ING: beleggersvertrouwen flink gedaald in oktober
AMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen van particuliere beleggers in Nederland is in oktober behoorlijk gedaald. Dat meldde ING op basis van zijn maandelijkse BeleggersBarometer. De index die het vertrouwen meet, daalde volgens de bank naar een stand van 123 punten. In de voorgaande vier maanden stond de graadmeter rond de 146 punten.
Volgens ING zijn beleggers negatiever over zowel de algehele economische situatie in Nederland als hun eigen financiƫle situatie. Ook de lagere AEX-index van de beurs in Amsterdam van begin oktober leidt tot weinig optimisme. Voor januari voorspellen beleggers een AEX-stand van 778 punten. Dit is 20 tot 30 punten lager dan de voorspellingen van de afgelopen twee maanden, aldus ING.
"De flinke daling van de barometerstand laat zien dat het vertrouwen dat er is, fragiel is. Het hoeft maar een klein beetje tegen te zitten op de beurs en het vertrouwen zakt weg", zegt Simon Wiersma, beleggingsstrateeg van het ING Investment Office, in een toelichting op het cijfer.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de bank Triodos gelijk gegeven in een rechtszaak die een stichting namens ontevreden certificaathouders had aangespannen. De Stichting Triodos Tragedie eiste een schadevergoeding voor de verliezen die de bezitters van de alternatieve aandelen hebben geleden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische Mededingingsautoriteit is een onderzoek begonnen naar de overname van het muziekfestival Pukkelpop in Hasselt door het Amerikaanse entertainmentbedrijf Live Nation. Het onderzoek richt zich vooral op de mogelijke gevolgen van de overname van Pukkelpop voor de concurrentie tussen festivalorganisatoren in Belgiƫ.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De grootste inkoper van melk in Noorwegen stopt voorlopig met het gebruik van het middel Bovaer, dat de methaanuitstoot van koeien verlaagt. Norske Melkeravare doet dit uit voorzorg na klachten uit Denemarken over het supplement. Volgens het bedrijf zijn er echter geen aanwijzingen dat het middel van het Nederlands-Zwitserse dsm-firmenich schadelijk is.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO mocht zich woensdag de winnaar noemen bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Het bankconcern kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel 2,7 procent hoger.
4 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Een kopstuk binnen de Amerikaanse Federal Reserve heeft aangekondigd eind februari op te stappen. Raphael Bostic, president van de regionale Fed in Atlanta, legt aan het einde van zijn huidige termijn zijn functie neer.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde woensdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipproducent liet tijdens een investeerdersdag weten de komende jaren flink te blijven groeien dankzij de sterke vraag naar zijn datacenterproducten. Topvrouw Lisa Su rekent op een jaarlijkse omzetgroei van gemiddeld ruim 35 procent in de komende drie tot vijf jaar en een verdrievoudiging van de winst. Het aandeel steeg ruim 7 procent.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aanbieder van communicatiesoftware Bird wil branchegenoot CM.com niet via de vijandige weg overnemen. Onlangs wezen bestuurders van CM.com het bod van bijna 166 miljoen euro af. Bird-topman Robert Vis ziet geen heil in een aanpak waarbij hij het bestuur van CM.com passeert en aandeelhouders direct benadert met zijn overnamevoorstel.
6 uur geleden