Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie eurozone stijgt naar verwachting verder door

Inflatie eurozone stijgt naar verwachting verder door

LUXEMBURG (ANP) - Het Europese statistiekbureau Eurostat komt woensdag met de eerste cijfers over de inflatie in februari, die vermoedelijk verder is gestegen. Daardoor komen ook de eerste cijfers voor Nederland naar buiten volgens de Europees geharmoniseerde meetmethode. Die stond in januari al op 7,6 procent.

In de hele eurozone werd in januari een inflatie gemeld van 5,1 procent. Economen rekenen in doorsnee op een verdere stijging naar 5,6 procent. De hoge energieprijzen wakkerden al langer de inflatie aan en dat is met de oorlog in Oekraïne niet minder geworden. Ook de prijzen van andere grondstoffen als metalen en voedsel stegen de afgelopen dagen hard door.

In Duitsland steeg de inflatie in februari ook weer, na een lichte daling in januari, bleek dinsdag. Daar speelden ook nog altijd coronagerelateerde effecten, zoals knelpunten bij leveringen, mee. Fabrikanten moeten meer betalen voor onderdelen, grondstoffen en energie en rekenen die hogere kosten door aan hun afnemers waardoor huishoudens uiteindelijk ook meer moeten betalen.

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt later overigens nog met eigen cijfers over de inflatie. Bij die eigen methode worden andere producten meegewogen of in een andere verhouding. De CBS-methode valt meestal lager uit dan de Europees geharmoniseerde methode. Zo was het inflatiecijfer over januari in Nederland volgens de eigen methode van het CBS 6,4 procent.

Meer uit Financieel

Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

3 uur geleden
Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

4 uur geleden
Iran-oorlog zorgt voor hevige koersbewegingen in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.

6 uur geleden
Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

8 uur geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

8 uur geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

9 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

9 uur geleden