Inflatie in Duitsland verder gedaald in november
WIESBADEN (ANP/DPA) - De inflatie in Duitsland, de grootste economie van Europa, is deze maand gedaald tot 3,2 procent ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. In oktober bedroeg de inflatie nog 3,8 procent, zo blijkt uit voorlopige cijfers van het Duitse federale statistiekbureau.
De inflatie in Duitsland is, net als in andere Europese landen, langzaam aan het afnemen. De prijsstijgingen waren sinds juni 2021 niet meer zo klein als in de afgelopen maand.
Dat komt vooral door de gedaalde energieprijzen. Vorig jaar werd energie fors duurder door de oorlog in Oekraïne en de sterke afname van de gasleveringen van Rusland aan Europa. Inmiddels zijn de energieprijzen een stuk lager dan vorig jaar.
Waarschuwing
Het Duitse nationale statistiekbureau Destatis wijst er ook op dat de prijzen voor eten en drinken niet meer zo hard stegen als in voorgaande maanden. Voedingsmiddelen werden weliswaar 5,5 procent duurder, maar dat is veel minder dan de prijsstijgingen van gemiddeld 9 procent in augustus.
Centralebankiers in de Eurozone waarschuwen desondanks voor te vroeg optimisme. Het is namelijk nog onzeker of die trend omlaag blijft voortduren, zei Bundesbank-president Joachim Nagel onlangs. Eerder deze week zei Christine Lagarde, president van de Europese Centrale Bank (ECB), dat de prijzen in de eurolanden nog altijd te hard stijgen. Ook hield ze rekening met een opleving van de inflatie na december.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.
19 minuten geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.
20 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.
21 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verkeert nog steeds in een "goede positie" met het rentebeleid en de inflatie. Dat zei ECB-president Christine Lagarde in een toelichting op het besluit van de centrale bank om de rente in de eurozone voor de vijfde keer op rij onveranderd te laten, zoals was verwacht door kenners.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse centralebankgouverneur Andrew Bailey verwelkomt de voordracht van Kevin Warsh door president Donald Trump om de nieuwe voorzitter te worden van de Federal Reserve. Dat zei Bailey in een toelichting op het besluit van de Bank of England (BoE) om de rente in het Verenigd Koninkrijk onveranderd te laten, na vier verlagingen op rij.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Vakbonden hebben met onbegrip gereageerd op het besluit van H&M om het klantenservicecentrum in Maastricht te sluiten. Het Zweedse kledingconcern sluit de locatie op 1 juni van dit jaar, waardoor 250 banen op de tocht staan.
3 uur geleden