Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie in eurozone stabiel ondanks coronalockdowns

Inflatie in eurozone stabiel ondanks coronalockdowns

LUXEMBURG (ANP/RTR) - De inflatie in het eurogebied is vorige maand stabiel gebleven, ondanks dat de economie van het landenblok flink onder de druk stond door de aanhoudende coronalockdowns. Dat prijzen voor sommige producten hoger konden uitvallen door problemen in de toelevering van producten of onderdelen, werd gecompenseerd doordat bijvoorbeeld de energieprijzen nog altijd lager waren dan een jaar terug.

De inflatie in februari kwam volgens het Europese statistiekbureau uit op 0,9 procent, net als in januari. In die voorgaande maand sprong het algehele prijspeil nog fors op en was de geldontwaarding voor het eerst in maanden niet negatief. Dat kwam onder meer door een toegenomen inflatie in Duitsland, waar eind vorig jaar een tijdelijke verlaging van de btw afliep.

De inflatie wordt doorgaans nauwlettend in de gaten gehouden door de Europese Centrale Bank (ECB). De beleidsmakers in Frankfurt zien het liefst dat het prijspeil jaarlijks met een kleine 2 procent stijgt, omdat dit in het grote plaatje het meest gunstig zou zijn voor de economie.

Vanwege de uitzonderlijke omstandigheden heeft de ECB evenwel beloofd dit jaar wat minder strikt op de inflatieontwikkeling te handelen. De centrale bankiers zullen nog zeker tot en met maart volgend jaar doorgaan met hun extra steunmaatregelen voor de economie. Het duurt waarschijnlijk nog even voor de eurozone economisch gezien weer op hetzelfde niveau zit als voor het begin van de crisis.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

3 uur geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

4 uur geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

6 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

6 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

7 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

8 uur geleden
SpaceX dient aanvraag in voor beursnotering, zeggen bronnen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.

8 uur geleden