Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING boekt iets minder winst, maar vergeet aandeelhouders niet

ING boekt iets minder winst, maar vergeet aandeelhouders niet

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - ING heeft zijn kwartaalwinst licht zien afnemen. Maar de bank vindt zichzelf er sterk genoeg voor staan om geld naar de aandeelhouders te laten gaan. Dat doet ING door voor maximaal 2,5 miljard euro aandelen in te kopen.

Onder de streep hield de bank 1,6 miljard euro over. Dat is 0,8 procent minder winst dan een jaar eerder, maar beduidend meer dan analisten in doorsnee hadden voorspeld. In de eerste drie maanden van vorig jaar zag ING zijn nettowinst nog bijna verviervoudigen, profiterend van de gestegen rente.

Nu gingen de rente-inkomsten juist omlaag. ING heeft daarnaast meer geld apart gezet voor leningen die mogelijk nooit meer terugbetaald worden. De bank voorziet op dit vlak evenwel geen grote problemen. ING ziet bij de afdeling bijzonder beheer, waar probleemgevallen worden ondergebracht, bijvoorbeeld geen grote instroom van bedrijven.

Kritiek

Daartegenover stond dat de inkomsten uit provisies aanzienlijk zijn toegenomen. Dan gaat het om vergoedingen die ING ontvangt bij bijvoorbeeld handelstransacties van klanten. Volgens topman Steven van Rijswijk zijn de inkomsten van de bank daarmee over de gehele linie "sterk" gebleven. Ook slaagde ING er volgens hem in om de kosten in het gareel te houden.

Vorig jaar keerde de bank al 6,4 miljard euro uit aan aandeelhouders, door middel van dividend en aandeleninkoop. Maar op dit beleid van de bank is ook kritiek van klimaatactivisten. Zo wees Milieudefensie, dat een klimaatrechtszaak tegen de bank heeft aangekondigd, tijdens de recente aandeelhoudersvergadering op de grote hoeveelheid geld die naar de aandeelhouders ging. Milieudefensie wil dat ING meer doet om klimaatverandering tegen te gaan.

Progressie

Volgens Van Rijswijk zijn de uitkeringen aan aandeelhouders en het klimaatbeleid van de bank "compleet verschillende dingen". "We zijn een erg groot bedrijf, een commerciële organisatie", geeft hij aan. Daarbij is het volgens hem niet verstandig als de bank meer kapitaal oppot dan nodig. Als de bank dat geld niet zou uitkeren aan aandeelhouders zou dat slecht zijn voor het bedrijf en daarmee ook voor klanten, die dan waarschijnlijk duurder uit zouden zijn.

Onlangs noemde zakenkrant Financial Times ING in een artikel over westerse banken die nog steeds belasting afdragen in Rusland. Van Rijswijk zegt dat ING progressie boekt met het afbouwen van het leningenboek daar, maar dat dit tijd kost. Inmiddels gaat het nog om een bedrag van 1,3 miljard euro, van 6,7 miljard euro rond de Russische inval in Oekraïne twee jaar terug.

Meer uit Financieel

DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

1 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

2 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

4 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

6 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

9 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 dag geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

1 dag geleden