Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie eurozone licht omhoog naar 2,6 procent in juli

Inflatie eurozone licht omhoog naar 2,6 procent in juli

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de eurozone is in juli licht gestegen naar 2,6 procent op jaarbasis. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat in een voorlopige raming. In juni bedroeg de inflatie nog 2,5 procent.

De stijging is het gevolg van hogere energieprijzen, aldus Eurostat. De kerninflatie, waarin de schommelende prijzen voor energie, voeding, alcohol en tabak niet worden meegenomen, was stabiel op 2,9 procent in vergelijking met een maand eerder.

Binnen de eurozone werd de hoogste inflatie gemeten in België met 5,5 procent. In Finland lag die het laagst (0,6 procent). De Nederlandse inflatie op basis van de Europese geharmoniseerde rekenmethode was in juli 3,5 procent en bleef daarmee boven het gemiddelde in het eurogebied.

Rentebeleid

Het inflatiecijfer speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Europese Centrale Bank (ECB). Die heeft een inflatiedoelstelling van 2 procent. Sinds medio 2021 lag de inflatie in het eurogebied elke maand boven dat niveau.

De centrale bank in Frankfurt nam eerder deze maand een rentepauze, nadat de rente in juni voor het eerst in jaren werd verlaagd. Met de rentepauze willen de ECB-bestuurders meer tijd winnen om er zeker van te zijn dat de inflatie in het eurogebied op het goede spoor zit voordat ze de rente opnieuw gaan verlagen. Of de rente bij de volgende vergadering in september verder omlaag kan of gelijk moet blijven, hangt volgens ECB-president Christine Lagarde af van de economische cijfers in de komende tijd.

Meer uit Financieel

Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

18 minuten geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

30 minuten geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

1 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

2 uur geleden
Schiphol: geen geschrapte vluchten zondag, geen overnachters meer

SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."

4 uur geleden
Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

17 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

1 dag geleden