Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Informateur Putters gaat in gesprek met expert Deense politiek

Informateur Putters gaat in gesprek met expert Deense politiek

DEN HAAG (ANP) - De informateur Kim Putters nodigt volgende week wetenschappers uit die hem kunnen bijpraten over alternatieve varianten van kabinetten. Hij ontvangt bijvoorbeeld maandag de Deense hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam Claes de Vreese. Putters hoopt iets van hem te leren over het "Deense model". Het Scandinavische land heeft momenteel een minderheidskabinet en heeft hier ook al jaren ervaring mee.

Ook de hoogleraren Mirko Noordegraaf, Mark Bovens (beiden Universiteit Utrecht) en Arco Timmermans (Universiteit Leiden) komen maandag op bezoek om de informateur bij te praten. Deze wetenschappers hebben onderzoek gedaan naar "verschillende vormen van besturen en regeren", zegt Putters.

De PvdA'er hoopt op deze manier duidelijker te krijgen wat bijvoorbeeld een extraparlementair kabinet behelst. Deze voorkeur wordt al langer genoemd door Pieter Omtzigt en heeft sinds kort ook de voorkeur van VVD-leider Dilan Yeşilgöz. Volgende week zal Putters geen partijleiders spreken, gezien de Tweede Kamer een week met vakantie is. Hij is van plan om alle fractieleiders te spreken op maandag 26 dan wel dinsdag 27 februari. Stephan van Baarle (DENK) heeft op voorhand bedankt voor de uitnodiging, omdat hij elke combinatie met de anti-islampartij PVV onacceptabel vindt.

Meer uit Politiek

Ministerie wil dat Israël voor veiligheid Gaza-vaarders zorgt

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.

4 uur geleden
Karremans: bij elk gezin blijft water uit de kraan komen

DEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.

7 uur geleden
Burgemeester Gorinchem: Turkse gemeenschap kreeg veel te verduren

GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.

16 uur geleden
Bij drie stembureaus in Gorinchem geen opmerkelijkheden

GORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.

17 uur geleden
Stembureaus Gorinchem dicht, tellen begint

GORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.

18 uur geleden
Europarlementariërs willen hogere straffen voor antisemitisme

STRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.

20 uur geleden
FME pleit voor meer energiesteun nu Brussel meer hulp toestaat

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.

1 dag geleden