Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatiecijfer VS centraal op beurs, advies Air France-KLM omlaag

Inflatiecijfer VS centraal op beurs, advies Air France-KLM omlaag

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag vooral uit naar nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten. Daar komt later op de dag de favoriete inflatiemaatstaf van de Federal Reserve naar buiten. Dat cijfer speelt een belangrijke rol in het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. De hardnekkige inflatie in de VS heeft de Fed er tot nu toe van weerhouden om de rente te verlagen en de strijd tegen de prijsstijgingen voort te zetten. Op de financiële markt wordt echter gehoopt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld later dit jaar gaat verlagen.

Ook verwerken beleggers het eerste verkiezingsdebat tussen de Democratische Amerikaanse president Joe Biden en zijn Republikeinse uitdager Donald Trump. Die begon met een discussie over inflatie en de staat van de Amerikaanse economie. Trump viel Biden meteen aan over de hoge inflatie en stelde dat "inflatie ons land doodt" en dat "Biden het slecht heeft gedaan". De Amerikaanse presidentsverkiezingen worden in november gehouden.

In Europa gaan de Fransen komende zondag naar de stembus voor de eerste ronde van de parlementsverkiezingen. Het verrassende besluit van president Emmanuel Macron om vervroegde verkiezingen uit te schrijven na de grote nederlaag van zijn partij bij de Europese verkiezingen, zorgde eerder deze maand nog voor onrust op de beurzen. De radicaal-rechtse partij RN van Marine Le Pen lijkt af te stevenen op een overwinning. De tweede verkiezingsronde wordt op zondag 7 juli gehouden. In het Verenigd Koninkrijk gaan de Britten donderdag 4 juli naar de stembus voor de landelijke verkiezingen.

Air France-KLM

De AEX-index lijkt licht hoger te beginnen op de laatste beursdag van juni. De hoofdindex stevent af op een maandwinst van zo'n 2,4 procent. De Aziatische beurzen gingen eveneens omhoog, na de licht hogere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio klom 0,6 procent.

Het aandeel Air France-KLM ondervindt mogelijk tegenwind van een negatief analistenrapport. De kenners van de Britse bank Barclays haalde de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie van de kooplijst af.

Bitcoin

Flow Traders liet weten dat de marktomstandigheden voor de handel in aandelen in het tweede kwartaal licht zijn verbeterd. De handelsvolumes in cryptomunt bitcoin namen volgens de flitshandelaar wel flink af.

De euro was 1,0689 dollar waard, tegen 1,0708 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 82,30 dollar. Brentolie steeg 0,6 procent in prijs tot 84,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nvidia: 1 biljoen dollar uit geavanceerde chips tegen eind 2027

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.

8 uur geleden
Duik van olieprijs duwt Wall Street omhoog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.

8 uur geleden
Staking legt luchtverkeer op Berlijns vliegveld woensdag plat

BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.

11 uur geleden
Duurder vast energiecontract blijft populairder dan voor oorlog

DEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.

12 uur geleden
Europese beurzen klimmen door dalende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.

12 uur geleden
Vergelijker: spaarrente schiet omhoog naar 2,50 procent

EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.

13 uur geleden
FNV: veel werknemers DHL Express hebben gestaakt

AMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.

14 uur geleden