Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatiecijfers eurozone tonen of piek prijsstijgingen voorbij is

Inflatiecijfers eurozone tonen of piek prijsstijgingen voorbij is

LUXEMBURG (ANP) - Het Europese statistiekbureau Eurostat komt met de eerste cijfers over de inflatie in de eurozone in december. Het algehele prijspeil was al flink opgelopen, onder meer door de gestegen prijs voor olie en gas. Hoeveel duurder consumenten in de eurolanden afgelopen maand uit waren, wordt nu duidelijk.

De eerste indicaties zijn gunstig. Zowel in Frankrijk als in Duitsland liep de geldontwaarding in de laatste maand van het jaar iets terug. Voor de beleidsbepalers van de Europese Centrale Bank (ECB) is dat goed nieuws, want daarmee volgt de inflatie precies de voorspellingen uit Frankfurt.

De beleidsbepalers van de ECB gaan er nog altijd vanuit dat de huidige hoge inflatie een tijdelijk fenomeen is. Die zou in de tweede helft van dit jaar af gaan nemen, maar waarschijnlijk nog wel net boven de 2 procent blijven. Dat is de grens die de centrale bank hanteert voor de inflatie op middellange termijn om te bepalen of het beleid moet worden aangescherpt.

Eurostat maakt ook cijfers bekend over de verschillende Europese economieën, waaronder Nederland. Daarmee geeft het statistiekbureau een eerste indicatie van de inflatie hier. Het Centraal Bureau voor de Statistiek doet volgende week uitgebreider verslag van de prijsstijgingen in Nederland.

Meer uit Financieel

Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

4 uur geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

5 uur geleden
Air France-KLM open voor gesprekken over mogelijke easyJet-deal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.

6 uur geleden
IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

7 uur geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

8 uur geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

9 uur geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

12 uur geleden