
Inflatiezorgen houden beurzen in toom, Arcelor wint na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de snel oplopende inflatie. Op het Damrak werden de resultaten van ArcelorMittal goed ontvangen. Het staalconcern boekte afgelopen kwartaal de hoogste winst sinds 2008. De kwartaalberichten van verzekeraar Aegon, laadpalenmaker Alfen en oliedienstverlener SBM Offshore vielen daarentegen niet in goede aarde.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent lager op 811,65 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 1083,34 punten. Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,4 procent.
ArcelorMittal (plus 2,9 procent) was de sterkste stijger in de AEX. Volgens topman Aditya Mittal werden de resultaten gesteund door de aanhoudende sterke stijging van de staalprijzen. Ook zijn de vooruitzichten volgens hem positief. Het concern schroefde tevens zijn aandeleninkoopprogramma met 1 miljard dollar op. Verzekeraar Aegon (min 1,3 procent) kampte afgelopen kwartaal met ongunstige sterftecijfers in de Verenigde Staten, die voor een deel het gevolg zijn van de coronapandemie. Olie- en gasconcern Shell (min 1,6 procent) noteerde ex-dividend.
SBM Offshore
In de MidKap zakte SBM Offshore dik 3 procent na een verlaging van de omzetverwachting. De maritiem dienstverlener blijft last houden van de coronapandemie. Ook kampt het bedrijf met verstoringen in de toeleveringsketen, hogere grondstofkosten en sluiting van scheepswerven door corona-uitbraken.
Alfen verloor 5 procent. De energiespecialist boekte meer omzet dankzij de sterke vraag naar laadpalen voor elektrische auto's, maar waarschuwde voor aanhoudende uitdagingen in de toeleveringsketen. Groothandelsbedrijf Sligro won 3 procent. De rechtbank Amsterdam heeft alle vorderingen van Jumbo en Coop rond de verkoop van EMTÉ door Sligro afgewezen. Volgens Jumbo en Coop heeft Sligro een onjuist beeld geschetst over de winstgevendheid van de supermarktketen.
Tesla
Tesla, dat ook een notering heeft op de Duitse beurs, steeg 5 procent. Topman Elon Musk heeft voor ongeveer 5 miljard dollar aan aandelen in zijn bedrijf verkocht nadat hij zijn volgers op Twitter had gevraagd of hij 10 procent van zijn aandelen moest verkopen. Het Britse modemerk Burberry zakte 5 procent in Londen na tegenvallende cijfers.
De euro was 1,1462 dollar waard, tegen 1,1523 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 81,27 dollar. Brentolie werd een fractie duurder op 82,66 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM verwacht de komende weken meerdere vluchten te moeten annuleren die zouden worden uitgevoerd met een Boeing 787. Volgens een woordvoerster gaat het mogelijk om enkele vluchten per dag, maar de maatschappij kan geen exacte cijfers geven. Dat wordt per dag bekeken.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft nogmaals gezegd dat hij Jerome Powell niet zal ontslaan als voorzitter van de Federal Reserve voordat zijn termijn in mei 2026 afloopt. Tegelijk omschreef hij de centrale bankier als "een complete stijfkop" en herhaalde hij zijn oproep aan de Fed om de rente te verlagen.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell overweegt een overname van branchegenoot BP, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Volgens de bronnen kijkt Shell met adviseurs naar die mogelijke megadeal, maar wacht het bedrijf nog wel op een verdere daling van de beurswaarde van BP voordat het besluit over een mogelijk bod.
12 uur geledenSINGAPORE (ANP/AFP) - Nieuwe Amerikaanse importheffingen op zonnepanelen uit Zuidoost-Azië kunnen volgens experts een kans zijn voor de regio om de eigen energietransitie te versnellen. Vooral voor Chinese fabrikanten die produceren vanuit de regio zijn de vele tarieven slecht nieuws. Daarom denken kenners dat China zal ingrijpen en gaat proberen meer zonnepanelen in Zuidoost-Azië zelf te verkopen.
12 uur geledenMENLO PARK (ANP/AFP) - Meta Platforms blijft zich verzetten tegen een Nigeriaanse miljoenenboete voor schending van lokale dataregels, heeft het socialemediaconcern dit weekend bevestigd. Het bedrijf dreigt naar verluidt zelfs Facebook en Instagram af te sluiten in het meest bevolkte land van Afrika.
15 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BELGA/BLOOMBERG) - China ontkent dat het bedrijven verplicht om data aan autoriteiten door te spelen. Met die boodschap kwam het Aziatische land dit weekend, nadat TikTok vrijdag een forse boete had gekregen in de Europese Unie voor de manier waarop het platform met persoonlijke gegevens omgaat.
16 uur geledenUTRECHT(ANP) - De storing bij de Rabobank is voorbij. Dat meldt een woordvoerder van de bank zaterdagavond. De oorzaak was een technisch probleem.
1 dag geleden