Informateur Plasterk wil Omtzigt weer bij gesprekken hebben
DEN HAAG (ANP) - Pieter Omtzigt (NSC) is door informateur Ronald Plasterk uitgenodigd om donderdagochtend weer aan tafel te komen. Plasterk heeft voor dat gesprek ook de partijleiders van PVV, VVD en BBB uitgenodigd. Omtzigt was tot teleurstelling van de drie partijen woensdagavond niet bij het gesprek aanwezig dat ze met Plasterk hadden.
De drie partijleiders hebben bijna twee uur bij elkaar gezeten om te praten over de ontstane situatie, nadat Omtzigt dinsdagavond had aangegeven in deze eerste informatieronde niet verder te willen praten over de vorming van een nieuw kabinet. Geert Wilders zei woensdag na afloop dat ze een "goed gesprek" hebben gehad.
VVD-leider Dilan Yeşilgöz en BBB-voorvrouw Caroline van der Plas lieten Wilders ook namens hen het woord voeren tegenover de pers. De PVV-leider ging niet in op vragen, en zei ook niets over de brief die de NSC-fractie heeft afgeleverd aan de informateur.
Gesprek
De PVV-leider zei te hopen dat Omtzigt er donderdag bij is. "We hebben sowieso morgen om 11.00 uur een gesprek en we zoeken naar oplossingen."
Informateur Plasterk was eveneens zwijgzaam. Hij zei wel dat de vier partijen al eerder een akkoord hadden bereikt over de rechtstatelijkheid. Als dat niet was gebeurd, had niet over andere onderwerpen gesproken kunnen worden, zei Plasterk. Hij verwees naar zijn opdracht die hij van de Kamer heeft meegekregen. "Ik kan alleen maar zeggen dat ik me daar aan houd."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal niet aandringen op een alternatief voor de snellere stijging van de AOW-leeftijd, een maatregel die onder druk van oppositie en vakbonden is geschrapt. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) duidelijk gemaakt in een Kamerdebat over de ruzie tussen kabinet en bonden over de sociale zekerheid.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand had niet meer de energie die nodig is om de Partij voor de Dieren te leiden, zei ze kort nadat ze die rol had overgedragen aan Christine Teunissen. Donderdag maakte Ouwehand bekend dat ze stopt als partijleider.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositie wil opheldering over een "schaduwdeal" tussen de coalitiepartijen die zou zijn gesloten bij het akkoord over de begroting ontwikkelingssamenwerking met PRO. In ruil voor 380 miljoen euro extra voor minister Sjoerd Sjoerdsma zou diens partij D66 de wet gaan steunen die verheerlijking van terrorisme strafbaar stelt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil pas praten over aanpassing van de financiële afspraken uit het coalitieakkoord als er een inhoudelijke deal is met de sociale partners en de oppositie over de sociale zekerheid. Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in een Kamerdebat over de botsing tussen kabinet en vakbonden over de voorgenomen bezuinigingen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.
15 uur geleden