Informateur Putters gaat in gesprek met expert Deense politiek
DEN HAAG (ANP) - De informateur Kim Putters nodigt volgende week wetenschappers uit die hem kunnen bijpraten over alternatieve varianten van kabinetten. Hij ontvangt bijvoorbeeld maandag de Deense hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam Claes de Vreese. Putters hoopt iets van hem te leren over het "Deense model". Het Scandinavische land heeft momenteel een minderheidskabinet en heeft hier ook al jaren ervaring mee.
Ook de hoogleraren Mirko Noordegraaf, Mark Bovens (beiden Universiteit Utrecht) en Arco Timmermans (Universiteit Leiden) komen maandag op bezoek om de informateur bij te praten. Deze wetenschappers hebben onderzoek gedaan naar "verschillende vormen van besturen en regeren", zegt Putters.
De PvdA'er hoopt op deze manier duidelijker te krijgen wat bijvoorbeeld een extraparlementair kabinet behelst. Deze voorkeur wordt al langer genoemd door Pieter Omtzigt en heeft sinds kort ook de voorkeur van VVD-leider Dilan Yeşilgöz. Volgende week zal Putters geen partijleiders spreken, gezien de Tweede Kamer een week met vakantie is. Hij is van plan om alle fractieleiders te spreken op maandag 26 dan wel dinsdag 27 februari. Stephan van Baarle (DENK) heeft op voorhand bedankt voor de uitnodiging, omdat hij elke combinatie met de anti-islampartij PVV onacceptabel vindt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedagsvoorziening.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
4 dagen geleden