Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING boekt iets minder winst, maar vergeet aandeelhouders niet

ING boekt iets minder winst, maar vergeet aandeelhouders niet

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - ING heeft zijn kwartaalwinst licht zien afnemen. Maar de bank vindt zichzelf er sterk genoeg voor staan om geld naar de aandeelhouders te laten gaan. Dat doet ING door voor maximaal 2,5 miljard euro aandelen in te kopen.

Onder de streep hield de bank 1,6 miljard euro over. Dat is 0,8 procent minder winst dan een jaar eerder, maar beduidend meer dan analisten in doorsnee hadden voorspeld. In de eerste drie maanden van vorig jaar zag ING zijn nettowinst nog bijna verviervoudigen, profiterend van de gestegen rente.

Nu gingen de rente-inkomsten juist omlaag. ING heeft daarnaast meer geld apart gezet voor leningen die mogelijk nooit meer terugbetaald worden. De bank voorziet op dit vlak evenwel geen grote problemen. ING ziet bij de afdeling bijzonder beheer, waar probleemgevallen worden ondergebracht, bijvoorbeeld geen grote instroom van bedrijven.

Kritiek

Daartegenover stond dat de inkomsten uit provisies aanzienlijk zijn toegenomen. Dan gaat het om vergoedingen die ING ontvangt bij bijvoorbeeld handelstransacties van klanten. Volgens topman Steven van Rijswijk zijn de inkomsten van de bank daarmee over de gehele linie "sterk" gebleven. Ook slaagde ING er volgens hem in om de kosten in het gareel te houden.

Vorig jaar keerde de bank al 6,4 miljard euro uit aan aandeelhouders, door middel van dividend en aandeleninkoop. Maar op dit beleid van de bank is ook kritiek van klimaatactivisten. Zo wees Milieudefensie, dat een klimaatrechtszaak tegen de bank heeft aangekondigd, tijdens de recente aandeelhoudersvergadering op de grote hoeveelheid geld die naar de aandeelhouders ging. Milieudefensie wil dat ING meer doet om klimaatverandering tegen te gaan.

Progressie

Volgens Van Rijswijk zijn de uitkeringen aan aandeelhouders en het klimaatbeleid van de bank "compleet verschillende dingen". "We zijn een erg groot bedrijf, een commerciële organisatie", geeft hij aan. Daarbij is het volgens hem niet verstandig als de bank meer kapitaal oppot dan nodig. Als de bank dat geld niet zou uitkeren aan aandeelhouders zou dat slecht zijn voor het bedrijf en daarmee ook voor klanten, die dan waarschijnlijk duurder uit zouden zijn.

Onlangs noemde zakenkrant Financial Times ING in een artikel over westerse banken die nog steeds belasting afdragen in Rusland. Van Rijswijk zegt dat ING progressie boekt met het afbouwen van het leningenboek daar, maar dat dit tijd kost. Inmiddels gaat het nog om een bedrag van 1,3 miljard euro, van 6,7 miljard euro rond de Russische inval in Oekraïne twee jaar terug.

Meer uit Financieel

Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

3 uur geleden
Leids Pharming mag tweede medicijn ook in EU op de markt brengen

LEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.

3 uur geleden
EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

4 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

5 uur geleden
Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

6 uur geleden
AEX scherpt slotrecord aan door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.

8 uur geleden
Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

10 uur geleden