Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING: beleggersvertrouwen klimt op na dieptepunt

ING: beleggersvertrouwen klimt op na dieptepunt

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen onder beleggers zit weer in de lift na het dieptepunt van oktober. Dat komt vooral doordat beleggers meer vertrouwen hebben in de waarde van de eigen beleggingsportefeuille, aldus ING in zijn BeleggersBarometer, waarmee het maandelijks het sentiment onder beleggers peilt. Ook over de economische situatie in Nederland oordelen beleggers iets minder negatief dan een maand geleden. Hetzelfde geldt ook voor de eigen financiële situatie.

De graadmeter van ING voor het beleggersvertrouwen steeg van 56 in oktober naar 70 punten in november. Vorige maand stond de graadmeter op het laagste punt sinds het begin van de metingen 20 jaar geleden. De afgelopen maand hebben minder beleggers verlies geleden in vergelijking met oktober. Vorige maand ging het om krap de helft van de beleggers. Deze maand is dat nog geen derde van de effectenbezitters.

Verder maakte een derde van de beleggers de afgelopen maand winst. Het gemiddelde rendement lag daarbij op 5,7 procent. ING legt uit dat de beurzen de afgelopen maand weer flink in de lift zaten. Dat gold vooral in Europa. De AEX-index op Beursplein 5 liet een herstel van ruim 10 procent zien. De Duitse Dax-index steeg bijna 20 procent. Evengoed staan beide graadmeters dit jaar nog op een verlies van zo'n 10 procent.

ASML

Beleggers hebben, zoals de laatste tijd vaker het geval is, de meeste fiducie in ASML, gevolgd door Shell en ING. Verder blijft de geopolitiek volgens beleggers de meeste invloed op de beurs houden. Maar dit wordt wel minder. De wereldeconomie en de inflatie spelen ook een belangrijke rol. Verder zijn beleggers ontevredener over het beursjaar dan dat zij in augustus waren.

Vanwege het 20-jarige bestaan van de BeleggersBarometer vroeg ING ook wat in deze periode de meeste impact had op de beurs. Daaruit kwam de financiële crisis uit 2008 als eerste uit de bus. De corona- en koopkrachtcrisis volgen volgens ING op grote afstand. Verder wordt de technologische vooruitgang als belangrijkste ontwikkeling gezien.

Meer uit Financieel

Enquête: Duitse ondernemers rekenen nog niet op herstel economie

BERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".

22 minuten geleden
Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

18 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

21 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

22 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

23 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

23 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

1 dag geleden