ING-baas maakt zich geen zorgen over banken na heffingen Trump
AMSTERDAM (ANP) - ING-topman Steven van Rijswijk maakt zich geen zorgen dat Nederlandse banken in de problemen komen door de importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd. De stresstesten die banken hebben gedaan en waarvoor ze zijn geslaagd waren volgens hem "vele malen zwaarder".
Voor de economie als geheel en bijvoorbeeld bedrijven die bij ING bankieren, voorziet Van Rijswijk wel impact. Maar hoe groot die precies zal zijn, is nog onduidelijk. Er zijn veel "effecten die we eigenlijk nog niet weten".
ING ziet nog niet massaal bedrijven binnenstromen bij de afdeling bijzonder beheer, voor probleemgevallen. Wel merkt Van Rijswijk al langer dat bedrijven bezig zijn met voorbereidingen op mogelijke schokken.
Schok
"Covid was natuurlijk ook nogal een schok en de hoge olie- en gasprijzen waren een schok", zei hij donderdag tijdens een bijeenkomst in Amsterdam. "Dit is ook weer een schok en dus zullen bedrijven wederom gaan kijken: hoe gaan we hiermee om?"
Dan gaat het bijvoorbeeld om contracten die ze kunnen wijzigen. In de boeken verwacht ING hiervan in de eerstkomende drie tot zes maanden nog geen effect te zien. "Je ziet dat soort effecten pas binnen een jaar of twee jaar, if any."
Over de toekomst van ING blijft de topbankier optimistisch. "De helft van onze hypotheekportefeuille betreft hypotheken in landen als Nederland, Duitsland, Australië en Polen", gaf hij aan. "Er is een woningentekort, de huizenprijzen gaan omhoog, de salarissen gaan omhoog, er is weinig werkloosheid in die landen. Dus daar zit groei in." Ook stipte hij aan dat Duitsland wil groeien. "Duitsland is onze tweede grootste markt. Die gaan investeren. Oké, nou dan gaan wij ook groeien."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.
1 uur geledenTRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.
17 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.
18 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
22 uur geleden