
Inflatie eurozone loopt iets op tot 2 procent
LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in juni iets opgelopen tot 2 procent op jaarbasis, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat in een voorlopige schatting. In mei werd het dagelijks leven in de eurozone nog 1,9 procent duurder. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied ligt daarmee in lijn met de doelstelling van 2 procent van de Europese Centrale Bank (ECB).
De inflatie komt vooral door prijsstijgingen in de dienstensector. Diensten werden vorige maand 3,3 procent duurder, tegen een stijging van 3,2 procent in mei. De prijsstijging van voeding, alcohol en tabak viel met 3,1 procent iets lager uit dan de 3,2 procent een maand eerder. De energieprijzen namen in juni opnieuw af, maar daalden met 2,7 procent minder hard dan in mei (min 3,6 procent).
De kerninflatie in het eurogebied, exclusief de schommelende prijzen voor energie, voeding, alcohol en tabak, bleef onveranderd op 2,3 procent.
Europese rekenmethode
Binnen de eurozone had Estland de hoogste inflatie, met 5,2 procent. Slowakije en Kroatië volgden met 4,6 en 4,4 procent. In Cyprus was die met 0,5 procent het laagst. In Duitsland en Frankrijk, de twee grootste economieën van het eurogebied, kwam de inflatie uit op respectievelijk 2 en 0,8 procent.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde eerder dinsdag dat de Nederlandse inflatie op basis van de Europese rekenmethode in juni iets is afgekoeld tot 2,8 procent. In mei was dat nog 2,9 procent. De inflatie in Nederland ligt al geruime tijd boven het gemiddelde van de eurozone. Dat komt onder meer door een sterkere prijsstijging van voedingsmiddelen, dranken en tabak in Nederland.
De inflatiedruk in de eurozone is volgens ING-econoom Bert Colijn "duidelijk afgenomen". Dat komt volgens hem doordat de loongroei afneemt en de economische prestaties in het eurogebied traag blijven. De deur voor een nieuwe renteverlaging door de Europese Centrale Bank (ECB) in het najaar blijft daarmee openstaan, aldus de econoom. De ECB verlaagde vorige maand de leenkosten in de eurozone voor de achtste keer sinds juni vorig jaar om de economie te stimuleren. Op 24 juli is er een nieuw besluit, gevolgd door het besluit op 11 september.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb schrapt jongerenreismerk GOGO. "Na meer dan drie decennia vol legendarische feestvakanties, prachtige bestemmingen en onvergetelijke herinneringen, stopt GOGO na de zomer van 2025 met haar activiteiten", laat de onderneming weten in een persverklaring.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. De financiële markten verwerkten onder meer de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Beleggers keken daarnaast vooral uit naar het jaarlijkse symposium van de Federal Reserve, dat vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. Dit alles zorgde voor een enigszins terughoudende stemming.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil mogelijk een onderzoek instellen naar Fed-bestuurder Lisa Cook. Een hoge ambtenaar heeft Fed-voorzitter Jerome Powell hierover donderdag per brief geïnformeerd en hem aangemoedigd Cook uit het Fed-bestuur te verwijderen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Europese autofabrikanten als Volkswagen en Renault zijn verheugd over de bevestiging dat de Verenigde Staten hun heffingen op de import van Europese auto's verlagen van 27,5 naar 15 procent. "Deze bevestiging is een positieve stap die meer zekerheid biedt voor onze industrie", laat Sigrid de Vries, directeur-generaal van de Europese autobrancheorganisatie ACEA, weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de formele bekrachtiging donderdag van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is er in elk geval meer duidelijkheid voor ondernemers, stellen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De technologische industrie in Nederland vindt het goed dat er meer duidelijkheid is nu de Verenigde Staten en de Europese Unie hun handelsakkoord hebben bekrachtigd. Dat heeft een woordvoerder van ondernemersorganisatie FME laten weten. Desondanks blijven er volgens FME "haken en ogen" aan de deal.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Walmart behoorde donderdag tot de grotere dalers op de beurzen in New York. De winst van 's werelds grootste retailer bleef voor het eerst in jaren onder de verwachtingen van kenners, wat een gestegen omzet overschaduwde. Het Amerikaanse winkelconcern zag de verzekeringsclaims, zijn juridische kosten en herstructureringskosten oplopen.
5 uur geleden