Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatiecijfer VS centraal op beurs, advies Air France-KLM omlaag

Inflatiecijfer VS centraal op beurs, advies Air France-KLM omlaag

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag vooral uit naar nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten. Daar komt later op de dag de favoriete inflatiemaatstaf van de Federal Reserve naar buiten. Dat cijfer speelt een belangrijke rol in het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. De hardnekkige inflatie in de VS heeft de Fed er tot nu toe van weerhouden om de rente te verlagen en de strijd tegen de prijsstijgingen voort te zetten. Op de financiƫle markt wordt echter gehoopt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld later dit jaar gaat verlagen.

Ook verwerken beleggers het eerste verkiezingsdebat tussen de Democratische Amerikaanse president Joe Biden en zijn Republikeinse uitdager Donald Trump. Die begon met een discussie over inflatie en de staat van de Amerikaanse economie. Trump viel Biden meteen aan over de hoge inflatie en stelde dat "inflatie ons land doodt" en dat "Biden het slecht heeft gedaan". De Amerikaanse presidentsverkiezingen worden in november gehouden.

In Europa gaan de Fransen komende zondag naar de stembus voor de eerste ronde van de parlementsverkiezingen. Het verrassende besluit van president Emmanuel Macron om vervroegde verkiezingen uit te schrijven na de grote nederlaag van zijn partij bij de Europese verkiezingen, zorgde eerder deze maand nog voor onrust op de beurzen. De radicaal-rechtse partij RN van Marine Le Pen lijkt af te stevenen op een overwinning. De tweede verkiezingsronde wordt op zondag 7 juli gehouden. In het Verenigd Koninkrijk gaan de Britten donderdag 4 juli naar de stembus voor de landelijke verkiezingen.

Air France-KLM

De AEX-index lijkt licht hoger te beginnen op de laatste beursdag van juni. De hoofdindex stevent af op een maandwinst van zo'n 2,4 procent. De Aziatische beurzen gingen eveneens omhoog, na de licht hogere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio klom 0,6 procent.

Het aandeel Air France-KLM ondervindt mogelijk tegenwind van een negatief analistenrapport. De kenners van de Britse bank Barclays haalde de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie van de kooplijst af.

Bitcoin

Flow Traders liet weten dat de marktomstandigheden voor de handel in aandelen in het tweede kwartaal licht zijn verbeterd. De handelsvolumes in cryptomunt bitcoin namen volgens de flitshandelaar wel flink af.

De euro was 1,0689 dollar waard, tegen 1,0708 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 82,30 dollar. Brentolie steeg 0,6 procent in prijs tot 84,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

8 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

8 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

9 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

16 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

22 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

22 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

23 uur geleden