Inflatie eurozone blijft stabiel op 2,4 procent
LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone bleef in april onveranderd op 2,4 procent ten opzichte van een maand eerder. Eurostat, het Europese statistiekbureau, maakte dit bekend in een voorlopige raming. Economen hadden ook gerekend op een ongewijzigd inflatiecijfer.
In april stegen de prijzen voor levensmiddelen, alcohol en tabak iets meer dan in maart. Tegelijkertijd namen de energieprijzen op jaarbasis minder sterk af dan de maand ervoor. De prijsstijging van diensten was echter iets lager.
Op maandbasis stegen de consumentenprijzen met 0,6 procent. De kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen voor energie, voeding, alcohol en tabak niet worden meegenomen, nam af tot 2,7 procent. In maart bedroeg de kerninflatie nog 2,9 procent.
Renteverlaging verwacht
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kwam eerder op de dag al met voorlopige cijfers over de Nederlandse inflatie. In Nederland werd het dagelijks leven volgens de Europese rekenmethode in april 2,6 procent duurder, waarmee de inflatie iets hoger ligt dan het gemiddelde in de eurozone.
De inflatie in het eurogebied nadert de doelstelling van 2 procent die de Europese Centrale Bank (ECB) heeft. Op de financiële markten wordt dan ook verwacht dat de ECB in juni zal beginnen met het verlagen van de rente. Bij het rentebesluit eerder deze maand benadrukte ECB-president Christine Lagarde wel dat overheden hun steunmaatregelen voor het compenseren van de eerder gestegen energieprijzen verder moeten terugschroeven. Alleen dan kan volgens haar de inflatie duurzaam omlaag worden gebracht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Apple en Palantir gingen dinsdag flink omlaag op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Techconcern en iPhone-maker Apple boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en recordwinst. De omzetgroei viel echter lager uit dan een kwartaal eerder. Ook de verkopen in China en de inkomsten uit diensten vielen tegen. Apple rekent daarnaast op lagere winstmarges voor het huidige belangrijke feestdagenkwartaal, waarbij het bedrijf wees op de stijgende kosten voor geheugenchips. Het aandeel werd ruim 3 procent lager gezet.
7 minuten geledenMARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse sportwagenfabrikant Ferrari heeft zijn winstverwachting voor heel 2026 opnieuw naar boven bijgesteld, vooral door een aanhoudend sterke vraag naar exclusieve, duurdere modellen. Klanten betalen ook meer voor personalisatie, waarbij auto's volledig naar eigen smaak worden aangepast, bijvoorbeeld met bijzondere kleuren, materialen, afwerkingen en extra opties.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het afgelopen kwartaal minder winst behaald, maar de omzet is wel voor het eerst in twee jaar gegroeid. "De resultaten volgen op twee kwartalen met een toename van het aantal internetklanten en een aanhoudende instroom in mobiel", maakte het telecombedrijf dinsdag bekend.
52 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Gemini van Google maakt mogelijk inbreuk op de rechten van nieuwsuitgevers, maar dat hangt sterk af van de manier waarop de AI-chatbot informatie verzamelt en presenteert. Dat is de conclusie van een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie in een zaak die een Hongaars mediabedrijf had aangespannen tegen het techbedrijf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie vindt dat werkgevers te weinig aandacht hebben voor de gezondheidsrisico's van werknemers die nachtwerk doen. Bovendien houden bedrijven zich niet altijd aan de regels, signaleert de inspectie. Die deed onderzoek onder werkgevers in sectoren waar veel in de nacht wordt gewerkt, zoals de industrie, transport, zorg, horeca en distributie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Medewerkers van ABN AMRO gaan naar verwachting op "hele korte termijn" actievoeren na een vastgelopen cao-overleg, zegt FNV-bestuurder Bob Bolte. De vakbond had het bankconcern een ultimatum gesteld dat dinsdagochtend afliep. FNV vindt het loonbod te laag en is tegen de verplichte kantooraanwezigheid die ABN AMRO wil invoeren om gemiddeld de helft van de tijd op kantoor te werken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste aanvragen voor compensatie door vuurwerkverkopers druppelen binnen. Winkeliers die voorheen vuurwerk verkochten voor de jaarwisseling kunnen vanaf dinsdag geld vragen voor de winst die ze dit jaar mislopen, nu particulieren geen vuurwerk meer mogen afsteken met oud en nieuw.
2 uur geleden