ING: beleggersvertrouwen krabbelt weer wat op
AMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen onder beleggers zit weer in de lift. Dat ziet de ING in de BeleggersBarometer, waarmee het maandelijks het sentiment onder beleggers peilt. Wel blijft het vertrouwen laag.
Beleggers verwachten dat de de AEX de komende drie maanden zal stijgen en dat dit ook van invloed zal zijn op de eigen beleggingen. Ook maakten minder beleggers in de afgelopen maand verlies. Hierdoor is de stemming positiever dan een maand geleden. De graadmeter van ING voor het beleggersvertrouwen steeg van 69 punten in juli naar 85 punten in augustus.
Beleggers zijn zich wel meer zorgen gaan maken over de inflatie. Slechts een kwart van de beleggers heeft vertrouwen in de maatregelen die de Europese Centrale Bank nam om de inflatie te beteugelen. Het vertrouwen in de Nederlandse overheid is nog lager. 78 procent van de beleggers denkt dat de overheid niet in staat is om het koopkrachtverlies aan te pakken.
Minder risicovol
Ondanks het verlies aan koopkracht past driekwart van de beleggers zijn gedrag vooralsnog niet aan. De groep die dit wel doet is minder risicovol gaan beleggen. "We zien dat minder beleggers maandelijks geld overhouden om te beleggen. Het verlies aan koopkracht lijkt nu ook beleggers te treffen", zegt Bob Homan, hoofd van ING Investment Office.
Hoewel het vertrouwen in de lift zit, staat de index nog lang niet op het niveau van voor de oorlog in Oekraïne, toen de stand op 107 punten stond. Een stand boven de honderd punten wijst op een optimistische stemming, alles daaronder juist op pessimisme.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil een verbod op de Ray-Ban-camerabril van Meta. De bril kan te makkelijk mensen stiekem filmen en is daarmee een "gevaar voor de privacy", stelt de bond. Een dergelijk verbod zou er in Europees verband moeten komen.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in juli met 9 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is de grootste productiegroei in vier jaar. In juni zwakte de productiegroei nog af tot 5 procent, na een groei van 7 procent in mei.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft in het eerste halfjaar voor 13 miljard euro naar de Verenigde Staten geëxporteerd. Dat is een kwart minder dan in dezelfde periode van 2025, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Lidstaten van de Europese Unie hebben al een tijdlang te maken met Amerikaanse importheffingen die onder president Donald Trump zijn ingevoerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen ING kan definitief doorgaan. De rechtbank in Amsterdam heeft de milieuorganisatie ontvankelijk verklaard en alle argumenten die de bank daartegen had ingebracht afgewezen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.
9 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.
12 uur geleden