Inflatie OESO-landen daalde licht door lagere energieprijzen
PARIJS (ANP) - De inflatie in de landen die zijn aangesloten bij de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) is in juli licht gedaald ten opzichte van een maand eerder. Het is voor het eerst sinds november 2020 dat het algemene prijspeil is afgenomen. De daling wordt veroorzaakt door een minder sterke toename van de energieprijzen in de meeste OESO-landen in juli.
Gemiddeld stegen de consumentenprijzen in de 38 OESO-landen in juli met 10,2 procent op jaarbasis. In juni bedroeg de inflatie 10,3 procent. De oplopende energieprijs was opnieuw de grootste aanjager van de inflatie, maar de prijsstijging liep wel wat terug ten opzichte van een maand eerder. De energie-inflatie bedroeg in juli dik 35 procent, tegen bijna 41 procent in juni. In 26 van de 38 OESO-landen stegen de energieprijzen in juli minder hard dan een maand eerder.
De prijzen van voedsel namen wel verder toe en stegen met 14,5 procent, tegen ruim 13 procent in juni. Als de voedsel- en energie-inflatie buiten beschouwing wordt gelaten, bedraagt de inflatie op jaarbasis in het OESO-gebied 6,8 procent, vergeleken met 6,5 procent in juni.
In de G7-landen, de grootste economieën ter wereld, daalde de inflatie tot 7,6 procent, van 7,9 procent in juni. Van alle G7-landen nam alleen in het Verenigd Koninkrijk de energie-inflatie toe. In het G20-gebied bleef de inflatie stabiel op 9,2 procent. Buiten de OESO-landen liep de inflatie verder op in Argentinië, China, Indonesië, Saudi-Arabië en Zuid-Afrika. In Brazilië en India was sprake van een daling.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn donderdag bij de grootste verliezers geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. Onder andere socialmediaconcern Meta was een opvallende daler. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram waarschuwde een dag eerder bij zijn kwartaalcijfers dat de uitgaven aan kunstmatige intelligentie fors zullen stijgen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern BP schrapt 150 banen in Nederland, meldt vakbond CNV. Het Britse energiebedrijf doet de ingreep volgens de bond om de winstgevendheid te beschermen, nu de olieprijzen zijn gedaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil werkgevers toch blijven toestaan om huur in te houden op het minimumloon van arbeidsmigranten, schrijft VVD-minister Mariëlle Paul (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) aan de Tweede Kamer. Haar voorganger Eddy van Hijum (NSC) wilde vanaf volgend jaar stapsgewijs af van deze regeling, omdat die uitbuiting in de hand zou werken.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt. Volgens het concern met hoofdkantoor in Hilversum verkochten onder anderen de popsterren Taylor Swift en Sabrina Carpenter en muziek uit de populaire film KPop Demon Hunters goed. Het leidde tot een ruim 5 procent hogere omzet vergeleken met een jaar eerder, naar 3 miljard euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag hoger gesloten. Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam verwerkten onder meer het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone op hetzelfde niveau te houden. Daarmee hield de ECB de derde rentepauze op rij, wat op de financiële markten al werd verwacht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten schorten een maatregel op die veel meer Chinese bedrijven opzadelde met handelsbeperkingen, waaronder chipmaker Nexperia. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën tegen nieuwszender Fox Business. Het is een tegenprestatie voor het uitstel van strenge exportbeperkingen op zeldzame aardmetalen door China.
4 uur geledenSHENZHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft in het derde kwartaal opnieuw flink minder winst geboekt. De automaker kampt met toenemende concurrentie in zijn thuismarkt en moest zijn titel als bestverkopende automaker van China al afstaan aan concurrent SAIC Motor.
4 uur geleden