Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Informateur Hamer ontvangt maandag eerst de kleine fracties

Informateur Hamer ontvangt maandag eerst de kleine fracties

DEN HAAG (ANP) - Net als haar voorganger Herman Tjeenk Willink ontvangt informateur Mariëtte Hamer maandag eerst de kleine partijen. Als eerste mag Sylvana Simons van BIJ1 langskomen. De dag eindigt met fractievoorzitter Thierry Baudet van Forum voor Democratie.

Dinsdag mogen de fractieleiders van de negen grootste partijen hun opwachting maken. VVD-voorman Mark Rutte is de laatste die de informateur spreekt.

Hamer wil direct over de inhoud spreken met de partijen. Ze wil hun ideeën weten over het herstel- en transitieplan voor na de coronacrisis. Verder zal ze vragen welke grote thema's een nieuw kabinet moet aanpakken en hoe de rechtsorde kan worden versterkt.

Hamer werd woensdag door de Kamer benoemd tot informateur. Tjeenk Willink sprak ook als eerste de kleine partijen. Hij deed dat omdat volgens hem de democratie ook betekent dat rekening wordt gehouden met minderheden en om hun "frisse blik".

Meer uit Politiek

Laatste verkiezingsuitslag binnen: GL-PvdA grootste in buitenland

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft de meeste stemmen gekregen van Nederlanders die in het buitenland wonen. Onder de briefstemmers eindigde de partij met 28,6 procent, gevolgd door de VVD (17,4 procent) en Nieuw Sociaal Contract (NSC; 12,1 procent).

1 uur geleden
Ook Friesland breidt regeling uit voor rasters tegen wolf

LEEUWARDEN (ANP) - Ook de provincie Friesland wil dat meer veehouders beschermende rasters plaatsen tegen de wolf. Van de subsidieregeling wordt nu nog weinig gebruikgemaakt, laat de provincie weten en daarom wordt deze uitgebreid. Waar eerder alleen schapen- en geitenhouders geld konden krijgen voor de aanschaf van speciale rasters, komen nu ook eigenaren van runderen, paarden en pony's in aanmerking. Gelderland kondigde vorige week eveneens een uitbreiding van de regeling aan.

1 uur geleden
Plasterk zelf ook verrast door verzoek om verkenner te worden

DEN HAAG (ANP) - Ronald Plasterk weet ook niet precies waarom PVV-leider Geert Wilders hem gevraagd heeft als verkenner op te treden. "Ik had het helemaal niet zien aankomen", zei hij tijdens zijn eerste persconferentie in zijn nieuwe rol. Wilders liet hem wel weten het "een interessante gedachte" te vinden als Plasterk het zou gaan doen, en dat hij niet verwachtte dat die "hem een loer zou draaien".

1 uur geleden
Veel stemmen voor staatssecretaris Van Huffelen op BES-eilanden

KRALENDIJK (ANP) - Alexandra van Huffelen, die als staatssecretaris Koninkrijksrelaties regelmatig in Caribisch Nederland komt, heeft daar vorige week relatief veel stemmen gekregen van de inwoners. Van Huffelen stond als lijstduwer op de kandidatenlijst van haar partij D66.

2 uur geleden
VVD-politici uit de provincie steunen afzien van kabinetsdeelname

UTRECHT (ANP) - VVD-politici uit meerdere provincies steunen het voornemen van hun partij om een "centrumrechts" kabinet alleen te gedogen en er niet zelf aan deel te nemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. De fractievoorzitters uit de twaalf provincies hebben hierover afgelopen weekend met fractievoorzitter in de Tweede Kamer Sophie Hermans gesproken, zegt het Gelderse Statenlid Mark Smits. Woensdag komen VVD-leden uit het hele land samen om te spreken over het zetelverlies - van 34 naar 24 zetels - en de keuze om niet mee te doen.

3 uur geleden
Wilders gaat bewoners Kijkduin 'hart onder de riem steken'

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders gaat bewoners en ondernemers in het Haagse Kijkduin dinsdagavond "een hart onder de riem steken", nu daar in een hotel asielzoekers uit Ter Apel worden opgevangen omdat de situatie in het Groningse aanmeldcentrum nijpend is. "Dat is volgens mij wat een volksvertegenwoordiger moet doen", aldus Wilders.

5 uur geleden
Wilders roept partijen op om in elk geval te gaan praten

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders hoopt dat partijen in elk geval met hem willen praten over een coalitie. Hij wil graag een regering vormen met VVD, NSC en BBB, zegt hij. "Mijn inzet zou zijn: ga praten met elkaar en dan zien we of het lukt of niet. Zonder te praten lukt niets", zei Wilders na het gesprek waarbij Ronald Plasterk werd aangewezen als verkenner.

5 uur geleden