Informateur begint de week met Ploumen en Klaver
DEN HAAG (ANP) - Informateur Mariëtte Hamer begint de nieuwe week met een gesprek met PvdA-leider Lilianne Ploumen en GroenLinks-voorman Jesse Klaver. Beide linkse leiders kregen zaterdag van hun partijleden het groene licht om samen op te trekken tijdens de slepende kabinetsformatie.
"Wij gaan verslag doen van wat er dit weekend bij onze partijen is gebeurd en wat dat voor onze samenwerking betekent", zei Klaver voor het gesprek met de informateur. De PvdA en GroenLinks willen alleen samen in een nieuwe regering gaan zitten.
Meer dan vijf maanden na de verkiezingen zijn er nog geen onderhandelingen over de vorming van een nieuw kabinet begonnen. VVD en CDA willen niet met twee linkse partijen in een regering zitten, D66 ziet niets in een nieuwe coalitie met ChristenUnie waarmee VVD en CDA graag verder willen.
Wanneer Hamer haar eindverslag naar de Tweede Kamer stuurt is nog onbekend. Klaver zei zaterdag tijdens een gesprek met de leden dat de formatie "muur- en muurvast zit". Door de crisis in Afghanistan was het aantal gesprekken dat Hamer vorige week voerde zeer beperkt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen van onderwijs gaat nog niet mee in het verzoek van de Kamer om generatieve AI voor basisschoolleerlingen te verbieden. "Ik snap de zorg heel erg", zei de VVD-staatssecretaris in een debat over haar begroting. "Maar om het nu zo stevig neer te zetten, daar heb ik gewoon echt nog wat meer tijd voor nodig."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat de 40 miljoen euro die jaarlijks zou worden uitgetrokken voor het renteplafond op de studielening alsnog wordt uitgegeven aan studenten. Ilana Rooderkerk (D66) diende daarvoor een voorstel in samen met het CDA, de VVD, JA21 en de ChristenUnie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Basisschoolleerlingen mogen geen generatieve AI gebruiken, vindt de Tweede Kamer. Een ruime meerderheid steunt een motie van Volt en CDA die het kabinet vraagt om een verbod te regelen. Volt-leider Laurens Dassen dient de motie donderdag in tijdens het debat over de onderwijsbegroting. Kamerleden van PRO, D66, Partij voor de Dieren, DENK, 50PLUS, SP, ChristenUnie en JA21 hebben hun namen er ook onder gezet.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het minimumuurloon gaat vanaf 1 januari 2027 omhoog naar 15,29 euro. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) in een brief aan de Tweede Kamer.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vond het renteplafond voor studieleningen kort nadat dit in het coalitieakkoord was afgesproken al te duur. In documenten van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap die op verzoek van de Tweede Kamer openbaar zijn gemaakt, schrijven ambtenaren dat de VVD-minister een vast renteplafond van 2,5 procent een te groot risico vindt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet komt donderdag weer bijeen om te overleggen hoe een parlementaire meerderheid moet worden gevonden voor het belastingplan voor volgend jaar. Dat melden Haagse bronnen. Premier Rob Jetten, de vicepremiers Bart van den Brink en Dilan Yeşilgöz, minister Eelco Heinen en staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) bespreken dan de uitkomsten van hun gesprekken met de oppositie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet dat er nog "werk te doen is" bij het tegengaan van racisme en discriminatie in Nederland. Dat heeft hij gezegd in zijn openingsspeech op de vijfde wereldtop van UNESCO over racisme en discriminatie in Den Haag.
13 uur geleden