Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie eurozone loopt iets minder sterk op dan voorzien

Inflatie eurozone loopt iets minder sterk op dan voorzien

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november iets minder sterk opgelopen dan eerder voorzien. De inflatie liep afgelopen maand op tot 2,2 procent op jaarbasis, meldde het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van definitieve cijfers. In een eerdere voorlopige raming werd nog uitgegaan van een inflatie van 2,3 procent. In oktober stegen de consumentenprijzen in het eurogebied met gemiddeld 2 procent.

De inflatie ligt daarmee weer boven de doelstelling van 2 procent die de Europese Centrale Bank (ECB) hanteert. Naast de aanhoudende prijsstijgingen van diensten, werden volgens Eurostat ook voeding, alcohol en tabak opnieuw duurder. Daarnaast daalden de energieprijzen minder sterk dan een maand eerder. De kerninflatie, waarin de schommelende prijzen voor energie, voeding, alcohol en tabak niet worden meegenomen, bleef onveranderd op 2,7 procent. Dat was gelijk aan de eerdere raming.

Meer uit Financieel

Vertraging salarisbetalingen door grote storing bij banken

AMSTERDAM (ANP) - Banken kampten donderdag met een grote storing waardoor girale betalingen zijn vertraagd. Daardoor kan het zijn dat mensen die bijvoorbeeld hun salarisstorting hadden verwacht, dit geld nog niet hebben binnengekregen, bevestigt de Betaalvereniging Nederland na berichtgeving door NU.nl.

14 minuten geleden
Kritiek op megabeloning Tesla-topman Elon Musk zwelt aan

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - De kritiek op de megabeloning voor Elon Musk voor zijn werk als topman van Tesla lijkt te groeien. Beleggersadviseurs ISS en Glass Lewis hadden aandeelhouders al geadviseerd om tegen de beloning ter waarde van 1 biljoen dollar te stemmen. New York gaat die sowieso verwerpen, heeft een hoge functionaris van die Amerikaanse staat donderdag aan persbureau Bloomberg laten weten.

18 minuten geleden
Schiphol stelt startdatum nieuwe beveiligingscontracten uit

DEN HAAG (ANP) - Schiphol heeft de startdatum uitgesteld waarop de nieuwe contracten met beveiligingsbedrijven ingaan. Dat heeft een woordvoerster van de luchthaven bevestigd na berichtgeving door de Telegraaf. Aanleiding is een kort geding van twee beveiligingsbedrijven tegen de gunning door Schiphol.

1 uur geleden
Hoogste slotstand ooit voor AEX na koerswinst chipbedrijf Besi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is donderdag op het hoogste niveau ooit gesloten. De hoofdgraadmeter aan het Damrak werd vooral vooruitgetrokken door chipbedrijf Besi. De Duivense onderneming ging flink omhoog na een goed ontvangen kwartaalbericht. Ook andere chipbedrijven waren daardoor gewild bij beleggers.

1 uur geleden
Tesla bij dalers op Wall Street na tegenvallende winst

NEW YORK (ANP) - Tesla stond donderdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De elektrische autofabrikant zag de winst in het afgelopen kwartaal opnieuw dalen ondanks stijgende verkopen. Beleggers zetten het aandeel daarop zo'n 5 procent lager.

2 uur geleden
Oud-topman Stellantis: autogroep kan uit elkaar vallen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Carlos Tavares, oud-topman van Stellantis, het moederbedrijf van automerken als Opel, Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Jeep en Fiat, vreest dat het autoconcern moet worden opgesplitst. De autogroep bestaat uit Franse, Italiaanse en Amerikaanse activiteiten. Tavares betwijfelt echter of deze constructie houdbaar is, gezien de druk van verschillende belanghebbenden in de thuismarkten.

4 uur geleden
TotalEnergies deed misleidende klimaatclaims, oordeelt rechter

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern TotalEnergies heeft consumenten misleid door het doen van bepaalde klimaatbeloften. Dat heeft de rechter in Frankrijk donderdag geoordeeld in een zaak die was aangespannen door milieuorganisaties.

5 uur geleden