Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING denkt dat Nederlandse inflatie voorlopig relatief hoog blijft

ING denkt dat Nederlandse inflatie voorlopig relatief hoog blijft

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse inflatie lijkt ook in 2025 boven het Europees gemiddelde te blijven. Dat voorziet ING-econoom Bert Colijn na het verschijnen van nieuwe inflatiecijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). "Voor de afzienbare toekomst blijven hogere belastingen en hogere loongroei de Nederlandse inflatie eerder rond de 3 procent houden dan dat er een daling richting 2 procent aan zit te komen."

De inflatie in Nederland is in oktober licht opgelopen tot 3,6 procent op jaarbasis. Benzineprijzen waren bijvoorbeeld gemiddeld iets hoger in oktober dan in september. Voedingsmiddelen, dranken en tabak lieten ook weer een stevige prijstoename zien.

De Europese Centrale Bank (ECB) heeft de voorbije periode de hoge inflatie geprobeerd te beteugelen door de rente te verhogen. Maar momenteel is de ECB bezig met het verlagen van de rente, omdat het ernaar uitziet dat de inflatie in de eurozone als geheel terugbeweegt naar de tot doel gestelde 2 procent.

ECB

In Nederland is de situatie iets anders, aldus Colijn. "De inflatie van voedingsmiddelen, dranken en tabak ligt ook een stuk hoger in Nederland, wat vooral door accijnzen op tabak gedreven wordt."

De ING-econoom stelt dat er door het veranderde ECB-beleid weinig hulp vanuit monetaire kant komt om de Nederlandse inflatie terug naar 2 procent te krijgen. "De ECB remt dus steeds minder en daarnaast blijft de overheid de economie ook stimuleren, zodat ook vanuit de begrotingskant de inflatie niet geremd wordt."

Meer uit Financieel

Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

7 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

10 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

11 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

12 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

12 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 dag geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

1 dag geleden