Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING daalt, Shell stijgt na resultaten op lager Damrak

ING daalt, Shell stijgt na resultaten op lager Damrak

AMSTERDAM (ANP) - ING werd donderdag lager gezet op de Amsterdamse beurs. De bank zag zijn winst afgelopen jaar bijna verdubbelen, maar beleggers waren teleurgesteld dat er geen nieuw aandeleninkoopprogramma werd aangekondigd. De resultaten van olie- en gasconcern Shell, dat afgelopen jaar flink wist te profiteren van de hogere olieprijzen, werden beloond met een kleine koerswinst.

ING zakte bijna 4 procent en was daarmee de grootste daler in de AEX. De bank boekte bijna net zoveel winst als in 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis. Topman Steven van Rijswijk zei in een verklaring dat er weer meer leningen worden verstrekt. Ook zag de bank in het laatste kwartaal een sterke groei van de inkomsten uit provisies. Dat is volgens de topman een "teken van groeiend vertrouwen in de economie".

Shell won 0,8 procent. Het bedrijf dat op papier volledig Brits is geworden boekte in 2021 een nettowinst van meer dan 20 miljard dollar, omgerekend bijna 18 miljard euro. Shell leed in 2020 nog een recordverlies van bijna 22 miljard dollar omdat toen de olieprijzen kelderden door de uitbraak van de coronapandemie.

ECB

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent lager op 761,53 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 1081,33 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,3 procent. Londen won 0,1 procent.

Beleggers wachten nog op de rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Bank of England. In het Verenigd Koninkrijk zal de rente naar verwachting opnieuw worden verhoogd om de hard oplopende inflatie aan te pakken. De rente in het eurogebied blijft waarschijnlijk ongewijzigd, maar de druk op de ECB om in te grijpen is wel toegenomen na het sterke inflatiecijfer over januari.

Adyen

Betalingsbedrijf Adyen behoorde ook tot de grootste dalers in de AEX met een min van 3 procent. De daling volgde op een koersval van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal, dat woensdag een kwart van zijn beurswaarde zag verdampen na tegenvallende resultaten. Chemicaliƫndistributeur IMCD (plus 2 procent) was de sterkste stijger dankzij een koopadvies van Goldman Sachs.

Bij de kleinere bedrijven vielen de resultaten van groothandelsbedrijf Sligro (plus 3 procent) in de smaak. Analisten van KBC Securities verhoogden het advies voor het aandeel.

De euro was 1,1298 dollar waard, tegen 1,1299 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 88,01 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 89,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

5 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

7 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

10 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

10 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

11 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

12 uur geleden
LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

13 uur geleden