Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie en vergaderingsnotulen Fed in focus op beurzen

Inflatie en vergaderingsnotulen Fed in focus op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de inflatiecijfers uit het eurogebied en de vergaderingsnotulen van de Federal Reserve (Fed). Beleggers hopen in de aantekeningen van de laatste beleidsvergadering van de Amerikaanse centrale bank meer aanwijzingen te vinden over het toekomstige rentebeleid van de Fed. Op het Damrak kwam automatiseerder ICT Group, die wordt overgenomen door een consortium van investeerders, nog met halfjaarcijfers.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht hoger begin van de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beursgraadmeters met kleine winsten te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië gingen woensdag vooruit ondanks de verliezen op Wall Street. De Nikkei in Tokio toonde herstel en sloot 0,6 procent hoger dankzij een sterke stijging van de Japanse export in juli.

In Nieuw-Zeeland hield de centrale bank de rente woensdag ongewijzigd op 0,25 procent. Economen hadden verwacht dat Nieuw-Zeeland het eerste land zou zijn in de regio Azië-Pacific waar de rente zou worden verhoogd sinds de uitbraak van de coronapandemie. Vanwege de nieuwe lockdown in het land heeft de centrale bank echter besloten het rentetarief onveranderd te laten.

Heijmans

ICT Group boekte in de eerste jaarhelft meer omzet en winst. Eerder deze maand werd al bekend dat het bedrijf definitief wordt overgenomen door NPM Capital en Teslin. Begin september verdwijnt het aandeel ICT Group vervolgens van de beurs.

Heijmans kondigde aan een opdracht te hebben gekregen van Rijkswaterstaat voor het vervangen van verkeerssystemen en verlichting in Midden- en Zuid-Nederland. De opdracht levert het bouwbedrijf een omzet op van ongeveer 32 miljoen euro.

Valuta

De Europese beurzen sloten dinsdag gemengd. De AEX-index won 0,1 procent tot 770,79 punten en de MidKap klom 0,4 procent tot 1094,20 punten. De graadmeter in Londen steeg 0,3 procent, Parijs daalde 0,2 procent en Frankfurt bleef vlak. Wall Street verloor terrein. De Dow-Jonesindex zakte 0,8 procent tot 35.343,28 punten. De brede S&P 500 daalde 0,7 procent en technologiebeurs Nasdaq ging 0,9 procent omlaag.

De euro was 1,1711 dollar waard, tegenover 1,1771 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,2 procent tot 66,74 dollar. Brentolie kostte ook 0,2 procent meer, op 69,18 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Intel bevestigt deal met regering-Trump

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Intel heeft een overeenkomst bereikt met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump voor een belang van ongeveer 10 procent in de chipfabrikant. Dat bevestigen de twee partijen nadat meerdere media daar deze week al over berichtten. De Amerikaanse overheid gaat een bedrag van 8,9 miljard dollar investeren in de chipfabrikant.

7 uur geleden
Jubelstemming op Wall Street na uitspraken Powell

NEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.

8 uur geleden
Trump stelt dat Intel instemt met belang VS in chipfabrikant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat Intel ermee heeft ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in de chipfabrikant te geven. "Ze hebben ermee ingestemd en ik denk dat het een geweldige deal voor hen is", zei Trump vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis.

10 uur geleden
PostNL staakt tijdelijk pakketverzending naar VS om nieuwe regels

DEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.

11 uur geleden
Bierbrouwers: heffingen VS jammer voor Amerikaanse bierdrinker

DEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.

11 uur geleden
Canada schaft tegenheffingen op bepaalde Amerikaanse goederen af

OTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.

12 uur geleden
Europese beurzen sluiten in het groen na speech Fed-baas Powell

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag overwegend positief de handel uitgegaan. Beleggers reageerden enthousiast op uitspraken van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell en kauwden nog na op de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie op donderdag.

13 uur geleden