag in de Verenigde Arabische Emiraten, waar meer dan 150 kilometer aan tunnels worden gelegd.
3 uur geleden