Inflatie eurozone stijgt naar verwachting verder door
LUXEMBURG (ANP) - Het Europese statistiekbureau Eurostat komt woensdag met de eerste cijfers over de inflatie in februari, die vermoedelijk verder is gestegen. Daardoor komen ook de eerste cijfers voor Nederland naar buiten volgens de Europees geharmoniseerde meetmethode. Die stond in januari al op 7,6 procent.
In de hele eurozone werd in januari een inflatie gemeld van 5,1 procent. Economen rekenen in doorsnee op een verdere stijging naar 5,6 procent. De hoge energieprijzen wakkerden al langer de inflatie aan en dat is met de oorlog in Oekraïne niet minder geworden. Ook de prijzen van andere grondstoffen als metalen en voedsel stegen de afgelopen dagen hard door.
In Duitsland steeg de inflatie in februari ook weer, na een lichte daling in januari, bleek dinsdag. Daar speelden ook nog altijd coronagerelateerde effecten, zoals knelpunten bij leveringen, mee. Fabrikanten moeten meer betalen voor onderdelen, grondstoffen en energie en rekenen die hogere kosten door aan hun afnemers waardoor huishoudens uiteindelijk ook meer moeten betalen.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt later overigens nog met eigen cijfers over de inflatie. Bij die eigen methode worden andere producten meegewogen of in een andere verhouding. De CBS-methode valt meestal lager uit dan de Europees geharmoniseerde methode. Zo was het inflatiecijfer over januari in Nederland volgens de eigen methode van het CBS 6,4 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.
5 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vakbond De Unie vindt dat de aangekondigde banenreductie bij pensioenuitvoerder APG op een ongelukkig moment komt. "Er is nooit een goed moment om slecht nieuws te brengen, maar zo kort voor kerst is bijzonder zuur", reageert bestuurder Joop Voesten van De Unie. APG kondigde dinsdag aan tot 1200 voltijdsbanen te willen schrappen tot 2030, als onderdeel van een nieuwe strategie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk, dat vanaf 2030 de grote industriële regio's in Nederland met elkaar moet verbinden, zijn miljarden euro's extra nodig. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn de verwachte opstartverliezen meer dan drie keer zo hoog als het beschikbare subsidiebedrag van 750 miljoen euro.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG gaat tot 2030 ruim duizend voltijdsbanen schrappen, waarvan het grootste deel in Nederland. Het bedrijf doet dat om "sneller, efficiënter en slagvaardiger" te worden en wil inspelen op grote veranderingen in de pensioensector.
8 uur geledenREDMOND (ANP/RTR) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft gaat 17,5 miljard dollar (15 miljard euro) investeren in kunstmatige intelligentie in India. Volgens topman Satya Nadella gaat het om de grootste investering van het bedrijf ooit in Azië. Microsoft wil onder meer investeren in de infrastructuur voor AI in het snelgroeiende land.
8 uur geleden