Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Influencer Andrew Tate verliest hoger beroep en blijft vastzitten

Influencer Andrew Tate verliest hoger beroep en blijft vastzitten

BOEKAREST (ANP/RTR) - De in Roemenië opgepakte controversiële influencer Andrew Tate heeft het hoger beroep in zijn zaak verloren en blijft daarom voorlopig vastzitten. De oud-kickbokser werd op 29 december gearresteerd en de rechtbank besloot toen dat hij in elk geval dertig dagen vast kon worden gehouden. Tate wordt verdacht van onder meer mensenhandel en verkrachting.

De hechtenis van dertig dagen werd ingesteld uit angst dat Tate het land zou verlaten en zijn straf zou ontlopen. De 36-jarige influencer ontkent alle aantijgingen en vroeg de rechter dinsdag om vrijlating, maar die ging daar niet in mee.

Ook zijn broer Tristan en twee Roemenen zijn in de zaak opgepakt. De openbaar aanklagers denken dat zij achter een criminele organisatie zitten "met als doel vrouwen te rekruteren, te huisvesten en uit te buiten door hen te dwingen pornografisch materiaal te maken dat tegen betaling online te bekijken is". De broers zouden daaraan veel geld hebben verdiend.

Zes slachtoffers

Het strafrechtelijk onderzoek loopt al sinds begin dit jaar. De aanklagers hebben zeker zes vrouwen in beeld die door de verdachten seksueel zouden zijn uitgebuit.

De Amerikaans-Britse influencer raakte in 2016 in opspraak toen hij uit het tv-programma Big Brother werd gezet omdat op beeld was vastgelegd hoe hij een vrouw aanviel. Hij kreeg online bekendheid door die actie.

Veel kritiek op Tate

Tate werd in het verleden vanwege onder meer haatzaaiende opmerkingen richting vrouwen verbannen van sociale media zoals Twitter, YouTube, Facebook, Instagram en TikTok. Toen Elon Musk Twitter kocht, werd het account van Tate hersteld. In de afgelopen jaren werden zijn berichten die vrouwenhaat promoten ook op andere sites miljoenen keren bekeken.

Meer uit Buitenland

EU bedankt leiders Midden-Oosten voor hulp terugkeer Europeanen

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben landen in het Midden-Oosten bedankt voor "hun hulp en steun bij de repatriëring van tienduizenden Europese burgers die vastzaten in hun land" door de oorlog in Iran. Dat deden ze in een videogesprek met leiders en ministers van Jordanië, Egypte, Bahrein, Libanon, Syrië, Turkije, Armenië, Irak, Qatar, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië en Oman.

40 minuten geleden
Macron kondigt 'defensieve' missie aan voor heropening zeestraat

PAPHOS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op Cyprus plannen aangekondigd voor een "louter defensieve" missie om de Straat van Hormuz te heropenen. Het is de bedoeling om vrachtschepen en tankers te escorteren "na het einde van de heetste fase van het conflict" in het Midden-Oosten, verklaarde hij na een ontmoeting met de leiders van Cyprus en Griekenland.

43 minuten geleden
Libanese Hezbollah-beweging zweert trouw aan nieuwe leider Iran

BEIROET (ANP/AFP) - De nieuwe leider van Iran, Mojtaba Khamenei, kan rekenen op de steun van Irans bondgenoot Hezbollah. De Libanese beweging heeft maandag trouw gezworen aan Khamenei, die zijn door een Israëlische luchtaanval gedode vader opvolgt.

57 minuten geleden
Libanees parlement schuift verkiezingen twee jaar vooruit

BEIROET (ANP/RTR) - Het Libanese parlement heeft verkiezingen die gepland stonden voor mei twee jaar vooruitgeschoven. Dat meldt de voorzitter van het parlement, Nabih Berri. Van het staatsorgaan, dat bestaat uit 128 parlementariërs, stemden 76 leden voor.

1 uur geleden
EU roept op tot onmiddellijke de-escalatie in Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept op tot onmiddellijke de-escalatie in Libanon. Ook roept de EU Libanon en Israël op om via dialoog tot een veiligheidsakkoord te komen, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.

1 uur geleden
Weer Iraanse raket neergehaald die Turkije binnenvloog

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De NAVO-luchtverdediging heeft opnieuw een Iraanse raket neergehaald die NAVO-land Turkije binnenvloog. Dat meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie. Vorige week werd boven Syrië al een raket uit de lucht geschoten die op weg was naar Zuidoost-Turkije.

1 uur geleden
Noorse politie zoekt verdachte om explosie ambassade VS in Oslo

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse politie is op zoek naar een verdachte die is opgedoken op beelden rond de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo, afgelopen weekend. De dienst heeft een foto gedeeld van de in zwarte kleding gehulde persoon, die ervan wordt verdacht een explosief te hebben geplaatst bij het pand. Een terroristisch motief wordt niet uitgesloten, meldde de politie zondag al.

2 uur geleden