ING daalt, ArcelorMittal stijgt op Damrak na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - ING behoorde donderdag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. De bank zag de winst vorig jaar met ruim een tiende dalen, mede door lagere rente-inkomsten. Ook moest ING meer geld opzijzetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Volgens topman Steven van Rijswijk is het resultaat wel "op een hoog niveau" gebleven na het zeer sterke 2023. Voor dit jaar stelt Van Rijswijk "waakzaam" te blijven door de aanhoudende geopolitieke onzekerheid en gemengde economische vooruitzichten. Het aandeel zakte bijna 3 procent.
ArcelorMittal steeg 3,6 procent, na goed ontvangen resultaten. Het staalconcern zag de omzet vorig jaar dalen. Topman Aditya Mittal sprak van een uitdagend jaar, waarin het bedrijf vooral last had van de Chinese staalindustrie. China kampt met een zwakke binnenlandse vraag naar staal door de problemen in de bouwsector. Dat heeft ervoor gezorgd dat Chinese producenten elders naar klanten zijn gaan zoeken en goedkoop staal op de Europese markt hebben gedumpt. ArcelorMittal verwacht echter dat de vraag naar staal dit jaar weer aantrekt, mede door de huidige lage voorraadniveaus.
De algehele stemming op de Europese beurzen was voorzichtig positief, na de hogere slotstanden op Wall Street. Beleggers schoven de zorgen over een mogelijke handelsoorlog met de Verenigde Staten aan de kant. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 921,43 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 833,78 punten.
AkzoNobel
De beurzen in Frankfurt en Parijs klommen tot 0,6 procent. Londen steeg 0,8 procent, voorafgaand aan het rentebesluit van de Bank of England. Algemeen wordt verwacht dat de Britse centrale bank het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk gaat verhogen.
AkzoNobel verloor 1 procent. Het verfconcern werd door zakenbank Jefferies van de kooplijst gehaald.
Maersk
Carlsberg steeg 3 procent in Kopenhagen. De Deense bierbrouwer presteerde afgelopen jaar beter dan verwacht. Concurrent Heineken won 1,5 procent in Amsterdam. Siemens Healthineers klom 6 procent in Frankfurt. De Duitse fabrikant van medische apparatuur zag de winst afgelopen kwartaal sterker stijgen dan verwacht. In Amsterdam klom branchegenoot Philips 1,1 procent.
In Kopenhagen won Maersk 7,5 procent. Het Deense scheepvaartconcern zag de winst in 2024 met bijna 60 procent stijgen. Société Générale steeg 8 procent in Parijs, na goed ontvangen resultaten van de Franse bank.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gokwebsite Vbet heeft een waarschuwing gekregen van de Kansspelautoriteit. Volgens de toezichthouder heeft Vbet rond het WK voetbal weddenschappen aangeboden die niet zijn toegestaan. Zo konden mensen er wedden op gebeurtenissen zoals een inworp, overtreding, hoekschop of buitenspel.
15 uur geledenBORSSELE (ANP) - De kerncentrale in Borssele is weer opgestart, nadat deze eind juni uit bedrijf werd genomen na een lekkage in het nucleaire deel van de centrale. Dat meldt een woordvoerster van exploitant EPZ donderdag aan het ANP.
15 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De goederenoverslag in de havens van Antwerpen en Brugge is in de eerste helft van 2026 afgenomen. De geopolitieke ontwikkelingen in het Midden-Oosten hadden volgens havenbedrijf Port of Antwerp-Bruges een duidelijke impact op de handelsstromen. Zo lag de aanvoer uit de landen rond de Perzische Golf in de eerste jaarhelft 57 procent lager dan vorig jaar.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - Van der Most Top Holding, het bedrijf van ondernemer Hennie van der Most, is door de rechtbank in Zwolle failliet verklaard. In mei werd door de rechtbank in Rotterdam al Speelstad Rotterdam, het bedrijf achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Van der Most heeft het faillissement van zijn bedrijf zelf aangevraagd.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht hoger geopend. Beleggers deden het rustig aan na het nieuwe slotrecord van de hoofdindex een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na de aanhoudende aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran. Ondanks die aanvallen hopen beleggers op verdere onderhandelingen tussen de twee partijen.
18 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese chipconcern TSMC is van plan om 100 miljard dollar extra uit te trekken voor de uitbreiding van zijn Amerikaanse chipactiviteiten. Hiermee komt de leverancier van grote bedrijven als Apple en Nvidia tegemoet aan eerdere toezeggingen uit een deal tussen Washington en de Taiwanese overheid om productie van halfgeleiders naar Amerikaanse bodem te halen.
18 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Amerikaanse Uber wil de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 12,9 miljard euro. De taxidienst en maaltijdbezorger meldt dat er een overeenkomst is getekend met het in Berlijn gevestigde bedrijf.
18 uur geleden