Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie en coronazorgen drukken op Duits consumentenvertrouwen

Inflatie en coronazorgen drukken op Duits consumentenvertrouwen

NEURENBERG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De hoge inflatie en de bezorgdheid over de sterk oplopende besmettingscijfers zorgen voor een negatieve stemming bij Duitse consumenten in de belangrijke feestdagenmaand december. De bereidheid om grote aankopen te doen daalde naar het laagste niveau in negen maanden, meldt onderzoeksbureau GfK.

De vertrouwensindex van GfK zakte tot min 1,6 punten voor december, een daling van 2,6 punten ten opzichte van de voorgaande maand. De afname viel groter uit dan economen hadden verwacht.

"Aan de ene kant is er de vierde golf van de coronapandemie met exploderende besmettingscijfers, het risico van een overbelast zorgstelsel en de angst voor verdere beperkingen", zei GfK-consumentenexpert Rolf Bürkl. "Aan de andere kant zorgt een hoge inflatie van ongeveer 4 procent op dit moment ervoor dat de koopkracht van de consument afneemt. Dit tempert de vooruitzichten voor de komende kerstperiode", aldus Bürkl.

Coronamaatregelen

Duitsland heeft de coronamaatregelen aangescherpt om de verergerende pandemie te bestrijden, waaronder het annuleren van kerstmarkten en het weren van niet-gevaccineerde mensen in bars, sportscholen en recreatiecentra in de zwaarst getroffen regio's.

De Duitse economie groeide in het derde kwartaal ook minder dan eerder werd gedacht. En dat is zelfs vóór de nieuwe coronagolf in het land. De groei van de grootste economie van Europa werd door het Duitse statistiekbureau neerwaarts bijgesteld tot 1,7 procent, van een eerder gemelde groei van 1,8 procent. Vooral de productie in het land wordt getroffen door de wereldwijde toeleveringsproblemen en tekorten aan onderdelen.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt eerste dag van nieuw beursjaar gemengd

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.

7 uur geleden
Aluminium stijgt voor het eerst sinds 2022 tot ruim 3000 dollar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.

9 uur geleden
Franse ministers naar justitie om seksuele inhoud chatbot Grok

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.

10 uur geleden
AEX sluit eerste beursdag 2026 flink hoger, chipbedrijven aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.

12 uur geleden
Ook zaterdag honderden annuleringen op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.

12 uur geleden
Veel pensioenen stijgen dit jaar fors door nieuw stelsel

ROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.

13 uur geleden
Aantal schademeldingen bij verzekeraars na jaarwisseling loopt op

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.

14 uur geleden