Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING daalt, IMCD stijgt op lager Damrak na handelsupdates

ING daalt, IMCD stijgt op lager Damrak na handelsupdates

AMSTERDAM (ANP) - ING was donderdag de grootste daler in de AEX-index met een verlies van ruim 3 procent. Het financiële concern voelt de flink opgelopen inflatie in Turkije in zijn resultaten. Door de hyperinflatie in het land moet de bank aanpassingen in de boeken van zijn Turkse dochterbedrijf doen en wordt de kwartaalwinst met bijna een kwart miljard euro geraakt. Ook moest de bank ruim 200 miljoen euro opzijzetten voor leningen die mogelijk nooit meer worden terugbetaald.

IMCD (plus 1,4 procent) behoorde tot de kopgroep bij de hoofdfondsen. De chemicaliëndistributeur zag de omzet en winst flink stijgen in de eerste jaarhelft dankzij een sterke vraag naar zijn producten en hogere prijzen.

Beleggers hielden daarnaast de situatie rond Taiwan in de gaten. China is begonnen met militaire oefeningen die vijf dagen duren. Daardoor is het lucht- en zeeruim van Taiwan geblokkeerd. Beijing reageert daarmee op het bezoek van de Amerikaanse politica Nancy Pelosi aan Taiwan, dat door China als afvallige provincie wordt gezien.

Prosus

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent lager op 731,18 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 964,57 punten. Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,6 procent. In Londen, waar wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Bank of England, bleef de hoofdindex vlak.

Techinvesteerder Prosus profiteerde van sterke koerswinsten in de Chinese techsector en klom 1,1 procent. Randstad daalde 1 procent na tegenvallende resultaten van zijn Zwitserse concurrent Adecco (min 4 procent). Just Eat Takeaway zakte 3 procent. De maaltijdbezorger won een dag eerder nog ruim 5 procent na goed ontvangen cijfers.

SBM Offshore

In de MidKap steeg SBM Offshore dik 5 procent. De maritiem oliedienstverlener werd positiever over het hele jaar dankzij solide resultaten. Apothekersbedrijf Fagron schroefde zijn omzetverwachting op na een sterke eerste jaarhelft. Het aandeel daalde desondanks 1,8 procent. De aanbieder van pakketkluisjes InPost was een opvallende verliezer met een koersval van 10 procent.

Bij de kleinere bedrijven bleef biotechnoloog Pharming goede zaken doen met zijn medicijn Ruconest en boekte meer omzet en winst in de eerste jaarhelft. Het aandeel won 2,9 procent.

De euro was 1,0178 dollar waard, tegen 1,0142 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 90,98 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 97,04 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

13 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

13 uur geleden
Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

15 uur geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

18 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

18 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

20 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

21 uur geleden