Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie in eurozone stabiel ondanks coronalockdowns

Inflatie in eurozone stabiel ondanks coronalockdowns

LUXEMBURG (ANP/RTR) - De inflatie in het eurogebied is vorige maand stabiel gebleven, ondanks dat de economie van het landenblok flink onder de druk stond door de aanhoudende coronalockdowns. Dat prijzen voor sommige producten hoger konden uitvallen door problemen in de toelevering van producten of onderdelen, werd gecompenseerd doordat bijvoorbeeld de energieprijzen nog altijd lager waren dan een jaar terug.

De inflatie in februari kwam volgens het Europese statistiekbureau uit op 0,9 procent, net als in januari. In die voorgaande maand sprong het algehele prijspeil nog fors op en was de geldontwaarding voor het eerst in maanden niet negatief. Dat kwam onder meer door een toegenomen inflatie in Duitsland, waar eind vorig jaar een tijdelijke verlaging van de btw afliep.

De inflatie wordt doorgaans nauwlettend in de gaten gehouden door de Europese Centrale Bank (ECB). De beleidsmakers in Frankfurt zien het liefst dat het prijspeil jaarlijks met een kleine 2 procent stijgt, omdat dit in het grote plaatje het meest gunstig zou zijn voor de economie.

Vanwege de uitzonderlijke omstandigheden heeft de ECB evenwel beloofd dit jaar wat minder strikt op de inflatieontwikkeling te handelen. De centrale bankiers zullen nog zeker tot en met maart volgend jaar doorgaan met hun extra steunmaatregelen voor de economie. Het duurt waarschijnlijk nog even voor de eurozone economisch gezien weer op hetzelfde niveau zit als voor het begin van de crisis.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

12 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

13 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

13 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

16 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

16 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

17 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

18 uur geleden