'Infrastructuur oplaadlocaties elektrische trucks niet compleet'
BRUSSEL (ANP) - Het netwerk van oplaadlocaties door heel Europa voor elektrische vrachtwagens is nog niet compleet en daar moet snel verandering in komen. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA naar aanleiding van een nieuwe studie.
De toekomstige locaties van laadstations moeten volgens de studie gebaseerd zijn op de huidige vervoersbewegingen van de vrachtwagens. Om deze locaties te identificeren, werden 30.000 vrachtwagenstopplaatsen geanalyseerd. Daarnaast volgde het onderzoeksbureau de ritten van 400.000 vrachtwagens en analyseerden ze 750.000 individuele stops, waaronder de locatie en duur van een stop. De gegevens werden verzameld door zeven Europese vrachtwagenfabrikanten.
De studie laat zien dat de stoplocaties geconcentreerd zijn rond dichtbevolkte gebieden in Midden-Europa en belangrijke industriegebieden, zoals Noord-Italië, Parijs, Manchester en omgeving, Berlijn en Frankfurt. De hoge frequentie van kortere stops, evenals de regels voor rij- en rusttijden, laten zien dat er behoefte is aan krachtige oplaadpunten die geschikt zijn om vrachtwagens in korte tijd op te laden.
De nieuwe analyse geeft volgens ACEA een goede indicatie van geschikte locaties voor laadinfrastructuur vanuit logistiek en operationeel perspectief. Voor investeringen in oplaadlocaties zal verdere analyse nodig zijn aan de hand van andere criteria, zoals de beschikbare capaciteit van het elektriciteitsnet en aanwezigheid van laadinfrastructuur voor elektrische auto's.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
23 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
7 uur geleden