Inflatie in België naar hoogste niveau in bijna halve eeuw
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De inflatie in België is in september opgelopen tot het hoogste niveau in bijna een halve eeuw. Bij de zuiderburen ligt het algehele prijspeil inmiddels meer dan 11 procent hoger dan een jaar terug, een toename die daar niet meer is gezien sinds augustus 1975.
Door de aanhoudend hoge prijzen voor energie en levensmiddelen is het leven niet alleen in België maar in tal van landen al maandenlang veel duurder dan een jaar geleden. Vooral sinds de Russische inval in Oekraïne is de inflatie in rap tempo omhooggegaan.
Belgen zijn nu meer dan 60 procent extra kwijt voor energie. Dat verklaart bijna de helft van de totale inflatie in het land. Maar ook de prijzen van etenswaren zijn flink opgelopen. Daarvoor moet volgens het Belgische statistiekbureau Statbel nu gemiddeld ruim 10 procent meer worden neergeteld.
Toch zijn er ook nog producten die in de voorbije twaalf maanden wel iets goedkoper zijn geworden, komt naar voren uit de cijfers. Dit geldt bijvoorbeeld voor televisies en smartphones, waarvan de prijzen nu ongeveer een tiende lager liggen. Ook bij de aanschaf van herenkleding en persoonlijke accessoires, zoals paraplu's en zonnebrillen, ben je in België iets voordeliger uit.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden