Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie in Duitsland naar laagste niveau sinds juni 2021

Inflatie in Duitsland naar laagste niveau sinds juni 2021

WIESBADEN (ANP/DPA) - De inflatie in Duitsland is flink afgenomen in januari, meldt het nationale statistiekbureau van het land op basis van voorlopige cijfers. Zo stegen de prijzen voor consumenten de afgelopen maand met 2,9 procent in vergelijking met januari 2023. In december kwam de inflatie nog uit op 3,7 procent.

De inflatie in januari komt daarmee uit op het laagste niveau sinds juni 2021, toen de prijsstijgingen in doorsnee uitkwamen op 2,4 procent. De afname komt onder meer voor rekening van de energieprijzen die op jaarbasis met 2,8 procent daalden. Voeding werd wel duurder, namelijk 3,8 procent. Al was deze stijging minder sterk dan de 4,5 procent en 5,5 procent in respectievelijk december en november.

Economen verwachten dat de prijzen in doorsnee de komende tijd verder zullen dalen in Duitsland. Zij houden daarbij wel rekening met een vertraging. Zo zijn er diverse consumentgerichte bedrijven in Duitsland die overwegen de prijzen te verhogen.

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt donderdag met een voorlopige schatting over de inflatie in januari voor Nederland. In december kwam de inflatie in ons land uit op 1,2 procent in vergelijking met een jaar eerder. Ook dat was een afname: zo stegen de prijzen in november nog met 1,6 procent op jaarbasis. Later op donderdag komt ook het Europese statistiekbureau Eurostat nog met voorlopige cijfers over de eurozone.

Meer uit Financieel

Washington dreigt met nieuwe importheffingen, ook voor EU

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.

2 uur geleden
Thomas de Boer wordt nieuwe topman Shell Nederland

DEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.

3 uur geleden
Britse toezichthouder wil dat Google AI-samenvattingen aanpast

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.

3 uur geleden
EU-Hof: Facebook Marketplace is geen digitale poortwachter

LUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.

3 uur geleden
AkzoNobel daalt fors op beurs na afgeblazen overnamepoging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.

4 uur geleden
Oud-Kamerlid wordt voorzitter brancheorganisatie openbaar vervoer

DEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.

4 uur geleden
Nippon Paint en Sherwin-Williams zien af van overnamepoging Akzo

TOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.

5 uur geleden