Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie VS minder hoog dan verwacht in juli

Inflatie VS minder hoog dan verwacht in juli

WASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in juli minder hoog uitgevallen dan een maand eerder, met name doordat de brandstofprijzen daalden. Volgens de Amerikaanse overheid bedroeg de inflatie vorige maand 8,5 procent op jaarbasis, tegen 9,1 procent in juni, wat het hoogste niveau in ruim veertig jaar was. Het cijfer is van groot belang voor de Amerikaanse centrale bank, die bezig is de rente te verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan.

Het cijfer valt bovendien lager uit dan verwacht. Economen hadden in doorsnee gerekend op een stijging van de consumentenprijzen in 's werelds grootste economie met 8,7 procent. Vergeleken met juni bleven de consumentenprijzen onveranderd, na een stijging met 1,3 procent een maand eerder.

De Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve heeft dit jaar al meermaals de rente opgekrikt om de hoge inflatie aan te pakken. Bij de afgelopen twee rentebesluiten werd de rente met stevige stappen van 0,75 procentpunt opgeschroefd. Nu de inflatie lijkt af te koelen, zou de Fed bij het volgende rentebesluit in september mogelijk de rente wat minder sterk kunnen verhogen, waarschijnlijk met 0,5 procentpunt.

Economische zorgen

Er wordt op de financiële markten wel gevreesd dat die renteverhogingen de economie van de VS kunnen schaden. Die zorgen werden vorige week echter getemperd door een sterk Amerikaans banencijfer. De banengroei in de VS viel in juli veel sterker uit dan verwacht, wat de Fed ook meer steun geeft om het rentebeleid door te zetten.

Het lager dan verwachte inflatiecijfer viel goed bij beleggers, want de beurzen in New York lijken met flinke winst te gaan beginnen. Ook de AEX-index in Amsterdam ging omhoog na publicatie van het cijfer.

Meer uit Financieel

KLM schrapt vluchten doordat meer vliegtuigen langs de kant staan

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.

44 minuten geleden
PepsiCo stijgt op Wall Street ondanks lagere winstverwachting

NEW YORK (ANP) - Snack- en frisdrankproducent PepsiCo ging donderdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York, nadat het bedrijf negatiever werd over de te behalen winst. De maker van Doritos, Lay's en Pepsi kampt met hogere kosten, met name in Noord-Amerika. Die drukken op de marges. Het aandeel steeg 1,8 procent.

1 uur geleden
WTO flink positiever over groei wereldhandel dit en volgend jaar

GENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) is veel optimistischer geworden over de groei van de wereldwijde goederenhandel dit en volgend jaar. Dat komt naar voren uit de nieuwe vooruitzichten die de WTO donderdag heeft gepresenteerd.

1 uur geleden
Restaurantbezoek wordt komend jaar duurder, verwacht FSIN

EDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.

3 uur geleden
NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

UTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.

3 uur geleden
Persoonsgegevens buitgemaakt bij cyberaanval kledingsite ASOS

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.

4 uur geleden
Japans modewinkelconcern achter Uniqlo op weg om H&M in te halen

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.

4 uur geleden