Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Influencer Andrew Tate verliest hoger beroep en blijft vastzitten

Influencer Andrew Tate verliest hoger beroep en blijft vastzitten

BOEKAREST (ANP/RTR) - De in Roemenië opgepakte controversiële influencer Andrew Tate heeft het hoger beroep in zijn zaak verloren en blijft daarom voorlopig vastzitten. De oud-kickbokser werd op 29 december gearresteerd en de rechtbank besloot toen dat hij in elk geval dertig dagen vast kon worden gehouden. Tate wordt verdacht van onder meer mensenhandel en verkrachting.

De hechtenis van dertig dagen werd ingesteld uit angst dat Tate het land zou verlaten en zijn straf zou ontlopen. De 36-jarige influencer ontkent alle aantijgingen en vroeg de rechter dinsdag om vrijlating, maar die ging daar niet in mee.

Ook zijn broer Tristan en twee Roemenen zijn in de zaak opgepakt. De openbaar aanklagers denken dat zij achter een criminele organisatie zitten "met als doel vrouwen te rekruteren, te huisvesten en uit te buiten door hen te dwingen pornografisch materiaal te maken dat tegen betaling online te bekijken is". De broers zouden daaraan veel geld hebben verdiend.

Zes slachtoffers

Het strafrechtelijk onderzoek loopt al sinds begin dit jaar. De aanklagers hebben zeker zes vrouwen in beeld die door de verdachten seksueel zouden zijn uitgebuit.

De Amerikaans-Britse influencer raakte in 2016 in opspraak toen hij uit het tv-programma Big Brother werd gezet omdat op beeld was vastgelegd hoe hij een vrouw aanviel. Hij kreeg online bekendheid door die actie.

Veel kritiek op Tate

Tate werd in het verleden vanwege onder meer haatzaaiende opmerkingen richting vrouwen verbannen van sociale media zoals Twitter, YouTube, Facebook, Instagram en TikTok. Toen Elon Musk Twitter kocht, werd het account van Tate hersteld. In de afgelopen jaren werden zijn berichten die vrouwenhaat promoten ook op andere sites miljoenen keren bekeken.

Meer uit Buitenland

Pro-Iraanse strijder opgepakt voor ontvoering journalist uit VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.

1 uur geleden
Buitenlandse journalist ontvoerd in Irak

BAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.

1 uur geleden
VN: zeker 70 doden door bendegeweld in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.

1 uur geleden
Rechter VS legt bouw balzaal Witte Huis tijdelijk stil

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.

1 uur geleden
VN-mensenrechtenchef wil dat Israël doodstrafwet intrekt

GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.

3 uur geleden
President: Iran heeft 'noodzakelijke wil' om oorlog te beëindigen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een "noodzakelijke wil" om de oorlog met Israël en de Verenigde Staten te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen. Dat heeft de Iraanse president Masoud Pezeshkian gezegd in een telefoongesprek met de voorzitter van EU-leiders António Costa.

3 uur geleden
Frankrijk 'verbaasd' over bericht Trump over weigeren vliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.

4 uur geleden