Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie eurozone zakt naar 2,4 procent, lager dan verwacht

Inflatie eurozone zakt naar 2,4 procent, lager dan verwacht

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in maart gedaald naar 2,4 procent, van 2,6 procent op jaarbasis in februari. Dat heeft het Europese statistiekbureau Eurostat bekendgemaakt in een voorlopige raming. Daarmee valt de inflatie iets lager uit dan verwacht, want economen hadden in doorsnee gerekend op 2,5 procent.

De afzwakkende inflatie in het eurogebied hangt mede samen met minder hard gestegen prijzen voor levensmiddelen, alcohol en tabak in vergelijking met februari. Daar staat tegenover dat de energieprijzen op jaarbasis minder sterk daalden dan een maand eerder.

Op maandbasis stegen de consumentenprijzen met 0,8 procent. De kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen voor energie, voeding, alcohol en tabak niet worden meegenomen, nam af tot 2,9 procent. In februari bedroeg de kerninflatie nog 3,1 procent.

Dagelijks leven

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kwam eerder op de dag al met voorlopige cijfers over de Nederlandse inflatie. In Nederland werd het dagelijks leven volgens de Europese rekenmethode in maart 3,1 procent duurder.

De laagste inflatie in de eurolanden werd volgens het in Luxemburg gevestigde Eurostat gemeten in Litouwen met 0,3 procent. In Kroatië is die met 4,9 procent het hoogst. Duitsland, de grootste economie van Europa, heeft nu een inflatie van 2,3 procent.

Doelstelling

De inflatie in het eurogebied nadert nu steeds meer de doelstelling van 2 procent die de Europese Centrale Bank (ECB) heeft. In 2022 steeg de inflatie nog naar een hoogtepunt van bijna 11 procent, aangejaagd door de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in Oekraïne.

Om de inflatie te beteugelen heeft de ECB de rente naar een recordniveau verhoogd. Binnen de centrale bank in Frankfurt wordt nu gediscussieerd over wanneer de rente verlaagd kan worden. Op de financiële markten wordt een eerste verlaging in juni verwacht.

Bemoedigend

ING-hoofdeconoom Bert Colijn schrijft in een commentaar dat de cijfers dan ook "bemoedigend" zijn. Hij stelt wel dat er niet moet worden verwacht dat de ECB bij de beleidsvergadering van volgende week al met een renteverlaging komt. Colijn verwacht een verlaging in juni.

Meer uit Financieel

KLM vliegt rond Winterspelen met grotere vliegtuigen naar Milaan

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.

26 minuten geleden
Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

7 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

9 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

11 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

11 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

12 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

13 uur geleden