Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Informateur Hamer praat volgende week met groepjes partijen

Informateur Hamer praat volgende week met groepjes partijen

DEN HAAG (ANP) - Informateur Mariëtte Hamer verwacht dat ze het formatieproces de komende week zal voortzetten met een aantal groepjes partijen. Haar gesprekken van de afgelopen week hebben veel opgeleverd en ze zal komend weekend gebruiken om de bevindingen te ordenen. Welke partijen in beeld zijn voor een nieuwe coalitie, wilde ze vrijdag na haar eerste week als informateur nog niet zeggen. Ze heeft daar zelf ook nog geen beeld van, zegt Hamer.

Hamer zal niet nog eens met alle vertegenwoordigers van de achttien fracties in de Tweede Kamer om tafel gaan. De komende dagen gaat ze bekijken wie ze wel zal uitnodigen. Ze verwacht dat nog zeker tien partijen in de running zullen blijven en is van plan te "clusteren", de gesprekken in groepjes voort te zetten. Het is denkbaar dat ook niet-politici onderdeel zullen zijn van de gesprekken, net als de voorbije dagen.

De informateur sprak de afgelopen week met de leiders van alle fracties in de Tweede Kamer, bestuurders en vertegenwoordigers van andere organisaties. Als laatste nodigde ze VVD-leider Mark Rutte en Sigrid Kaag van D66 uit om te bespreken hoe ze nu verder wil. De twee spraken beiden van een "goed gesprek", maar wilden over de inhoud weinig kwijt.

Rutte en Kaag

Rutte en Kaag werden uitgenodigd omdat zij de opdracht hadden geformuleerd die de Tweede Kamer aan Hamer had gegeven. Ze is gevraagd te onderzoeken welke onderwerpen tijdens de formatie centraal moeten staan, en welke partijen deel zouden willen uitmaken van de volgende coalitie.

Een belangrijk onderdeel van de gesprekken zal het economisch herstelbeleid zijn na de coronacrisis. De coronasteun die nu al gegeven wordt, ligt namelijk bij het huidige kabinet.

Niet alle fracties

Hamer zal niet nog eens met alle vertegenwoordigers van de achttien fracties in de Tweede Kamer om tafel gaan. De komende dagen gaat ze bekijken wie ze wel zal uitnodigen. Ze verwacht dat nog zeker tien partijen in de running zullen blijven en is van plan te "clusteren", de gesprekken in groepjes voort te zetten. Het is denkbaar dat ook niet-politici onderdeel zullen zijn van de gesprekken, net als de voorbije dagen.

Hamer zegt de ambitie te hebben vaart te maken met haar werkzaamheden. "Ik heb deze week veel gedaan en ik ben van plan om op dit tempo door te gaan", zei ze. Uiterlijk 6 juni brengt ze verslag uit, is de bedoeling.

Meer uit Politiek

Volgende week enquêteverhoren met Arib en Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.

9 uur geleden
Jetten schrok ook van kosten voor privéjets ministers

DEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.

11 uur geleden
Kabinet vindt plan Netanyahu voor Gaza uitermate zorgelijk

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.

11 uur geleden
'Vliegend team' rond asiel is opgestart, zegt Van den Brink

DEN HAAG (ANP) - Het 'vliegende team' met ambtenaren dat gemeenten moet bijstaan in kwesties rond de asielopvang is inmiddels actief, zegt asielminister Bart van den Brink. Een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) meldt dat zeker zes gemeenten zich inmiddels hebben gemeld met vragen. Premier Rob Jetten kondigde het team eerder deze maand aan, maar het was onduidelijk hoe het precies te werk zou gaan.

14 uur geleden
Van Weel: geen geld om verkeersboetes gelijk te houden

DEN HAAG (ANP) - Er is geen geld om de verkeersboetes op het huidige niveau te houden, zei justitieminister David van Weel (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. De boetes stijgen net zo snel als de inflatie. Als Van Weel de boetes niet laat oplopen, dan komt hij jaarlijks ongeveer 30 miljoen euro tekort op zijn begroting en dat gaat volgens hem ten koste van bijvoorbeeld de politie of de Mobiele Eenheid (ME).

15 uur geleden
Berendsen noemt gedrag Rusland na drone-incident "roekeloos".

DEN HAAG (ANP) - "Roekeloos" noemt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) het gedrag van Rusland nadat een drone van dat land is neergekomen in het oosten van NAVO-bondgenoot Roemenië. "Het is zorgelijk om te zien", zei hij voor aanvang van de ministerraad.

15 uur geleden
Van den Brink bezoekt Ter Apel en herhaalt roep om opvangplekken

TER APEL (ANP) - Asielminister Bart van den Brink heeft het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel donderdagavond onverwachts bezocht en herhaalde daar zijn oproep aan gemeenten elders in het land om snel te komen met opvangplekken. Tijdens zijn bezoek sprak de CDA-bewindsman met medewerkers van het Rode Kruis, asielzoekers die door drukte niet werden toegelaten tot het asielzoekerscentrum, medewerkers van opvangorganisatie COA en burgemeester Jaap Velema.

1 dag geleden