Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatiecijfer VS centraal op beurs, advies Air France-KLM omlaag

Inflatiecijfer VS centraal op beurs, advies Air France-KLM omlaag

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag vooral uit naar nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten. Daar komt later op de dag de favoriete inflatiemaatstaf van de Federal Reserve naar buiten. Dat cijfer speelt een belangrijke rol in het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. De hardnekkige inflatie in de VS heeft de Fed er tot nu toe van weerhouden om de rente te verlagen en de strijd tegen de prijsstijgingen voort te zetten. Op de financiële markt wordt echter gehoopt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld later dit jaar gaat verlagen.

Ook verwerken beleggers het eerste verkiezingsdebat tussen de Democratische Amerikaanse president Joe Biden en zijn Republikeinse uitdager Donald Trump. Die begon met een discussie over inflatie en de staat van de Amerikaanse economie. Trump viel Biden meteen aan over de hoge inflatie en stelde dat "inflatie ons land doodt" en dat "Biden het slecht heeft gedaan". De Amerikaanse presidentsverkiezingen worden in november gehouden.

In Europa gaan de Fransen komende zondag naar de stembus voor de eerste ronde van de parlementsverkiezingen. Het verrassende besluit van president Emmanuel Macron om vervroegde verkiezingen uit te schrijven na de grote nederlaag van zijn partij bij de Europese verkiezingen, zorgde eerder deze maand nog voor onrust op de beurzen. De radicaal-rechtse partij RN van Marine Le Pen lijkt af te stevenen op een overwinning. De tweede verkiezingsronde wordt op zondag 7 juli gehouden. In het Verenigd Koninkrijk gaan de Britten donderdag 4 juli naar de stembus voor de landelijke verkiezingen.

Air France-KLM

De AEX-index lijkt licht hoger te beginnen op de laatste beursdag van juni. De hoofdindex stevent af op een maandwinst van zo'n 2,4 procent. De Aziatische beurzen gingen eveneens omhoog, na de licht hogere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio klom 0,6 procent.

Het aandeel Air France-KLM ondervindt mogelijk tegenwind van een negatief analistenrapport. De kenners van de Britse bank Barclays haalde de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie van de kooplijst af.

Bitcoin

Flow Traders liet weten dat de marktomstandigheden voor de handel in aandelen in het tweede kwartaal licht zijn verbeterd. De handelsvolumes in cryptomunt bitcoin namen volgens de flitshandelaar wel flink af.

De euro was 1,0689 dollar waard, tegen 1,0708 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 82,30 dollar. Brentolie steeg 0,6 procent in prijs tot 84,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Financiële verwevenheid met buitenland groter ondanks spanningen

AMSTERDAM (ANP) - De omvang van de financiële relaties tussen Nederland en het buitenland is dit jaar verder gegroeid, ondanks de wereldwijde geopolitieke spanningen. Dat constateert De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van de derdekwartaalcijfers over het bedrag dat Nederland in het buitenland heeft geïnvesteerd en uitgeleend. Andersom zijn er ook flinke investeringen van buitenlandse bedrijven in Nederland.

41 minuten geleden
Pluimveesector: kalkoenen schaars met kerst door vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Kalkoenen voor het kerstdiner zijn dit jaar schaars door de uitbraken van vogelgriep. Dat komt vooral omdat veel Duitse kalkoenhouderijen, waar de meeste van onze kalkoenen vandaan komen, zijn geruimd.

42 minuten geleden
OM deelt forse boetes uit in grote fraudezaak

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft forse boetes uitgedeeld aan betrokkenen bij een grote fraudezaak. Er is voor 3,4 miljoen euro aan boetes opgelegd aan vier personen en drie bedrijven. Daarnaast wordt ruim 82 miljoen euro aan crimineel verkregen vermogen afgepakt.

3 uur geleden
Arbeidsinspectie wil Uber Eats tijdelijk stilleggen in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie wil de activiteiten van Uber Eats in de regio Amsterdam tijdelijk stilleggen, omdat er maaltijdbezorgers zonder geldige vergunning aan het werk zijn. Dat bevestigt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) na berichtgeving van NRC. De Raad van State moet nog bepalen of de inspectie dit bevel mag opleggen.

3 uur geleden
Chipbedrijven leveren in op Damrak na nieuwe chiponrust VS-China

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hoorden woensdag tot de meest in het oog springende verliezers op de beurs in Amsterdam na nieuwe Amerikaanse dreigementen van importheffingen op Chinese chips. De VS dreigen in de loop van 2027 zo'n heffing aan China op te leggen, meldde het Amerikaanse handelsagentschap USTR dinsdag na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie. China hekelde die dreigementen woensdag en verklaarde maatregelen te zullen nemen als de VS doorgaat met zijn acties.

5 uur geleden
BP verkoopt motoroliemerk Castrol aan Amerikaanse investeerder

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olieconcern BP heeft een koper gevonden voor zijn motoroliemerk Castrol. De Amerikaanse investeerder Stonepeak Partners neemt een meerderheidsbelang van 65 procent in het smeermiddelenbedrijf over voor 6 miljard dollar, maakte BP bekend.

5 uur geleden
China hekelt Amerikaans dreigement van importheffing op chips

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft woensdag laten weten dat het tegen het "willekeurig gebruik van tarieven" en de "onredelijke onderdrukking" van Chinese industrieën door de Verenigde Staten is. Met die opmerking reageerden de autoriteiten in Beijing op vragen van journalisten over Amerikaanse plannen om tarieven op Chinese chipimporten in te voeren.

5 uur geleden