Informatie uit zwarte doos gehaald na vliegramp Indonesië
JAKARTA (ANP/AFP) - Indonesische onderzoekers hebben na de vliegtuigcrash met tientallen doden informatie uit de zwarte doos gehaald van het ramptoestel. "We onderzoeken de data nu", zei het hoofd van het Indonesische Nationaal Comité voor Transportveiligheid.
In de betreffende zwarte doos, de flightdatarecorder, is informatie van apparatuur uit het gecrashte vliegtuig opgeslagen. Die vluchtgegevens kunnen gebruikt worden om uit te zoeken hoe het drama vorige week kon plaatsvinden. De Boeing 737-500 van Sriwijaya Air stortte kort na het opstijgen kilometers omlaag en belandde in de Javazee. Er waren 62 mensen aan boord.
Het toestel had ook nog een tweede zwarte doos aan boord. Duikers zoeken nog naar die cockpitvoicerecorder, waar geluiden uit de cockpit op staan opgeslagen.
Indonesië is de afgelopen jaren vaker opgeschrikt door dodelijke vliegcrashes. Er vielen in 2018 bijna 190 doden toen een Boeing 737 MAX van Lion Air neerstortte in de Javazee.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
11 minuten geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.
4 uur geleden