ING: beleggersvertrouwen krabbelt weer wat op
AMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen onder beleggers zit weer in de lift. Dat ziet de ING in de BeleggersBarometer, waarmee het maandelijks het sentiment onder beleggers peilt. Wel blijft het vertrouwen laag.
Beleggers verwachten dat de de AEX de komende drie maanden zal stijgen en dat dit ook van invloed zal zijn op de eigen beleggingen. Ook maakten minder beleggers in de afgelopen maand verlies. Hierdoor is de stemming positiever dan een maand geleden. De graadmeter van ING voor het beleggersvertrouwen steeg van 69 punten in juli naar 85 punten in augustus.
Beleggers zijn zich wel meer zorgen gaan maken over de inflatie. Slechts een kwart van de beleggers heeft vertrouwen in de maatregelen die de Europese Centrale Bank nam om de inflatie te beteugelen. Het vertrouwen in de Nederlandse overheid is nog lager. 78 procent van de beleggers denkt dat de overheid niet in staat is om het koopkrachtverlies aan te pakken.
Minder risicovol
Ondanks het verlies aan koopkracht past driekwart van de beleggers zijn gedrag vooralsnog niet aan. De groep die dit wel doet is minder risicovol gaan beleggen. "We zien dat minder beleggers maandelijks geld overhouden om te beleggen. Het verlies aan koopkracht lijkt nu ook beleggers te treffen", zegt Bob Homan, hoofd van ING Investment Office.
Hoewel het vertrouwen in de lift zit, staat de index nog lang niet op het niveau van voor de oorlog in Oekraïne, toen de stand op 107 punten stond. Een stand boven de honderd punten wijst op een optimistische stemming, alles daaronder juist op pessimisme.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.
54 minuten geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - In aanloop naar de langverwachte release van de game Grand Theft Auto VI vindt de PlayStation 5 gretig aftrek. Amerikaans marktonderzoek door Circana wijst uit dat de verkoop van die spelcomputer van Sony in september met bijna een kwart is gestegen.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De Nederlandse autobranche verwacht volgend jaar minder nieuwe personenauto's te verkopen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging gaat de bijtelling voor elektrische leasewagens naar verwachting omhoog, van 18 naar 20 procent. Ook moeten werkgevers door de zogenoemde pseudo-eindheffing dan wat meer gaan betalen voor zakelijke auto's met een verbrandingsmotor, waaronder plug-inhybrides.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering is akkoord gegaan met noodmaatregelen die tegemoetkomen aan transportbedrijven die in de problemen komen door de hoge dieselprijzen. Dat kondigde premier Giorgia Meloni aan in een video op sociale media. Het bericht volgt op truckersprotesten in het zuiden van het land, waarbij blokkades voor lege schappen in de supermarkten en wegrottende tomaten zorgden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het afgelopen kwartaal flink dalen. Ook verlaagde het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk de prognose voor de kapitaaluitgaven dit jaar. Dit roept vragen op over het tempo waarin het bedrijf zijn AI- en robotica-activiteiten uitbreidt. Het aandeel zakte zo'n 3 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites die draaien op PHP die niet zijn bijgewerkt naar de nieuwste versies blijven kwetsbaar, benadrukt de stichting achter de programmeertaal. "Oudere versies die niet zijn voorzien van de beveiligingspatch blijven kwetsbaar. Updaten is noodzakelijk", zegt de PHP Foundation desgevraagd tegen het ANP.
4 uur geleden