Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie in eurolanden nog hoger dan eerder berekend

Inflatie in eurolanden nog hoger dan eerder berekend

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurolanden, waaronder Nederland, is in februari nog sterker toegenomen dan eerder gemeten. Het dagelijks leven was vorige maand 5,9 procent duurder dan een jaar eerder, meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een nieuwe berekening. Eerder meldde het bureau dat de prijzen in doorsnee met 5,8 procent waren gestegen.

Vooral de dure energie drijft de prijsstijgingen op. Gas en olie stegen al hard in prijs in de aanloop naar de Russische inval in Oekraïne, die 24 februari begon. Handelaren hielden toen rekening met verstoringen in de toevoer van olie uit Rusland door de troepenopbouw aan de grens met Oekraïne. Ook voedingsmiddelen en diensten zijn duurder geworden, meldt Eurostat.

Nederland kampte met een bovengemiddeld hoge inflatie van 7,3 procent. Dat was wel iets minder dan in januari. Het hardst stegen de prijzen in Litouwen en Estland met inflatiecijfers van respectievelijk 14 procent en 11,6 procent.

Het Centraal Planbureau (CPB), een belangrijke adviseur van de Nederlandse regering, waarschuwde eerder deze maand al dat de koopkracht mede door de oorlog in Oekraïne aanzienlijk zal dalen. Het kabinet wil die koopkrachtdaling tegengaan door de belastingen en accijnzen op gas, elektriciteit en benzine te verlagen.

Meer uit Financieel

Omzet McDonald's omhoog, grotere bestellingen in de VS

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.

1 uur geleden
Onderzoek: Nederlanders rijden meer ondanks hogere prijs aan pomp

DEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.

1 uur geleden
Brussel verwacht deze maand akkoord EU over deel handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.

1 uur geleden
Nieuwe klap voor Eerbeek door sluiting tweede papierfabriek

UTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.

2 uur geleden
Reorganisatie verzekeraar Achmea kost 350 banen

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.

3 uur geleden
Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

4 uur geleden
Bestellingen bij defensieconcern Rheinmetall blijven toenemen

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.

4 uur geleden