Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING bouwt kredietverlening aan olie- en gassector sneller af

ING bouwt kredietverlening aan olie- en gassector sneller af

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - ING Groep wil zijn kredietverlening aan bedrijven in de fossiele industrie sneller afbouwen dan eerder gepland. De financiële instelling wil zijn CO2-voetafdruk op tijd verkleinen om aan de klimaatdoelen van Parijs te voldoen. Daarnaast belooft ING meer geld te zullen steken in de sector schone energie.

De bank is van plan de financiering voor zogeheten upstream olie- en gasprojecten met 12 procent te verminderen ten opzichte van de 4 miljard euro die ING in 2019 aan deze leningen had uitstaan in deze portefeuille. ING wil de nieuwe doelstelling in 2025 hebben gehaald en daarna verder afbouwen. Eerder was het plan om 19 procent te hebben verminderd in uiterlijk 2040 zonder tussenstappen te benoemen.

Banken staan onder toenemende druk om aan te tonen dat hun investeringen niet bijdragen aan de opwarming van de aarde. Volgens het klimaatrapport van VN-panel IPCC is een sterke vermindering van de CO2-uitstoot en van andere broeikasgassen essentieel om de klimaatverandering te beperken.

Klimaatzorgen

De Europese Centrale Bank voert de druk op banken op vanwege de klimaatzorgen. Volgend jaar worden de banken aan een stresstest onderworpen waarbij uitgezocht wordt in hoeverre de instellingen in staat zijn extreme weersomstandigheden aan te kunnen.

Net als veel andere banken gaat ING nu door zijn leningenportefeuille heen om de grootste uitstoters van broeikasgassen te bepalen. Afgezien van olie en gas zal ING een koolstofbeleid vaststellen voor een aantal andere vervuilende sectoren zoals de auto-industrie, vastgoed, scheepvaart, staal en cement.

In het halve decennium tot mei hebben banken voor zeker 3,6 biljoen dollar in fossiele brandstoffen gestoken. Deze leningen staan nog wel even in de boeken van banken. Evengoed lijkt het tij te keren. De investeringen in leningen en obligaties voor groene projecten zijn dit jaar voor het eerst hoger dan de investeringen in de fossiele industrie.

Meer uit Financieel

Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

1 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

2 uur geleden
Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

4 uur geleden
Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

4 uur geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

6 uur geleden
Forse schadevergoeding voor familie slachtoffer Boeing-crash

CHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.

7 uur geleden
Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

9 uur geleden