Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Informateurs zijn 'verder de verdieping' ingegaan

Informateurs zijn 'verder de verdieping' ingegaan

DEN HAAG (ANP) - Informateurs Richard van Zwol en Elbert Dijkgraaf zijn deze week "verder de verdieping" ingegaan met de onderhandelende partijen PVV, VVD, NSC en BBB, zeggen ze. "We proberen niet alleen de afzonderlijke puzzelstukjes te bespreken, maar ook een beetje te kijken hoe puzzelstukjes bij elkaar kunnen komen."

Omdat de "eerste ronde" achter de rug is, is volgens Van Zwol sprake van een "flexibele agenda". Daarbij is het niet nuttig is om voortdurend met z'n allen aan tafel te zitten. "Urenlang achterelkaar vergaderen is vaak niet zo productief", zei Dijkgraaf.

NSC-leider Pieter Omtzigt sprak donderdag een tijd lang afzonderlijk met de twee informateurs. Dijkgraaf: "We hebben een gesprek gehad om verder te peilen: hoe zit je in de wedstrijd? Wat zijn belangrijke dingen voor jou? Wat zijn dingen die je absoluut niet wilt?" Er was geen speciale reden om dat nu met Omtzigt te doen, zeggen de informateurs. De andere partijleiders komen ook nog aan de beurt.

Vrijdag zijn er geen onderhandelingen. De voorzitters van de Sociaal Economische Raad (SER), werkgeversorganisatie VNO-NCW en vakbond FNV komen dan op bezoek bij de informateurs. Die eerste is Kim Putters, de vorige informateur.

Meer uit Politiek

Verhuurder van huis met slecht energielabel kan dwangsom krijgen

DEN HAAG (ANP) - Wie een huis verhuurt met energielabel E, F of G kan vanaf 2029 een dwangsom van de gemeente krijgen. Dat staat in een voorstel dat minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

20 uur geleden
Honderden miljoenen voor verbeteringen aan grote rivieren

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken bij de grote rivieren komen ingrijpende verbouwingen. Het kabinet laat onder meer extra geulen aanleggen in de uiterwaarden van de Waal tussen Millingen en Zaltbommel, staat in een brief die minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Voor de plannen staat zo'n 800 miljoen euro klaar.

21 uur geleden
Karremans noemt Belgisch tolvignet teleurstellend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans is teleurgesteld dat België doorgaat met de invoering van een tolvignet. De minister van Infrastructuur is gisteren door zijn Vlaamse collega geïnformeerd dat het besluit voorligt in de ministerraad bij de zuiderburen.

1 dag geleden
Sjoerdsma vreest meer honger als strijd Iran en VS doorgaat

SHANGHAI (ANP) - Opnieuw is de strijd opgelaaid tussen de Verenigde Staten en Iran. "Dat er nu weer gevechten zijn is ontzettend zorgelijk", aldus minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66). Hij vreest meer honger en vluchtelingen.

1 dag geleden
Karremans wil dat luchtvaartmaatschappijen boetes kunnen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen moeten boetes kunnen opleggen aan passagiers die zich misdragen, vindt het kabinet. Het is een van de plannen die minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) in een Kamerbrief voorstelt om wangedrag in vliegtuigen tegen te gaan. Als de boetes er komen naast strafrechtelijke vervolging, zou dat als "extra afschrikking" kunnen werken.

1 dag geleden
Heinen noemt Spaans voorstel eurobonds eentje voor 'de kattenbak'

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt een Spaans voorstel voor meer eurobonds er een "voor de kattenbak". Dat zei hij voorafgaand aan de vergadering van ministers van Financiën van de eurolanden.

1 dag geleden
Voorlopig geen onomkeerbare stappen in maatwerkafspraken Tata

DEN HAAG (ANP) - De Rijksoverheid zet de komende tijd "geen onomkeerbare stappen" in het traject om afspraken te maken met Tata Steel om te verduurzamen in ruil voor overheidssubsidies. Dat schrijven de betrokken bewindspersonen in een Kamerbrief nadat blijkt dat het OM de staalfabrikant strafrechtelijk vervolgt vanwege luchtvervuiling.

2 dagen geleden