Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie in Duitsland naar laagste niveau sinds juni 2021

Inflatie in Duitsland naar laagste niveau sinds juni 2021

WIESBADEN (ANP/DPA) - De inflatie in Duitsland is flink afgenomen in januari, meldt het nationale statistiekbureau van het land op basis van voorlopige cijfers. Zo stegen de prijzen voor consumenten de afgelopen maand met 2,9 procent in vergelijking met januari 2023. In december kwam de inflatie nog uit op 3,7 procent.

De inflatie in januari komt daarmee uit op het laagste niveau sinds juni 2021, toen de prijsstijgingen in doorsnee uitkwamen op 2,4 procent. De afname komt onder meer voor rekening van de energieprijzen die op jaarbasis met 2,8 procent daalden. Voeding werd wel duurder, namelijk 3,8 procent. Al was deze stijging minder sterk dan de 4,5 procent en 5,5 procent in respectievelijk december en november.

Economen verwachten dat de prijzen in doorsnee de komende tijd verder zullen dalen in Duitsland. Zij houden daarbij wel rekening met een vertraging. Zo zijn er diverse consumentgerichte bedrijven in Duitsland die overwegen de prijzen te verhogen.

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt donderdag met een voorlopige schatting over de inflatie in januari voor Nederland. In december kwam de inflatie in ons land uit op 1,2 procent in vergelijking met een jaar eerder. Ook dat was een afname: zo stegen de prijzen in november nog met 1,6 procent op jaarbasis. Later op donderdag komt ook het Europese statistiekbureau Eurostat nog met voorlopige cijfers over de eurozone.

Meer uit Financieel

Warmtepomp vóór volle isolatie versnelt verduurzaming, zegt TNO

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.

12 minuten geleden
Weer flinke verliezen op beurzen Azië, Kospi keldert 12 procent

SEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.

32 minuten geleden
Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

9 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

11 uur geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

13 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

13 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

13 uur geleden