Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Informatie uit zwarte doos gehaald na vliegramp Indonesië

Informatie uit zwarte doos gehaald na vliegramp Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Indonesische onderzoekers hebben na de vliegtuigcrash met tientallen doden informatie uit de zwarte doos gehaald van het ramptoestel. "We onderzoeken de data nu", zei het hoofd van het Indonesische Nationaal Comité voor Transportveiligheid.

In de betreffende zwarte doos, de flightdatarecorder, is informatie van apparatuur uit het gecrashte vliegtuig opgeslagen. Die vluchtgegevens kunnen gebruikt worden om uit te zoeken hoe het drama vorige week kon plaatsvinden. De Boeing 737-500 van Sriwijaya Air stortte kort na het opstijgen kilometers omlaag en belandde in de Javazee. Er waren 62 mensen aan boord.

Het toestel had ook nog een tweede zwarte doos aan boord. Duikers zoeken nog naar die cockpitvoicerecorder, waar geluiden uit de cockpit op staan opgeslagen.

Indonesië is de afgelopen jaren vaker opgeschrikt door dodelijke vliegcrashes. Er vielen in 2018 bijna 190 doden toen een Boeing 737 MAX van Lion Air neerstortte in de Javazee.

Meer uit Buitenland

Rusland stuurt onderzeeër naar tanker die gevolgd wordt door VS

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.

56 minuten geleden
Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

1 uur geleden
President Iran: geen actie tegen vreedzame betogers

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.

1 uur geleden
Tsjechië gaat toch door met verzamelen munitie voor Oekraïne

PRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.

2 uur geleden
Ook in buitenland overlast door winters weer

PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.

2 uur geleden
Stroomvoorziening in Berlijn na dagen uitval hersteld

BERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.

3 uur geleden
VN-mensenrechtenchef beschuldigt Israël van apartheid Westoever

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.

4 uur geleden