ING: directe uitstoot bouwsector daalt nog amper
AMSTERDAM (ANP) - De CO2-uitstoot van bouwbedrijven is nog nauwelijks afgenomen sinds 1990. Toeleveranciers van de bouwsector hebben het klimaatdoel in 2030 van 55 procent minder uitstoot al wel bereikt door minder te produceren en minder kolen te gebruiken. Dat meldt ING op basis van onderzoek.
Bouwbedrijven hebben een relatief lage directe uitstoot van broeikasgassen. Vorig jaar was de directe uitstoot in de bouwsector terug op het niveau van 1990, na een stijging tot ongeveer 2007, aldus ING. De bank benadrukt dat de bouwsector veel groter is dan vroeger, waardoor er wel een relatieve daling van de uitstoot is geweest.
Maar als bouwbedrijven in 2050 klimaatneutraal willen zijn, moeten ze ook kijken naar de uitstoot van toeleveranciers en gebruikers van de door hen gebouwde gebouwen door onder meer de verwarming en verlichting. Toeleveranciers hebben nog steeds veruit de grootste uitstoot in de hele bouwketen, volgens de bank. Daar zijn de CO2-emissies al wel flink gedaald, doordat de bouwmaterialenindustrie grotendeels is gestopt met het gebruik van sterk vervuilende energiebronnen zoals kolen en aardolieproducten.
Concrete verduurzamingsdoelstelling
ING meldt bovendien dat ongeveer een derde van de 75 onderzochte grote bouw- en installatiebedrijven een concrete verduurzamingsdoelstelling heeft die voldoet aan de klimaatdoelen voor 2030. Van de onderzochte bouwers met minder dan 150 miljoen euro omzet heeft 11 procent concreet gepubliceerd per wanneer zij een emissieloze bedrijfsvoering willen voeren. Grotere bedrijven met meer dan 1 miljard euro omzet hebben vaker concrete klimaatdoelen, aldus ING.
Om de klimaatdoelstellingen te halen, moeten bouwbedrijven nog "aanzienlijke stappen ondernemen" om de uitstoot te verminderen, stelt ING. Daarvoor zijn veel verschillende maatregelen nodig, omdat broeikasgassen bij veel activiteiten vrijkomen. "Het verminderen van CO2-uitstoot in de bouwsector vereist een geïntegreerde aanpak die zowel directe als indirecte emissies aanpakt. Door te investeren in technologieën, duurzame praktijken en samen te werken met leveranciers, kunnen bouwbedrijven een significante bijdrage leveren aan de klimaatdoelstellingen."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit dit jaar veel minder hard dan de regering had verwacht. Naast de hittegolven van afgelopen zomer kampt Frankrijk ook met een verslechterde koopkracht, wat drukt op de uitgaven van consumenten. Daardoor komt de groei dit jaar slechts uit op 0,4 procent, waarschuwt het nationale statistiekbureau Insee.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - De president van de Duitse centrale bank, Joachim Nagel, maakt zich zorgen over de opkomst van radicaal-rechts in zijn land. Enkele dagen na de verkiezingsoverwinning van de uiterst rechtse Alternative für Deutschland in deelstaat Saksen-Anhalt waarschuwde hij dat anti-immigratieretoriek ook voor economische tegenwind kan zorgen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met rode cijfers begonnen, na drie verliesdagen op rij. Beleggers bleven voorzichtig door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de almaar stijgende olieprijzen. De vrees dat de inflatie verder zal oplopen door de hogere brandstofprijzen en centrale banken de rentes gaan verhogen, zorgde voor terughoudendheid.
9 uur geleden