ING: bijna een derde beleggers voorziet banenverlies door AI
AMSTERDAM (ANP) - Bijna een op de drie beleggers verwacht verlies van banen door de inzet van kunstmatige intelligentie (AI), meldt ING na onderzoek.
Iets minder dan de helft van de ondervraagden denkt dat systemen als ChatGPT en Bard wel invloed krijgen op bepaalde banen, maar uiteindelijk niet zullen leiden tot winst of verlies van banen. Een kwart verwacht wel meer efficiëntie en snelheid in het werk. Een kwart voorziet echter ook negatieve gevolgen door stijgende werkloosheid.
Vooralsnog houdt twee derde van de beleggers geen rekening met de kansen en bedreigingen van AI op hun beleggingen.
AI zoals ChatGPT produceert onder meer zelf teksten alsof ze door een mens geschreven zijn. De kunstmatige intelligentie wordt getraind door informatie op internet te verzamelen en mogelijk ook door het verwerken van vragen die gebruikers stellen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag verder omlaaggegaan. Beleggers bleven voorzichtig na de uitverkoop bij Amerikaanse chip- en techbedrijven een dag eerder. De beursgraadmeters op Wall Street leden daardoor de zwaarste koersverliezen in een maand tijd. Veel grote techbedrijven zijn dit jaar flink in waarde gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), maar beleggers twijfelen of de waarderingen niet te hard zijn opgelopen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland heeft na de nodige vertraging ook een handelsovereenkomst gesloten met de Verenigde Staten. Volgens de Zwitsers daalt het Amerikaanse importtarief daardoor van 39 naar 15 procent, tot opluchting van onder meer horlogemakers in het Alpenland.
4 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De drie energiecentrales van Vattenfall bij het terrein van Tata Steel Nederland komen begin volgend jaar definitief in handen van de staalfabrikant. De twee bedrijven hebben hierover een definitieve overeenkomst ondertekend.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De olieraffinaderij Zeeland Refinery bij Vlissingen komt niet stil te liggen door de Amerikaanse sancties tegen de Russische medeaandeelhouder Lukoil. Dat verzekert het Franse olieconcern TotalEnergies, dat voor 55 procent eigenaar is van de raffinaderij. Lukoil heeft de andere 45 procent in handen.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - SnowWorld gaat samen met de Britse branchegenoot Snowcentres. Dat heeft de uitbater van skihallen vrijdag bekendgemaakt. De nieuwe groep telt twaalf locaties in vijf landen: Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, België en Frankrijk.
7 uur geleden