ING: directe uitstoot bouwsector daalt nog amper
AMSTERDAM (ANP) - De CO2-uitstoot van bouwbedrijven is nog nauwelijks afgenomen sinds 1990. Toeleveranciers van de bouwsector hebben het klimaatdoel in 2030 van 55 procent minder uitstoot al wel bereikt door minder te produceren en minder kolen te gebruiken. Dat meldt ING op basis van onderzoek.
Bouwbedrijven hebben een relatief lage directe uitstoot van broeikasgassen. Vorig jaar was de directe uitstoot in de bouwsector terug op het niveau van 1990, na een stijging tot ongeveer 2007, aldus ING. De bank benadrukt dat de bouwsector veel groter is dan vroeger, waardoor er wel een relatieve daling van de uitstoot is geweest.
Maar als bouwbedrijven in 2050 klimaatneutraal willen zijn, moeten ze ook kijken naar de uitstoot van toeleveranciers en gebruikers van de door hen gebouwde gebouwen door onder meer de verwarming en verlichting. Toeleveranciers hebben nog steeds veruit de grootste uitstoot in de hele bouwketen, volgens de bank. Daar zijn de CO2-emissies al wel flink gedaald, doordat de bouwmaterialenindustrie grotendeels is gestopt met het gebruik van sterk vervuilende energiebronnen zoals kolen en aardolieproducten.
Concrete verduurzamingsdoelstelling
ING meldt bovendien dat ongeveer een derde van de 75 onderzochte grote bouw- en installatiebedrijven een concrete verduurzamingsdoelstelling heeft die voldoet aan de klimaatdoelen voor 2030. Van de onderzochte bouwers met minder dan 150 miljoen euro omzet heeft 11 procent concreet gepubliceerd per wanneer zij een emissieloze bedrijfsvoering willen voeren. Grotere bedrijven met meer dan 1 miljard euro omzet hebben vaker concrete klimaatdoelen, aldus ING.
Om de klimaatdoelstellingen te halen, moeten bouwbedrijven nog "aanzienlijke stappen ondernemen" om de uitstoot te verminderen, stelt ING. Daarvoor zijn veel verschillende maatregelen nodig, omdat broeikasgassen bij veel activiteiten vrijkomen. "Het verminderen van CO2-uitstoot in de bouwsector vereist een geïntegreerde aanpak die zowel directe als indirecte emissies aanpakt. Door te investeren in technologieën, duurzame praktijken en samen te werken met leveranciers, kunnen bouwbedrijven een significante bijdrage leveren aan de klimaatdoelstellingen."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat woensdag samen met premier Rob Jetten langs bij chipmachinemaker ASML in Veldhoven. Het bezoek staat onder meer in het teken van "het belang dat beide landen hechten aan de ontwikkeling van de Europese techindustrie", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD).
22 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met verliezen begonnen aan september. De stijgende olieprijzen na de Amerikaanse aanvallen op Iran afgelopen weekend wakkerden de inflatiezorgen weer aan en vergrootten de kans op renteverhogingen door de centrale banken om de inflatie te bestrijden. Ook de rentes op langlopende staatsobligaties liepen weer op, waardoor het voor overheden duurder wordt om geld te lenen.
27 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - YouTube heeft webwinkelconcern Amazon gestrikt als zijn nieuwste partner voor YouTube Shopping. YouTube-contentmakers kunnen voortaan eenvoudig Amazon-producten taggen in hun video's en livestreams. Hiermee sturen ze hun volgers dan rechtstreeks naar de enorme wereldwijde marktplaats.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is dinsdag als eerste EU-land begonnen met heffingen op extreme vormen van fastfashion. Daarmee wil het land voorkomen dat het wordt overspoeld met goedkope kleding van Aziatische webshops als Temu en Shein.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese rederij COSCO gebruikt verborgen apparatuur aan boord van haar schepen om militaire communicatie af te luisteren vlakbij de kusten van doelwitten, waaronder de Verenigde Staten. Dat hebben twee hoge functionarissen uit de regering-Trump gezegd tegen persbureau Reuters. Volgens hen zou het Chinese staatsbedrijf al tientallen jaren inlichtingen verzamelen voor de Chinese overheid.
3 uur geledenALGIERS (ANP/AFP/DPA) - Duitsland wil deals sluiten met Algerije voor de levering van aardgas. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is momenteel op bezoek in Algerije met een delegatie van het Duitse bedrijfsleven om over de mogelijkheden te praten. Hij had onder meer een ontmoeting met de Algerijnse energieminister.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meubel- en wooninrichtingsketen IKEA trekt ongeveer 1,2 miljard euro uit om de prijzen van een flink aantal producten in Europa te verlagen. De prijsverlagingen gelden voor ruim 1500 producten en gaan per 1 september in. De keten wil daarmee klanten die kampen met gestegen kosten voor levensonderhoud tegemoetkomen.
4 uur geleden