Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie eurozone blijft in september net onder 10 procent

Inflatie eurozone blijft in september net onder 10 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in het eurogebied is in september net onder de 10 procent gebleven. Het Europese statistiekbureau Eurostat meldde op basis van definitieve cijfers dat het leven in het eurogebied vorige maand gemiddeld 9,9 procent duurder is geworden dan een jaar geleden. Eerder werd voor september een inflatiecijfer van exact 10 procent gemeld. In augustus bedroeg de inflatie nog 9,1 procent.

Ondanks de lichte bijstelling is de inflatie daarmee opgelopen tot een nieuw record. De inflatie is al tijden erg hoog doordat de prijzen voor gas en elektriciteit sterk zijn gestegen. Maar die hogere kosten voor energie werken ook steeds harder door in de voedselprijzen.

De inflatie in Nederland is beduidend hoger dan het gemiddelde in de eurozone. De Nederlandse inflatie kwam volgens de Europese meetmethode in september uit op 17,1 procent op jaarbasis, zoals eerder bij de voorlopige cijfers al werd gemeld. Dat is het hoogste cijfer ooit gemeten in Nederland. Estland kent met 24,1 procent het hoogste inflatiecijfer van de eurolanden. Frankrijk heeft met 6,2 procent de laagste inflatie.

Piek

De inflatie in de eurozone heeft mogelijk ook zijn piek nog niet bereikt. President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verklaarde eerder deze maand dat het lastig te voorspellen is of het algehele prijspeil nog verder gaat oplopen of niet. Lagarde benadrukte daarbij wel dat de inflatie nu al "ongewenst hoog" is en dat de ECB vastberaden is om deze terug te brengen tot de doelstelling van 2 procent.

De ECB is dit jaar begonnen met het verhogen van de rentetarieven om de inflatie in te bestrijden. Bij de afgelopen rentevergadering was zelfs sprake van een verhoging met driekwart procentpunt. Voor oktober wordt alom weer op een stevige rentestap gerekend.

Meer uit Financieel

Cryptomiljardair Van der Velde neemt koppositie Quote 500 over

AMSTERDAM (ANP) - Cryptomiljardair Jean-Louis van der Velde onttroont Charlene de Carvalho-Heineken als rijkste Nederlander. In de dinsdag verschenen nieuwe editie van rijkenlijst Quote 500 wordt het vermogen van de 62-jarige geschat op 26 miljard euro. Daarmee is hij twee keer zo rijk als de Heineken-erfgename, die jarenlang de eerste plaats innam.

14 minuten geleden
Centraal Beheer: honderdduizenden schadeclaims door extreem weer

APELDOORN (ANP) - Extreem weer heeft de afgelopen tien jaar gezorgd voor honderdduizenden gevallen van schade aan woningen die zijn verzekerd bij Centraal Beheer. In ongeveer zes op de tien gevallen heeft de verzekeraar de schade vergoed.

6 uur geleden
Nederlands bitcoinbedrijf Bitonic gehackt

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic is gehackt, waarbij bitcoins van drie klanten zijn gestolen. Volgens het bedrijf gaat het om "een klein bedrag" en zijn de klanten inmiddels volledig gecompenseerd. Bij andere accounts zijn de inloggegevens gewijzigd.

8 uur geleden
Beursgang Anthropic wakkert optimisme op Wall Street aan

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag hoger gesloten, aangevoerd door chipbedrijven. De aanvraag voor een beursgang van AI-bedrijf Anthropic wakkerde het enthousiasme onder beleggers voor investeringen in kunstmatige intelligentie opnieuw aan. Beleggers hopen dat de beursgang de kwakkelende technologiesector een nieuwe impuls geeft.

8 uur geleden
Nexperia ziet omzet verder groeien na breuk met Chinese tak

NIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse chipfabrikant Nexperia, die vorig jaar onderwerp was van een diplomatieke rel tussen Nederland en China, boekte in het derde kwartaal opnieuw omzetgroei. Het concern verwacht dat de groei de rest van het jaar verder aantrekt, gesteund door een aanhoudend sterke vraag en een uitbreiding van de productiecapaciteit.

9 uur geleden
Klachten over barsten in scherm opvouwbare iPhone Duo van Apple

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Over de iPhone Duo, een van de belangrijkste nieuwe producten van Apple in jaren, komen steeds meer klachten binnen van klanten bij wie het opvouwbare scherm al na enkele uren of dagen is gebarsten. Klanten met een beschadigd scherm melden dat ze een krakend geluid hoorden toen ze de telefoon openvouwden. Vervolgens ontstond er een grote barst langs de vouwnaad in het midden van het scherm. Sommige gebruikers kregen ook te maken met een witte vlek of een ander probleem met het scherm.

10 uur geleden
Banken en chipbedrijven houden AEX uit het rood

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdindex is maandag iets hoger geëindigd, geholpen door koerswinsten van banken en chipbedrijven. Beleggers deden het wel voorzichtig aan, in aanloop naar een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.

12 uur geleden