Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING daalt, Shell stijgt na resultaten op lager Damrak

ING daalt, Shell stijgt na resultaten op lager Damrak

AMSTERDAM (ANP) - ING werd donderdag lager gezet op de Amsterdamse beurs. De bank zag zijn winst afgelopen jaar bijna verdubbelen, maar beleggers waren teleurgesteld dat er geen nieuw aandeleninkoopprogramma werd aangekondigd. De resultaten van olie- en gasconcern Shell, dat afgelopen jaar flink wist te profiteren van de hogere olieprijzen, werden beloond met een kleine koerswinst.

ING zakte bijna 4 procent en was daarmee de grootste daler in de AEX. De bank boekte bijna net zoveel winst als in 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis. Topman Steven van Rijswijk zei in een verklaring dat er weer meer leningen worden verstrekt. Ook zag de bank in het laatste kwartaal een sterke groei van de inkomsten uit provisies. Dat is volgens de topman een "teken van groeiend vertrouwen in de economie".

Shell won 0,8 procent. Het bedrijf dat op papier volledig Brits is geworden boekte in 2021 een nettowinst van meer dan 20 miljard dollar, omgerekend bijna 18 miljard euro. Shell leed in 2020 nog een recordverlies van bijna 22 miljard dollar omdat toen de olieprijzen kelderden door de uitbraak van de coronapandemie.

ECB

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent lager op 761,53 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 1081,33 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,3 procent. Londen won 0,1 procent.

Beleggers wachten nog op de rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Bank of England. In het Verenigd Koninkrijk zal de rente naar verwachting opnieuw worden verhoogd om de hard oplopende inflatie aan te pakken. De rente in het eurogebied blijft waarschijnlijk ongewijzigd, maar de druk op de ECB om in te grijpen is wel toegenomen na het sterke inflatiecijfer over januari.

Adyen

Betalingsbedrijf Adyen behoorde ook tot de grootste dalers in de AEX met een min van 3 procent. De daling volgde op een koersval van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal, dat woensdag een kwart van zijn beurswaarde zag verdampen na tegenvallende resultaten. Chemicaliëndistributeur IMCD (plus 2 procent) was de sterkste stijger dankzij een koopadvies van Goldman Sachs.

Bij de kleinere bedrijven vielen de resultaten van groothandelsbedrijf Sligro (plus 3 procent) in de smaak. Analisten van KBC Securities verhoogden het advies voor het aandeel.

De euro was 1,1298 dollar waard, tegen 1,1299 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 88,01 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 89,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Renault verlaagt winstverwachting en stelt interim-topman aan

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault heeft zijn winstverwachting voor dit jaar naar beneden bijgesteld en financieel directeur Duncan Minto benoemd tot interim-topman. Het Franse autoconcern kampt met een matige vraag in Europa, toenemende handelsspanningen en stevige concurrentie van Chinese fabrikanten als BYD. Onlangs vertrok ook nog onverwacht de topman.

6 minuten geleden
Maatschappelijke organisaties klagen over gerichte advertenties X

BRUSSEL (ANP/RTR) - Negen maatschappelijke organisaties hebben klachten ingediend bij Europese en Franse toezichthouders over het socialemediaplatform X van Elon Musk. Ze stellen dat X gebruikersgegevens inzet voor gerichte advertenties, wat mogelijk in strijd is met de Europese technologieregels.

7 minuten geleden
Bevoorrading Jumbo's gaat door ondanks staking uitzendkrachten

VEGHEL (ANP) - De staking van uitzendkrachten bij distributiecentra breidt zich uit. Inmiddels wordt er niet meer alleen gestaakt bij distributiecentra van Albert Heijn, maar ook bij locaties van Jumbo. Die laatste keten zegt dat de bevoorradingen van winkels en voor onlinebestellingen wel gewoon doorgaan.

1 uur geleden
Indonesië stemt in met Amerikaanse importheffing van 19 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan een importtarief van 19 procent heffen op goederen uit Indonesië, terwijl Amerikaanse export naar het Zuidoost-Aziatische land onbelast blijft. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump staat dat in een nieuwe handelsdeal met Indonesië.

2 uur geleden
Veldkamp: na Slowakije zal Malta instemmen met nieuwe sancties

BRUSSEL (ANP) - In een ultieme poging Slowakije over te halen alsnog in te stemmen met het achttiende sanctiepakket tegen Rusland, heeft voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen een brief gestuurd aan de Slowaakse premier Robert Fico. Als Slowakije akkoord gaat met het sanctiepakket, zal Malta ook overstag gaan. Dat verwacht demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken), zei hij na afloop van een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
WeTransfer past gebruiksvoorwaarden weer aan na kritiek over AI

AMSTERDAM (ANP) - WeTransfer, een onlinedienst voor het delen van bestanden, heeft zijn gebruiksvoorwaarden voor de tweede keer in korte tijd aangepast na veel kritiek van oplettende gebruikers. Op sociale media reageerden mensen woedend omdat WeTransfer bij het bijwerken van de voorwaarden de indruk wekte geüploade bestanden te gaan gebruiken voor het trainen van AI-modellen. Het bedrijf heeft de verwijzing naar AI nu weer uit de tekst gehaald en benadrukt dat de werkwijze niet is veranderd.

2 uur geleden
ASML opvallende stijger op licht hoger Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De effectenmarkt in Amsterdam moest dinsdag aan het einde van de handelsdag een deel van de eerder behaalde winsten prijsgeven. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door koersverliezen op Wall Street. Chipmachinefabrikant ASML was een opvallende stijger bij de hoofdfondsen met een winst van 2,7 procent. Het concern maakt woensdag voor de opening van de beurs zijn resultaten over het tweede kwartaal bekend.

4 uur geleden