Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie en coronazorgen drukken op Duits consumentenvertrouwen

Inflatie en coronazorgen drukken op Duits consumentenvertrouwen

NEURENBERG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De hoge inflatie en de bezorgdheid over de sterk oplopende besmettingscijfers zorgen voor een negatieve stemming bij Duitse consumenten in de belangrijke feestdagenmaand december. De bereidheid om grote aankopen te doen daalde naar het laagste niveau in negen maanden, meldt onderzoeksbureau GfK.

De vertrouwensindex van GfK zakte tot min 1,6 punten voor december, een daling van 2,6 punten ten opzichte van de voorgaande maand. De afname viel groter uit dan economen hadden verwacht.

"Aan de ene kant is er de vierde golf van de coronapandemie met exploderende besmettingscijfers, het risico van een overbelast zorgstelsel en de angst voor verdere beperkingen", zei GfK-consumentenexpert Rolf Bürkl. "Aan de andere kant zorgt een hoge inflatie van ongeveer 4 procent op dit moment ervoor dat de koopkracht van de consument afneemt. Dit tempert de vooruitzichten voor de komende kerstperiode", aldus Bürkl.

Coronamaatregelen

Duitsland heeft de coronamaatregelen aangescherpt om de verergerende pandemie te bestrijden, waaronder het annuleren van kerstmarkten en het weren van niet-gevaccineerde mensen in bars, sportscholen en recreatiecentra in de zwaarst getroffen regio's.

De Duitse economie groeide in het derde kwartaal ook minder dan eerder werd gedacht. En dat is zelfs vóór de nieuwe coronagolf in het land. De groei van de grootste economie van Europa werd door het Duitse statistiekbureau neerwaarts bijgesteld tot 1,7 procent, van een eerder gemelde groei van 1,8 procent. Vooral de productie in het land wordt getroffen door de wereldwijde toeleveringsproblemen en tekorten aan onderdelen.

Meer uit Financieel

Bloomberg: OPEC+ houdt vast aan pauze bij productieverhogingen

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.

36 minuten geleden
Meta trekt tijdlijn-bezwaren in, aanpassingen mogelijk blijvend

AMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.

38 minuten geleden
Ook EU-lidstaten akkoord met importverbod Russisch gas in 2027

BRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten is maandag akkoord gegaan met een importverbod van Russisch vloeibaar gas (lng) per 1 januari 2027. Ook is ingestemd met het stopzetten van de import van al het Russische gas per 30 september 2027.

42 minuten geleden
Krant: Europese Commissie neemt stappen tegen chatbot Grok

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie begint maandag met een procedure tegen chatbot Grok. Dat meldt de Duitse krant Handelsblatt op basis van ingewijden. Volgens Handelsblatt komt de commissie met strengere maatregelen om de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI ertoe te dwingen de EU te verlaten.

44 minuten geleden
Legale gokbranche: bijna alleen illegale gokreclames op Facebook

DEN HAAG (ANP) - Bijna alle gokreclames op Facebook in Nederland komen van illegale aanbieders. Dit meldt brancheorganisatie Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) na een analyse van advertenties op het socialemediaplatform van techconcern Meta Platforms.

1 uur geleden
Basic-Fit kreeg er meer dan half miljoen leden bij in 2025

HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft vorig jaar meer dan een half miljoen leden verwelkomd. De beursgenoteerde sportscholenuitbater sloot het jaar af met 4,8 miljoen leden, goed voor een stijging van 564.000. Dat is nog exclusief de vorig jaar aangekondigde overname van branchegenoot Clever Fit.

1 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig aan drukke beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.

2 uur geleden