ING bouwt kredietverlening aan olie- en gassector sneller af
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - ING Groep wil zijn kredietverlening aan bedrijven in de fossiele industrie sneller afbouwen dan eerder gepland. De financiële instelling wil zijn CO2-voetafdruk op tijd verkleinen om aan de klimaatdoelen van Parijs te voldoen. Daarnaast belooft ING meer geld te zullen steken in de sector schone energie.
De bank is van plan de financiering voor zogeheten upstream olie- en gasprojecten met 12 procent te verminderen ten opzichte van de 4 miljard euro die ING in 2019 aan deze leningen had uitstaan in deze portefeuille. ING wil de nieuwe doelstelling in 2025 hebben gehaald en daarna verder afbouwen. Eerder was het plan om 19 procent te hebben verminderd in uiterlijk 2040 zonder tussenstappen te benoemen.
Banken staan onder toenemende druk om aan te tonen dat hun investeringen niet bijdragen aan de opwarming van de aarde. Volgens het klimaatrapport van VN-panel IPCC is een sterke vermindering van de CO2-uitstoot en van andere broeikasgassen essentieel om de klimaatverandering te beperken.
Klimaatzorgen
De Europese Centrale Bank voert de druk op banken op vanwege de klimaatzorgen. Volgend jaar worden de banken aan een stresstest onderworpen waarbij uitgezocht wordt in hoeverre de instellingen in staat zijn extreme weersomstandigheden aan te kunnen.
Net als veel andere banken gaat ING nu door zijn leningenportefeuille heen om de grootste uitstoters van broeikasgassen te bepalen. Afgezien van olie en gas zal ING een koolstofbeleid vaststellen voor een aantal andere vervuilende sectoren zoals de auto-industrie, vastgoed, scheepvaart, staal en cement.
In het halve decennium tot mei hebben banken voor zeker 3,6 biljoen dollar in fossiele brandstoffen gestoken. Deze leningen staan nog wel even in de boeken van banken. Evengoed lijkt het tij te keren. De investeringen in leningen en obligaties voor groene projecten zijn dit jaar voor het eerst hoger dan de investeringen in de fossiele industrie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.
28 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
3 uur geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
3 uur geleden