Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie eurozone in november iets hoger dan eerder gemeld

Inflatie eurozone in november iets hoger dan eerder gemeld

LUXEMBURG (ANP) - Het inflatiecijfer van de eurozone is in november iets hoger uitgevallen dan eerder gemeld. Het dagelijks leven in het eurogebied werd afgelopen maand 10,1 procent duurder, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van definitieve cijfers. Eerder meldde Eurostat een inflatiecijfer van 10,0 procent voor november.

Ondanks de lichte opwaartse bijstelling liet de inflatie in november voor het eerst in anderhalf jaar tijd een afname zien. In oktober kwam de inflatie in de eurozone nog uit op een record van 10,6 procent op jaarbasis. In Nederland bedroeg de inflatie in november volgens de Europese meetmethode 11,3 procent. Dat was in oktober nog 16,8 procent.

Meer uit Financieel

PostNL verwacht deze maand pakketten naar VS te versturen

DEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht deze maand een groot deel van de voor de Verenigde Staten bestemde pakketten weer te kunnen verzenden. Vorige maand stopte het post- en pakketbedrijf daar net als veel Europese branchegenoten mee, door onduidelijkheid over een wetswijziging.

1 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst na rentepauze ECB

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een winst gesloten. Ook op andere beurzen in Europa stegen de belangrijkste graadmeters na het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die hield zoals verwacht de leenkosten onveranderd op 2 procent.

1 uur geleden
Lagarde: risico's voor economische groei zijn 'evenwichtiger'

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De risico's voor economische groei zijn "evenwichtiger" geworden dan enkele maanden geleden. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde donderdag gezegd in een toelichting op het besluit om de rente in de eurozone onveranderd te laten.

3 uur geleden
Aandelenbeurzen in New York stijgen na inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omhoog. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiecijfers van de Verenigde Staten. De consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld stegen in augustus 0,4 procent ten opzichte van juli, wat iets meer was dan economen in doorsnee hadden verwacht.

4 uur geleden
ECB optimistischer over economie in 2025, ook meer inflatie

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) is optimistischer over de economische groei van de eurolanden dit jaar. Volgend jaar zal het bruto binnenlands product (bbp) van de eurozone juist iets minder sterk stijgen dan eerder verwacht, voorspelt de ECB bij zijn nieuwste rentebesluit.

5 uur geleden
Bloomberg: Oekraïne heeft tot 2027 miljarden meer steun nodig

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Oekraïne heeft de komende twee jaar mogelijk tientallen miljarden dollars meer financiering nodig dan het land verwacht. Dit heeft het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vastgesteld, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

5 uur geleden
PVV en NSC draaien over bonusplafond voor bankiers

DEN HAAG (ANP) - Als het aan de PVV ligt, krijgen banken snel meer ruimte om hun personeel variabele beloningen uit te keren. Het huidige bonusplafond is volgens Tweede Kamerlid Chris Faddegon "ten onrechte" strenger dan in de meeste andere EU-landen, een situatie die de partij tot dusver altijd fel heeft verdedigd.

5 uur geleden