'Inflatiedoel los van klimaat bij ECB-onderzoek'
FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) is van plan het aangekondigde onderzoek naar zijn eigen beleid in tweeën te splitsen. Daarbij worden puur monetaire zaken, zoals het inflatiedoel, apart gezet van onderwerpen als klimaatverandering. Dat schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Naar verwachting doet de ECB binnenkort de details uit de doeken van zijn onderzoek naar de effecten en toekomst van het eigen handelen. Christine Lagarde kondigde kort na haar aantreden als ECB-president vorig jaar aan dat de centrale bank dit jaar zijn beleid voor het eerst sinds 2003 kritisch onder de loep neemt. Daarbij opperde ze dat onderwerpen als klimaat een belangrijke rol kunnen spelen in het beleid van de ECB, naast de traditionele taak van het bewaken van prijsstabiliteit.
Critici stelden daarop dat zaken als klimaat zijn weggelegd voor de politiek. Dat monetaire zaken, zoals inflatiedoelstellingen en rentetarieven, apart worden onderzocht zou een handreiking aan hen kunnen zijn. Naar verluidt moet het bestuur van de ECB nog instemmen met de plannen.
Op het monetaire vlak zal de ECB ook kritisch kijken naar zijn eigen inflatiedoel. Formeel streeft de centrale bank naar inflatie dicht bij, maar net onder de 2 procent. Lagarde wil nu nagaan of dit doel, dat de ECB al jaren niet meer heeft gehaald, aan verandering toe is.
Meer uit Financieel
DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
51 minuten geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
13 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
15 uur geleden