ING: directe uitstoot bouwsector daalt nog amper
AMSTERDAM (ANP) - De CO2-uitstoot van bouwbedrijven is nog nauwelijks afgenomen sinds 1990. Toeleveranciers van de bouwsector hebben het klimaatdoel in 2030 van 55 procent minder uitstoot al wel bereikt door minder te produceren en minder kolen te gebruiken. Dat meldt ING op basis van onderzoek.
Bouwbedrijven hebben een relatief lage directe uitstoot van broeikasgassen. Vorig jaar was de directe uitstoot in de bouwsector terug op het niveau van 1990, na een stijging tot ongeveer 2007, aldus ING. De bank benadrukt dat de bouwsector veel groter is dan vroeger, waardoor er wel een relatieve daling van de uitstoot is geweest.
Maar als bouwbedrijven in 2050 klimaatneutraal willen zijn, moeten ze ook kijken naar de uitstoot van toeleveranciers en gebruikers van de door hen gebouwde gebouwen door onder meer de verwarming en verlichting. Toeleveranciers hebben nog steeds veruit de grootste uitstoot in de hele bouwketen, volgens de bank. Daar zijn de CO2-emissies al wel flink gedaald, doordat de bouwmaterialenindustrie grotendeels is gestopt met het gebruik van sterk vervuilende energiebronnen zoals kolen en aardolieproducten.
Concrete verduurzamingsdoelstelling
ING meldt bovendien dat ongeveer een derde van de 75 onderzochte grote bouw- en installatiebedrijven een concrete verduurzamingsdoelstelling heeft die voldoet aan de klimaatdoelen voor 2030. Van de onderzochte bouwers met minder dan 150 miljoen euro omzet heeft 11 procent concreet gepubliceerd per wanneer zij een emissieloze bedrijfsvoering willen voeren. Grotere bedrijven met meer dan 1 miljard euro omzet hebben vaker concrete klimaatdoelen, aldus ING.
Om de klimaatdoelstellingen te halen, moeten bouwbedrijven nog "aanzienlijke stappen ondernemen" om de uitstoot te verminderen, stelt ING. Daarvoor zijn veel verschillende maatregelen nodig, omdat broeikasgassen bij veel activiteiten vrijkomen. "Het verminderen van CO2-uitstoot in de bouwsector vereist een geïntegreerde aanpak die zowel directe als indirecte emissies aanpakt. Door te investeren in technologieën, duurzame praktijken en samen te werken met leveranciers, kunnen bouwbedrijven een significante bijdrage leveren aan de klimaatdoelstellingen."
Meer uit Financieel
STARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
10 uur geleden