Inflatie eurozone blijft hangen op 2,2 procent
LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in april blijven hangen op 2,2 procent. Dat meldt Eurostat op basis van een snelle raming. Het Europese statistiekbureau ziet vooral dat de prijzen in de dienstensector sterk zijn gestegen in april. Ook voeding, alcohol en tabak werden duurder. Energie werd juist goedkoper.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) maakte eerder op de dag al bekend dat de inflatie in Nederland op basis van de Europese rekenmethode volgens een voorlopige schatting is uitgekomen op 4,1 procent, tegen 3,4 procent een maand eerder. De inflatie in Nederland is daarmee al geruime tijd relatief hoog vergeleken met andere Europese landen.
Alleen in Estland stegen de prijzen volgens schattingen sterker in april, met 4,4 procent op jaarbasis. In Letland kwam de inflatie net als in Nederland vorige maand uit op 4,1 procent. In Frankrijk was sprake van de kleinste prijsstijging, met 0,8 procent.
Het doel van de Europese Centrale Bank (ECB) is nog altijd om de inflatie in de eurozone onder de 2 procent te krijgen. Als de inflatie afkoelt, heeft de ECB meer ruimte om de rente te verlagen. Sinds juni vorig jaar zijn er zeven verlagingen geweest. Begin juni dit jaar komt de centrale bank met een nieuw rentebesluit.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.
26 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiƫle vergelijkingssite Geld.nl.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) kunnen meer olie vrijgeven uit de noodreserves als dat nodig is. Dat zei directeur Fatih Birol maandag. Hij wees daarbij op de achtergebleven noodvoorraad olie.
5 uur geleden