Inflatie eurozone stijgt naar verwachting verder door
LUXEMBURG (ANP) - Het Europese statistiekbureau Eurostat komt woensdag met de eerste cijfers over de inflatie in februari, die vermoedelijk verder is gestegen. Daardoor komen ook de eerste cijfers voor Nederland naar buiten volgens de Europees geharmoniseerde meetmethode. Die stond in januari al op 7,6 procent.
In de hele eurozone werd in januari een inflatie gemeld van 5,1 procent. Economen rekenen in doorsnee op een verdere stijging naar 5,6 procent. De hoge energieprijzen wakkerden al langer de inflatie aan en dat is met de oorlog in Oekraïne niet minder geworden. Ook de prijzen van andere grondstoffen als metalen en voedsel stegen de afgelopen dagen hard door.
In Duitsland steeg de inflatie in februari ook weer, na een lichte daling in januari, bleek dinsdag. Daar speelden ook nog altijd coronagerelateerde effecten, zoals knelpunten bij leveringen, mee. Fabrikanten moeten meer betalen voor onderdelen, grondstoffen en energie en rekenen die hogere kosten door aan hun afnemers waardoor huishoudens uiteindelijk ook meer moeten betalen.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt later overigens nog met eigen cijfers over de inflatie. Bij die eigen methode worden andere producten meegewogen of in een andere verhouding. De CBS-methode valt meestal lager uit dan de Europees geharmoniseerde methode. Zo was het inflatiecijfer over januari in Nederland volgens de eigen methode van het CBS 6,4 procent.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
20 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
20 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
22 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
23 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
1 dag geleden