
Inflatie eurozone loopt iets op tot 2 procent
LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in juni iets opgelopen tot 2 procent op jaarbasis, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat in een voorlopige schatting. In mei werd het dagelijks leven in de eurozone nog 1,9 procent duurder. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied ligt daarmee in lijn met de doelstelling van 2 procent van de Europese Centrale Bank (ECB).
De inflatie komt vooral door prijsstijgingen in de dienstensector. Diensten werden vorige maand 3,3 procent duurder, tegen een stijging van 3,2 procent in mei. De prijsstijging van voeding, alcohol en tabak viel met 3,1 procent iets lager uit dan de 3,2 procent een maand eerder. De energieprijzen namen in juni opnieuw af, maar daalden met 2,7 procent minder hard dan in mei (min 3,6 procent).
De kerninflatie in het eurogebied, exclusief de schommelende prijzen voor energie, voeding, alcohol en tabak, bleef onveranderd op 2,3 procent.
Europese rekenmethode
Binnen de eurozone had Estland de hoogste inflatie, met 5,2 procent. Slowakije en Kroatië volgden met 4,6 en 4,4 procent. In Cyprus was die met 0,5 procent het laagst. In Duitsland en Frankrijk, de twee grootste economieën van het eurogebied, kwam de inflatie uit op respectievelijk 2 en 0,8 procent.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde eerder dinsdag dat de Nederlandse inflatie op basis van de Europese rekenmethode in juni iets is afgekoeld tot 2,8 procent. In mei was dat nog 2,9 procent. De inflatie in Nederland ligt al geruime tijd boven het gemiddelde van de eurozone. Dat komt onder meer door een sterkere prijsstijging van voedingsmiddelen, dranken en tabak in Nederland.
De inflatiedruk in de eurozone is volgens ING-econoom Bert Colijn "duidelijk afgenomen". Dat komt volgens hem doordat de loongroei afneemt en de economische prestaties in het eurogebied traag blijven. De deur voor een nieuwe renteverlaging door de Europese Centrale Bank (ECB) in het najaar blijft daarmee openstaan, aldus de econoom. De ECB verlaagde vorige maand de leenkosten in de eurozone voor de achtste keer sinds juni vorig jaar om de economie te stimuleren. Op 24 juli is er een nieuw besluit, gevolgd door het besluit op 11 september.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Tesla ging dinsdag 7,3 procent omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De ruzie tussen Tesla-topman Elon Musk en president Donald Trump lijkt opnieuw op te laaien. Musk en Trump maakten vorige maand al openlijk ruzie, waarbij de techmiljardair afgaf op Trumps nieuwe begrotingswet die het overheidstekort flink doet oplopen.
26 minuten geledenMUMBAI/AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel blijft altijd een deel van zijn verf of coatings in Nederland produceren, maar kijkt tegelijkertijd kritisch naar de kosten en flexibiliteit in het thuisland. Dat zegt topman Greg Poux-Guillaume. Dit en vorig jaar kondigde het bedrijf de sluiting van fabrieken in Wapenveld en Groot-Ammers aan.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is verder gezakt op de ranglijst van aantrekkelijkste landen voor buitenlandse investeringen in Europa, meldt accountants- en adviesorganisatie EY op basis van een jaarlijks onderzoek. "Waar ons land tot 2017 steevast tot de top 5 behoorde, is Nederland nu gezakt naar de tiende plaats, achter landen als België, Spanje en Polen."
53 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Meer uitzendkrachten leggen het werk neer bij distributiecentra van Albert Heijn. De stakingen breiden zich uit naar een distributiecentrum in Zwolle en bij AH Online in Oosterhout, meldt vakbond FNV. Daarmee wordt nu op vier plekken gestaakt.
59 minuten geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Supermarkten roepen de politiek op om iets te doen tegen de dure boodschappen. Uit onderzoek van de Consumentenbond kwam dinsdag naar voren dat consumenten over de grens vaak voordeliger uit zijn dan in Nederland. De supermarkten merken op dat prijsverschillen mede worden veroorzaakt door hogere belastingen en andere regels in Nederland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) stelt dat consumenten extra bescherming nodig hebben door de opkomst van afbetaalapps waarbij je achteraf kunt betalen, ook wel bekend als 'buy now, pay later'. Deze worden steeds populairder, maar leiden ook tot veel betalingsproblemen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Autodealers moeten in sommige gevallen afspraken met Citroën-eigenaren verzetten vanwege een tekort aan onderdelen voor het vervangen van defecte airbags. Het is nog onduidelijk wanneer er weer voldoende airbags beschikbaar zijn.
2 uur geleden