Inflatie eurozone blijft stabiel op 2,4 procent
LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone bleef in april onveranderd op 2,4 procent ten opzichte van een maand eerder. Eurostat, het Europese statistiekbureau, maakte dit bekend in een voorlopige raming. Economen hadden ook gerekend op een ongewijzigd inflatiecijfer.
In april stegen de prijzen voor levensmiddelen, alcohol en tabak iets meer dan in maart. Tegelijkertijd namen de energieprijzen op jaarbasis minder sterk af dan de maand ervoor. De prijsstijging van diensten was echter iets lager.
Op maandbasis stegen de consumentenprijzen met 0,6 procent. De kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen voor energie, voeding, alcohol en tabak niet worden meegenomen, nam af tot 2,7 procent. In maart bedroeg de kerninflatie nog 2,9 procent.
Renteverlaging verwacht
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kwam eerder op de dag al met voorlopige cijfers over de Nederlandse inflatie. In Nederland werd het dagelijks leven volgens de Europese rekenmethode in april 2,6 procent duurder, waarmee de inflatie iets hoger ligt dan het gemiddelde in de eurozone.
De inflatie in het eurogebied nadert de doelstelling van 2 procent die de Europese Centrale Bank (ECB) heeft. Op de financiële markten wordt dan ook verwacht dat de ECB in juni zal beginnen met het verlagen van de rente. Bij het rentebesluit eerder deze maand benadrukte ECB-president Christine Lagarde wel dat overheden hun steunmaatregelen voor het compenseren van de eerder gestegen energieprijzen verder moeten terugschroeven. Alleen dan kan volgens haar de inflatie duurzaam omlaag worden gebracht.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Met 652 voorstemmers stemde dinsdag bijna het hele Europees Parlement in met regels die ervoor moeten zorgen dat passagiers betere en duidelijke informatie krijgen over hun reis. De regels scheppen met name duidelijkheid over waar reizigers recht op hebben als hun reis geannuleerd wordt als ze hebben geboekt bij een derde partij, zoals een reisbureau of online-boekingsplatform.
21 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Bedrijven hebben op het internationale investeringsforum in Berlijn tot dusver al meer dan 225 miljard euro aan investeringen in Duitsland toegezegd. Dat zei minister van Economische Zaken Katherina Reiche. De investeringstop van bondskanselier Friedrich Merz begon maandag en gaat dinsdag door.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - ING gaat 10.000 jongeren in België die net 18 jaar zijn geworden, vier aandelen in de bank geven. Het financiële concern wil beleggen op die manier tastbaar maken voor jongeren.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De populariteit van snellere internetabonnementen groeit relatief hard, terwijl lang niet alle huishoudens die snelheden nodig hebben. Klanten kiezen vaak door bijverkoop of online snelheidsadviezen abonnementen met hogere snelheden, signaleert de Autoriteit Consument & Markt (ACM).
54 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat de misgelopen persoonlijke kortingen van klanten zoveel mogelijk automatisch oplossen. Dat meldt de supermarktketen in een brief die aan verschillende, maar niet alle klanten is verstuurd. AH haalde vanwege het cyberincident van vorige week uit voorzorg systemen offline, waardoor meerdere functies niet werkten.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Reizigersorganisatie Rover snapt dat NS inflatie doorberekent in 2027, maar verzet zich tegen de extra 'inhaalindexatie' van 1 procentpunt. Rover reageert daarmee op de aangekondigde prijsstijging op treinkaartjes van NS in 2027 van gemiddeld 4,7 procent.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Het Antwerpse havenbedrijf heeft dit jaar flink last gehad van handelsbarrières, dure energie, een zwakke Europese industrie, geopolitieke spanningen, een staking en een groot olielek. Hierdoor is de goederenoverslag van de op een na grootste haven van Europa in de eerste negen maanden van dit jaar gedaald. Om de groei weer aan te jagen, richt Port of Antwerp-Bruges zich op India.
1 uur geleden