Inflatie in Duitsland naar laagste niveau sinds juni 2021
WIESBADEN (ANP/DPA) - De inflatie in Duitsland is flink afgenomen in januari, meldt het nationale statistiekbureau van het land op basis van voorlopige cijfers. Zo stegen de prijzen voor consumenten de afgelopen maand met 2,9 procent in vergelijking met januari 2023. In december kwam de inflatie nog uit op 3,7 procent.
De inflatie in januari komt daarmee uit op het laagste niveau sinds juni 2021, toen de prijsstijgingen in doorsnee uitkwamen op 2,4 procent. De afname komt onder meer voor rekening van de energieprijzen die op jaarbasis met 2,8 procent daalden. Voeding werd wel duurder, namelijk 3,8 procent. Al was deze stijging minder sterk dan de 4,5 procent en 5,5 procent in respectievelijk december en november.
Economen verwachten dat de prijzen in doorsnee de komende tijd verder zullen dalen in Duitsland. Zij houden daarbij wel rekening met een vertraging. Zo zijn er diverse consumentgerichte bedrijven in Duitsland die overwegen de prijzen te verhogen.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt donderdag met een voorlopige schatting over de inflatie in januari voor Nederland. In december kwam de inflatie in ons land uit op 1,2 procent in vergelijking met een jaar eerder. Ook dat was een afname: zo stegen de prijzen in november nog met 1,6 procent op jaarbasis. Later op donderdag komt ook het Europese statistiekbureau Eurostat nog met voorlopige cijfers over de eurozone.
Meer uit Financieel
MADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiën.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Brussel heeft Italië op de vingers getikt over Italiaanse regels waarmee het land voorwaarden kan stellen aan deals in de bankensector. De actie van de Europese Commissie volgt op strenge voorwaarden die de Italiaanse regering had gesteld aan de voorgenomen miljardenovername van de Italiaanse bank Banco BPM door rivaal UniCredit. Die deal ging uiteindelijk niet door.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de resultaten over de eerste helft van zijn boekjaar uitgesteld vanwege een onjuiste opgave van de omzet in die periode. Volgens de accountants van de uitgever van videogames als Assassin's Creed en Far Cry had het bedrijf de inkomsten uit een recent partnerschap ten onrechte al als omzet in de boeken gezet.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM noemt de vrijdag aangekondigde investeringsplannen van luchthaven Schiphol "essentieel" om passagiers goed te blijven bedienen. Tegelijkertijd houdt de luchtvaartmaatschappij, die Schiphol als thuisbasis heeft, zorgen over mogelijk oplopende kosten.
6 uur geleden