Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING bij winnaars op Damrak na resultaten

ING bij winnaars op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ING stond donderdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank zag de winst in het afgelopen kwartaal minder hard dalen dan kenners hadden gedacht. Ook lieten de rente-inkomsten een kleine verbetering zien. Topman Steven van Rijswijk sprak van een "sterk derde kwartaal". Ook ligt ING volgens de topman op koers om de doelen voor 2027 te realiseren.

Daarnaast wil de bank 1,6 miljard euro naar de aandeelhouders laten terugvloeien via een aandeleninkoopprogramma van 1,1 miljard euro en een uitbetaling van 500 miljoen euro in contanten. Het aandeel werd bijna 5 procent hoger gezet.

De algehele stemming op het Damrak was gematigd positief. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 977,12 punten. Beleggers verwerkten onder meer de voorlopige verkiezingsuitslag. Vakbond CNV verklaarde te hopen op een snelle kabinetsformatie en een "stabiel landsbestuur" om de maatschappelijke onvrede te smoren en Nederland weer sterk, gezond en welvarend te maken.

Politieke midden

Volgens ING-econoom Bert Colijn laten de exitpolls zien dat Nederland waarschijnlijk meer naar het politieke midden is opgeschoven, maar blijft de regeringsformatie wel een uitdaging. Een meer pro-Europese houding van de volgende regering is volgens hem echter waarschijnlijk.

De MidKap zakte 1,9 procent tot 894,78 punten. Advies- en ingenieursbureau Arcadis en flitshandelaar Flow Traders kelderden 19 en 8 procent na tegenvallende resultaten. Frankfurt won 0,2 procent. Londen en Parijs verloren tot 0,5 procent.

Zeldzame aardmetalen

Beleggers verwerkten daarnaast het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente voor de tweede keer op rij met een kwart procentpunt te verlagen. Fed-voorzitter Jerome Powell waarschuwde echter dat het nog geen uitgemaakte zaak is dat er in december weer een verlaging komt. In de eurozone zal de Europese Centrale Bank (ECB) naar verwachting de rente later op de dag onveranderd laten.

Ook werd gereageerd op de ontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. De twee leiders zouden het onder meer eens zijn geworden over een jaarlange opschorting van een Chinese licentieregeling voor zeldzame aardmetalen. In ruil daarvoor verlaagde Trump de importtarieven op Chinese goederen van 57 naar 47 procent.

Shell daalde 0,2 procent ondanks een forse winststijging van het olie- en gasconcern in het afgelopen kwartaal. Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich won 0,1 procent na publicatie van de kwartaalcijfers.

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

8 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

9 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

11 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

12 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

13 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

14 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

16 uur geleden