Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie VS minder hoog dan verwacht in juli

Inflatie VS minder hoog dan verwacht in juli

WASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in juli minder hoog uitgevallen dan een maand eerder, met name doordat de brandstofprijzen daalden. Volgens de Amerikaanse overheid bedroeg de inflatie vorige maand 8,5 procent op jaarbasis, tegen 9,1 procent in juni, wat het hoogste niveau in ruim veertig jaar was. Het cijfer is van groot belang voor de Amerikaanse centrale bank, die bezig is de rente te verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan.

Het cijfer valt bovendien lager uit dan verwacht. Economen hadden in doorsnee gerekend op een stijging van de consumentenprijzen in 's werelds grootste economie met 8,7 procent. Vergeleken met juni bleven de consumentenprijzen onveranderd, na een stijging met 1,3 procent een maand eerder.

De Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve heeft dit jaar al meermaals de rente opgekrikt om de hoge inflatie aan te pakken. Bij de afgelopen twee rentebesluiten werd de rente met stevige stappen van 0,75 procentpunt opgeschroefd. Nu de inflatie lijkt af te koelen, zou de Fed bij het volgende rentebesluit in september mogelijk de rente wat minder sterk kunnen verhogen, waarschijnlijk met 0,5 procentpunt.

Economische zorgen

Er wordt op de financiële markten wel gevreesd dat die renteverhogingen de economie van de VS kunnen schaden. Die zorgen werden vorige week echter getemperd door een sterk Amerikaans banencijfer. De banengroei in de VS viel in juli veel sterker uit dan verwacht, wat de Fed ook meer steun geeft om het rentebeleid door te zetten.

Het lager dan verwachte inflatiecijfer viel goed bij beleggers, want de beurzen in New York lijken met flinke winst te gaan beginnen. Ook de AEX-index in Amsterdam ging omhoog na publicatie van het cijfer.

Meer uit Financieel

Brussel stuurt Temu aanklacht om niet meewerken tijdens inval

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de Chinese webshop Temu een aanklacht gestuurd omdat het bedrijf niet meewerkte tijdens een inval. Begin december deed de Commissie een inval in het Europese hoofdkantoor van Temu in Dublin tijdens een onderzoek naar oneerlijke concurrentie.

56 minuten geleden
Duitse rechtbank: AI-muziekplatform Suno schendt copyright

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Het AI-muziekplatform Suno schendt copyrightregels van artiesten en moet daarom schadevergoedingen gaan betalen. Dat heeft een rechtbank in München vrijdag bepaald. Gebruikers van Suno kunnen op het AI-platform instructies invullen voor liedjes en krijgen dan een volledig uitgewerkt nummer terug.

1 uur geleden
EU verplicht melding AI bij bewerkte afbeeldingen en chatbot

BRUSSEL (ANP) - Vanaf zondag gaan er nieuwe AI-regels gelden in de EU, waarbij AI-bedrijven verplicht zijn om expliciet te melden aan gebruikers dat ze gebruikmaken van AI. Zo moet bij afbeeldingen, video's of audio verplicht vermeld worden als ze zijn bewerkt of gegenereerd met AI. Die content moet een soort label krijgen, zodat het makkelijker wordt voor de autoriteiten om in kaart te brengen waar AI in het spel is geweest.

1 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt tot 2,9 procent door duurdere energie

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in juli gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.

1 uur geleden
Vervoerders: ov-staking voor reizigers heel vervelend

DEN HAAG (ANP) - Branchevereniging OV-NL noemt het "heel vervelend" dat reizigers op 9 september worden geraakt door de aangekondigde 24-uursstaking in het openbaar vervoer. Wat de precieze gevolgen zijn voor de dienstregeling is volgens een woordvoerder nog niet duidelijk.

2 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro loopt 15 miljoen euro mis door Iranoorlog

NOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker en oliedienstverlener Fugro is 15 miljoen euro aan winst misgelopen door de Iranoorlog. De beursgenoteerde onderneming uit Nootdorp miste zo'n 10 miljoen aan inkomsten doordat werkzaamheden aan energieprojecten op zee en aan infrastructuur in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten stil kwamen te liggen door het geweld. De overige misgelopen 5 miljoen euro kwam door gestegen kosten van onder meer brandstof, meldt topman Mark Heine in een toelichting op de kwartaalresultaten.

2 uur geleden
NS kan impact ov-staking 9 september pas later inschatten

UTRECHT (ANP) - NS kan de gevolgen van de aangekondigde landelijke staking in het openbaar vervoer op 9 september nog niet inschatten. Vakbond FNV heeft de 24-uursstaking nog niet officieel bij de spoorvervoerder aangemeld, wat wel nodig is om de impact te kunnen bepalen. "Het kan nog best even duren" voordat die aanzegging binnen is, meldt een woordvoerster van NS.

3 uur geleden