Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatievrees en coronazorgen drukken beurzen in het rood

Inflatievrees en coronazorgen drukken beurzen in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen doken dinsdag weer in het rood na de opleving een dag eerder. De zorgen om de hard oplopende inflatie in de eurozone en de vrees dat de bestaande vaccins minder goed werken tegen de Omikron-variant van het coronavirus zorgden voor een negatieve stemming bij beleggers.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,1 procent lager op 778,40 punten. De MidKap verloor 0,9 procent tot 1028,22 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 1,4 procent. De inflatie in het eurogebied liep in november op tot 4,9 procent. Dat is het hoogste niveau sinds het begin van de metingen 25 jaar geleden.

De koersdruk op de aandelenmarkten volgde op uitlatingen van topman Stéphane Bancel van de Amerikaanse farmaceut en vaccinmaker Moderna. Bancel zei tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat de huidige vaccins waarschijnlijk minder effectief zijn tegen de nieuwe coronavariant en dat het maanden kan duren om een nieuw vaccin te produceren.

Inflatie VS

Ook waarschuwde voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve, die later op de dag een verklaring aflegt in de Senaat, voor de gevaren van de Omikron-variant. De nieuwe variant vormt volgens de centrale bankier een risico voor een verdere stijging van de inflatie en zet mogelijk een rem op de Amerikaanse economie. Ook kunnen de toeleveringsproblemen verergeren als het virus weer oplaait.

Bierbrouwer Heineken, maaltijdbezorger Just Eat Takeaway en olie- en gasconcern Shell waren de grootste dalers in de AEX, met verliezen van dik 3 procent. Chipbedrijf ASMI en speciaalchemieconcern DSM waren de enige stijgers, met plusjes van 0,3 procent.

Luchtvaartmaatschappijen

In Londen verloor easyJet 2 procent. De Britse luchtvaartmaatschappij vervoerde in het afgelopen boekjaar veel minder passagiers, vanwege de reisbeperkingen. Ook leed het bedrijf opnieuw verlies. Volgens easyJet is het nog te vroeg om te zeggen welke impact de Omikron-variant zal hebben op Europese reizen.

De Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS, die ook met cijfers kwam, daalde 3,6 procent. Air France-KLM zakte 3,8 procent in Amsterdam na een adviesverlaging door HSBC. Fastned won 0,8 procent. Het bedrijf opende zijn eerste vier snellaadstations voor elektrische auto's in Frankrijk.

De euro was 1,1367 dollar waard, tegen 1,1262 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen omlaag na de opleving op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,8 procent minder op 68,04 dollar en Brentolie zakte 3 procent in prijs tot 71,26 dollar.

Meer uit Financieel

Meer winst verlichtingsproducent Signify door kostenbesparingen

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsproducent Signify heeft in het eerste kwartaal een hogere winst behaald, geholpen door kostenbesparingen. Verder heeft Signify een tijdelijke topman benoemd als opvolger van Eric Rondolat, die begin dit jaar zijn vervroegde vertrek aankondigde. Financieel directeur Željko Kosanović is aangesteld tot interim-topman.

8 minuten geleden
Centrale bank VS trekt waarschuwingen cryptohandel deels in

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse banktoezichthouders hebben donderdag aangekondigd dat ze verschillende documenten intrekken die banken aanspoorden om voorzichtig te zijn met cryptohandel en aanverwante activiteiten.

3 uur geleden
Chipfabrikant Intel kondigt reorganisatie aan

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipfabrikant Intel gaat reorganiseren om de bureaucratie binnen het concern te verminderen. Het schrappen van veel bestuurslagen moet ervoor zorgen dat de kosten omlaaggaan en meer aandacht uitgaat naar innovatie, zei de onlangs aangetreden topman Lip-Bu Tan. Intel kampt met een verlies aan marktaandeel, onder andere doordat de chipmaker achterloopt op de concurrentie met de ontwikkeling van halfgeleiders voor AI-toepassingen.

9 uur geleden
Google voert winst fors op dankzij cloudactiviteiten

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, heeft het afgelopen kwartaal een fors hogere winst geboekt dan een jaar eerder. Daarbij profiteerde het techbedrijf onder andere van de sterke groei van zijn clouddiensten, waar veel meer vraag naar is door de snelle ontwikkeling van nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie. Ook de bekende zoekdienst van Google groeide door.

9 uur geleden
Techaandelen in trek op fors hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met aanzienlijke winsten gesloten. Vooral de aandelen van grote techbedrijven waren in trek na beter dan verwachte kwartaalresultaten van AI-softwarebedrijf ServiceNow. Tegelijkertijd verwerkten veel beleggers updates van bedrijven over de impact van de handelsoorlog.

9 uur geleden
Bessent rekent op snel principeakkoord over handel met Zuid-Korea

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en Zuid-Korea sluiten mogelijk volgende week een principeovereenkomst over handel, zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent. Eerder deze maand kondigde president Donald Trump importheffingen van 25 procent aan op alle Zuid-Koreaanse producten, maar hij verlaagde die vervolgens voor een periode van negentig dagen naar 10 procent. De twee landen praten nu over een handelsdeal.

10 uur geleden
Gamebedrijf achter Far Cry beticht van overtreden privacywetten

WENEN (ANP) - Een actiegroep heeft bij de Oostenrijkse privacywaakhond DSB klachten ingediend over Ubisoft, het gamebedrijf achter spellenreeksen als Assassin's Creed en Far Cry. Spelers worden volgens privacyorganisatie noyb praktisch gedwongen om verbinding te maken met het internet, zelfs als ze in hun eentje en offline willen gamen. Tegelijkertijd verzamelt en verwerkt Ubisoft persoonlijke gegevens van spelers zonder uitdrukkelijke toestemming, luidt de klacht.

10 uur geleden